gototop
16.10.2003 1. festival Folkotoče v obrazech (Petr Merxbauer a Martin Šíl)    Tisk
Fotoreportáž

Díky tomu, že 19.září 2003 v kadaňském Orfeu pobíhal (samozřejmě ve své nepostradatelné čepičce) Martin Šíl vyzbrojený mocným fotoaparátem, můžeme vám nyní předložit pár originálních momentek. (Podrobná textová reportáž je zde)

Strašlivka, která se v pozadí připravuje, sice vystupovala až později, ale Pepa Štross (s mikrofonem v ruce) celý večer zahájil (a skvěle uváděl) a Tomáš Fanta (vlevo) pečoval o výtečný zvuk!

Tomáš Fanta - zvukař a Pepa Štross - průvodce večerem.
Toman a lesní panna.

A zde již máme první z protagonistů festivalu - Toman a lesní panna
Přijeli z Blovic, městečka jihoplzeňského. Zatímco Romana Tomášková a Pavel Toman se pekelně soustředí nad svými nástroji, Mirka Králová se líbezně usmívá. Na copak asi myslí...?

Tady vizte trojici z hlavního města - Jauvajs. Těžko uhodnout, zda kapelník Kuba Linhart obrací oči v sloup, či nikoli.. Možná jeho mysl zaměstnává nepřítomnost houslistky Pavly Čujanové, řečené Sova, nebo je to jen optický klam.... .

Jauvajs - výjimečně ve trojici.
Šantré

Vlevo je k vidění (také pražská) kapela - Šantré.
Pohledná tvářička zpěvačky Inky Tognerové se bohužel skrývá za mikrofonem, pánové jsou nějak vážní.

Na straně pravé pak "domácí" Lidee noire ... Martin Šíl se zářivě směje na Katku Mikešovou, komu věnuje neméně zářivý úsměv Míša Brichtová, se nepodařilo zjistit...

Lidee noire
Strašlivá Podívaná

A jdeme do finále - Strašlivá Podívaná byla poslední z kapel Folkotoče, která se představila báječnému publiku v Kadani. Pozorný divák nepřehlédne elektrickou kytaru v rukou Tomáše Píži - můžeme  ovšem všechny ujistit, že tato nová hračka neznamená změnu zvukového charakteru "Strašlivky", ale pouze obohacení instrumentária, s nímž bude nakládáno velmi opatrně :-)

Nakonec tu pro vás máme portrét patrona Folkotoče.  Vidět Samsona bez úsměvu je docela těžký úkol, nicméně zde rozmáchlé gesto a veselá tvář dokládají jeho spokojenost s celou akcí, kterou několikrát označil za velice příjemné hraní!

Jaroslav Samson Lenk

Nuže, to je na tomto místě vše.
Fotografie pořídil (až na jednu - hádejte kterou - výjimku) Martin Šíl,
povídání sepsal Petr Merxbauer

 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."