gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

yardstick elderly buy synthroid spice through buy aciclovir premise and validate buy hydrochlorothiazide online best pricebuy doxycycline online best pricebuy ventolin

Nepřečtený článek 30.08.2014 Výsledky Mohelnického dostavníku 2014 (Redakce)   
Aktuality
Mohelnický dostavník sice ještě probíhá, ale páteční soutěž kapel je již u konce a my vám, prostřednictvím našeho redakčního kolegy Tomáše Hrubého, přinášíme výsledky této soutěže.
 
Nepřečtený článek 29.08.2014 Galerie trapsavců – Stanislav Houla Zárybnický (Belmondo)   
Povídky
Galerie trapsavců – Stanislav Houla ZárybnickýDalším z autorů, kteří už nerozšíří svůj trapsavecký archiv je Standa Zárybnický Houla. Neodmyslitelně patřil k původní trapsavecké smečce, stejně jako k muzice a to nejen trampské nebo k Brdům. Získal v Trapsavci řadu cen a zvláštní je jen to, že na cenu nejvyšší vlastně nedosáhl nikdy. Přesto jeho povídky Mám pes, Vobchod nebo básnička Vandršaty patří k pomyslnému zlatému pokladu soutěže.
 
Nepřečtený článek 28.08.2014 Folková pasáž 2014 (FOLKtime.cz)   
PR

4. ročník festivalu Folková pasáž se uskuteční dne 6.9. 2014 od 12,30hod, v Křižanech v amfiteátru u hasičárny. Hlavním pořadatelem je Jaroslav Kuchař, člen kapely Passage. Vstup na místě : 190 Kč, v předprodeji: 150 Kč lze objednat v síti Ticketstream ( vstupenky lze také zakoupit na obecním úřadě v Křižanech a nebo objednat na emailové adrese: passage@centrum.cz )

 
Nepřečtený článek 27.08.2014 Bára Fialová a Cross Country vydávají Gardenparty! (FOLKtime.cz)   
PR
Zářivý hlas mladé zpěvačky Báry Fialové a svěží aranže muzikantů seskupených kolem Jiřího Maška přináší posluchačům multižánrový projekt Cross Country. Tvorba této hudební skupiny v mnohém překračuje žánr country. Každý z členů kapely má jinou hudební minulost a vzdělání, jiné zkušenosti, jiné vzory. Před instrumentálními exhibicemi dávají přednost talentu nadějné zpěvačky a všichni dohromady usilují o precizní, přitom však pokorné
 
Nepřečtený článek 26.08.2014 Pernštejnská fortuna 2014 – pestrá, proměnlivá a překvapivá (Jana Štěpánková)   
Fotoreportáže
Pernštejnská fortuna 2014 – pestrá, proměnlivá a překvapiváPo roce se na nádvoří pardubického zámku a do jeho přilehlého okolí vrátil festival Pernštejnská fortuna. Proběhl ve dnech 13. – 17. srpna 2014, vystoupilo na něm 24 hudebních uskupení a v dopoledních hodinách se odehrála i 3 divadelní představení určená těm nejmenším divákům, což bylo proti loňskému roku novinkou.
 
Nepřečtený článek 26.08.2014 32. Prázdniny v Telči a zážitky z pěti krásných večerů (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
32. Prázdniny v Telči a zážitky z pěti krásných večerůVe chvíli, kdy usedám ke klávesnici počítače, už to bude pomalu 40 hodin, co dozněly poslední tóny letošních Prázdnin v Telči. Protože jsem měl letos to štěstí (kterému jsem šel trochu naproti) a radost (kterou jsem si užil), že jsem slyšel několik koncertů tohoto mimořádného festivalu, dovolte mi k této příležitosti předložit pár glos a několik fotografií.
 
Nepřečtený článek 25.08.2014 FOLKomín 2014 – plnoletost a rozchod v jednom! (Školník)   
PR
FOLKomín 2014 – plnoletost a rozchod v jednom!6. září od 13 hodin se na pražském Toulcově dvoře uskuteční 18. ročník FOLKomína. Na své cestě k dospělosti si FOLKomín prošel všemi vývojovými stupni: od novorozeněte přes pubertu až k současné dospělosti. Stejně jako všechny „děti“ nám dělal radost (to když jste byli spokojeni vy, návštěvníci), občas také trošku zlobil (nevyšlo počasí, nebyli jste spokojení….), ale pořád je to naše dítko, které jsme adoptovali od otců zakladatelů a přijali ho za své.
 
Nepřečtený článek 22.08.2014 Faust pas a Cesty k vrcholům (Belmondo)   
Povídky
Další letní příděl poezie a prózy z letošního ročníku Trapsavce obestírá tajemno. Ne ovšem samoúčelné, po pozorném přečtení jistě pochopíte, že tyto příběhy přece znáte. A jedno jestli z vyprávění jiných nebo vlastního života. A jsou vlastně charakteristické pro tvorbu oldpsavců, dobře je na nich patrná zkušenost a jistá dávka autorské řemeslné zdatnosti.
 
Nepřečtený článek 20.08.2014 Pestrá (?) jarní sbírka (Miloš Keller)   
Recenze
Pestrá (?) jarní sbírkaKdyž posloucháte jednu desku z naší hudební oblasti hodně soustředěně a upnete se na ni, často na vás padne deprese, jak to s tím folkem vlastně je, zda vůbec žije a podobně. Občas na vás naopak padne euforie, že JO! - Folk žije a na plný pecky. Pravda bude někde napůl. Pokud se neupnete k jednomu interpretovi (a nedej bože k sobě, jak se interpretům zhusta stává) a prolétnete várku desek za určité období, získáte docela pestrou mozaiku toho, co se kde hraje a natáčí.
 
Nepřečtený článek 19.08.2014 Milá, až staromilá Porta v lese (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Milá, až staromilá Porta v leseSamozřejmě, že folktimové nároky na rychlost dodání reportáže jsou vyšší, než tempo, které jsem právě nastolil, ale v létě se člověk poměrně často ocitá v situaci, kdy okolnosti brání zasednout k počítačové klávesnici. Chci doufat, že i v srpnu se najde ještě dost čtenářů, kteří si rádi přečtou o letošním národním finále Porty, které se již tradičně konalo poslední červnový víkend v lesním divadle v Řevnicích.
 
Nepřečtený článek 19.08.2014 Barvy ženy v Hradci nad Moravicí (Vašek Müller )   
PR

Koncert Martiny Trchové, malířské workshopy, výstava... Co jsou to Barvy ženy? V první řadě se jedná o Mezinárodní setkání čtyř malířek na zámku v Hradci nad Moravicí. Kdo je pořádá? Známá písničkářka a malířka Martina Trchová ve spolupráci s týmem lidí připravujících festival Hradecký slunovrat.

 
Nepřečtený článek 18.08.2014 Pernštejnská fortuna den pátý – Jiří Smrž s Dobrovodem, Malina Brothers, Žalman & Spol. a koncentrace výborných instrumentalistů. (Jana Štěpánková)   
Reportáže
Pernštejnská fortuna den pátý – Jiří Smrž s Dobrovodem, Malina Brothers, Žalman & Spol. a koncentrace výborných instrumentalistů.Závěrečný den Pernštejnské fortuny byl konečně slunečný a nepoznamenala ho ani kapka deště. V neděli 17.8. od 19:30 vystoupili na nádvoří zámku v Pardubicích Jiří Smrž s Dobrovodem, Malina Brothers a Žalman & spol. Večer byl zajímavý také tím, že se složení kapel prolínalo. S Jiřím Smržem hrál Petr Novotný, který se objevil už v odpoledním programu skapelou Žalozpěv a v samotném závěru v Žalmanově Spolu. Pavel Malina vystoupil s Malina Brothers, také setrval na scéně a pokračoval hned s Pavlem Žalmanem Lohonkou.
 
Nepřečtený článek 18.08.2014 Spolektiv vstal z mrtvých; 2. část (Honza Hučín)   
Rozhovory
 Spolektiv vstal z mrtvých; 2. částPřed nedávnem jste si na FOLKtime.cz mohli přečíst 1. část rozhovoru s Jardou Hnízdilem o znovuzrození skupiny Spolektiv. Dnes vám přinášíme jeho druhou část.
 
Nepřečtený článek 17.08.2014 Pernštejnská fortuna den čtvrtý – Michal W. Sedláček, Žamboši, Lenka Filipová a světelné efekty (Jana Štěpánková)   
Reportáže
Pernštejnská fortuna den čtvrtý – Michal W. Sedláček, Žamboši, Lenka Filipová a světelné efektyV sobotu pokračoval v Pardubicích festival Pernštejnská fortuna svým čtvrtým večerem. Vystoupil Michal Sedláček, Žamboši a Lenka Filipová. Překvapením večera byl písničkář Michal Willie Sedláček, který se svými písněmi a živelným projevem zapsal do paměti nejednoho diváka. Tento písničkář se objevil na letošní Portě v Pardubicích a odnesl si 3. místo v Autorské Portě za píseň Domovina, která na pardubickém zámku byla zvlášť působivá, a v Divácké portě dokonce 1. místo.
 
Nepřečtený článek 16.08.2014 Pernštejnská fortuna den třetí – večer plný hvězd... (Jana Štěpánková)   
Reportáže
Pernštejnská fortuna den třetí – večer plný hvězd...V pátek 15.8. se na Pernštejnskou fortunu konečně usmálo štěstí v podobě polojasného nebe s hvězdami. Během večerního vystoupení nespadla ani jedna dešťová kapka. Zahráli Petr Rímský, Marien a Spirituál kvintet. Nádvoří pardubického zámku téměř praskalo ve švech a bylo zapotřebí přidat stovku židlí, protože diváci v průběhu první hodiny stále přicházeli.
 
Začátek   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Další   Konec

Strana 1 z 476

Kalendář

<< Srpen 2014 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 
 dní  h  m  s

Program FK 2014

Jablkoň
Slávek Janoušek a Luboš Vondrák
XXLive
Pepa Štross
Jana Rychterová a V. I. Pecháček
Dobré ráno blues - Matěj Ptaszek
Lucie Kaletová a Josephine
Michal Horák

Nové MP3

30.08. 2014 10:41
INTRO
Get Adobe Flash player
(Štěpán Turek and The Jitrnice Zdarma)
30.08. 2014 10:30
Onan
Get Adobe Flash player
(Štěpán Turek and The Jitrnice Zdarma)
26.08. 2014 08:25
Naše osada
Get Adobe Flash player
(Antares Brno)
26.08. 2014 08:23
Zelený pláně
Get Adobe Flash player
(Antares Brno)
26.08. 2014 08:19
Vodácká
Get Adobe Flash player
(Antares Brno)

Partneři:

Webarchiv NK ČR

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson