gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

buy acyclovir online best pricebuy hydrochlorothiazide online best pricebuy doxycycline online best pricebuy zithromax online best pricebuy nolvadex onlinebuy ventolin

Nepřečtený článek 23.04.2014 Karlu Krylovi (Tomáš Pohl)   
Názory
12. dubna by se Karel Kryl dožil sedmdesátky. Co ještě o něm napsat? Pro mou generaci byl Kryl kdosi, jako vzdálený bůh, žijící legenda. V jeho písních zněla bolest i vztek ze všeho, co se v naší zemi po srpnu 1968 stalo. Nebyla to prvoplánová satira, písně měly duši a Krylův zpěv byl nezaměnitelný. Jeho písně byly pro Biĺaky a jemu podobné, kteří v klidu spokojeně po roce 1989 žili a žijí bez špetky svědomí, červeným hadrem.
 
Nepřečtený článek 23.04.2014 V pátek 3. HN Jam s Radkem „Píďou“ Bartošem a skupinou Passage (Klokan)   
PR
Zveme vás na 3. HN Jam, který proběhne už tento pátek 25. dubna od 19:00 v břevnovské Restauraci Na Hrádku. Kromě našeho pořádajícího Hlubokého nedorozumění se můžete opět těšit na další účinkující. Tentokrát bude hlavním pojítkem večera projekt Folk žije!
 
Nepřečtený článek 23.04.2014 Beltine 2014 (FOLKtime.cz)   
PR
Jubilejní dvacátý ročník Svátku keltské kultury Beltine 2014 budou letos hostit zahrady architektonického skvostu - barokního zámku Jaroměřice nad Rokytnou, poblíž Třebíče. Hlavní organizátor, občanské sdružení Bratrstvo Keltů, jej zasvětilo domovu keltské hudby - Bretani. Podle slov Tomáše Křivánka, předsedy sdružení, to bude historicky největší oslava a prezentace bretaňské kultury jakou kdy čeští posluchači mohli zažít.
 
Nepřečtený článek 22.04.2014 Notování 3. dubna 2014, jaké bylo... (Rada Notování)   
Zajímavosti
Notování 3. dubna 2014, jaké bylo...Letošní májové svátky posunuly první pracovní čtvrtek v měsíci, tj. termín třetího semifinále Notování, až na 15. květen. A to je ještě hodně dlouhá doba. Proto jsme se rekapitulaci druhého semifinále rozhodli zveřejnit už teď a na třetí vás pozveme samostatnou pozvánkou o něco později. Autorem poznámek o vystoupení jednotlivých soutěžících je tentokrát zakládající člen Rady Notování a (spolu s Bublinou) dramaturg a moderátor soutěže Milan Plch – Bemondo.
 
Nepřečtený článek 18.04.2014 Pod previsom a Nepoučitel'ní (Belmondo)   
Povídky
Pod previsom a Nepoučitel'níI do Trapsavce dorazí každoročně příspěvky z ciziny. Z Austrálie, Švýcarska, USA,… Jenže to vše jsou dílka českých autorů, které s těmito zeměmi spojuje především místo pobytu autorky či autora. A přece jeden zahraniční jazyk zní každoročně. A nejen zní, v posledních letech každoročně se slovenská poezie a próza objevuje na stupních vítězů, byť cena nejvyšší Zlatý Trapsavec na Slovensko zatím ještě neputovala.
 
Nepřečtený článek 17.04.2014 Za Petrem Traxlerem (Tomáš Pohl)   
Zajímavosti
V šedesátých letech dvacátého století se v Československu žánr, kterému se říká folk, teprve rodil. Nicméně mezi prvními představiteli tohoto žánru stály osobnosti, které jej přerostly. Mezi takové osobnosti patřili bratři Jiří a Petr Traxlerovi, kteří začali hrát jako studenti střední školy v Praze Michli - Ohradní, kam jsem chodil o několik let později. Spojili se s dalším spolužákem a hráčem na kontrabas Petrem Kozlem. Trio bylo doplněno půvabnou zpěvačkou Hedou Hoškovou.
 
Nepřečtený článek 16.04.2014 Pražské finále Porty zaujatýma ušima (Pavel Rada)   
Reportáže
Pražské finále Porty zaujatýma ušimaNa pražské Portě jsem už dělal ledacos. Několikrát jsem zde stavěl soutěžícím mikrofony před pusu, zasedl jsem i v porotě. Ale nejčastěji a nejradši jsem, když si mohu soutěž vychutnat jako divák a posluchač. Jak se mi tedy letošní Pražské finále zamlouvalo?
 
Nepřečtený článek 15.04.2014 Pražská Porta ve Mlejně 2014 (Iva Pokorná)   
Reportáže
Pražská Porta ve Mlejně 2014Naše letošní pražské finále Porty (ve středu 9. dubna 2014) začalo rozlétaným ptáčkem. To není název skupiny, jak by se mohlo snad zdát, to je krmě! Naše bádání ve stodůleckém restaurantu Mlejn, na co že se máme těšit, rozřešil tamní číšník, když před hladovou kolegyni postavil talíř. A ejhle! Místo ptáčka přilétl normální gulášek z kližky, ovšem s chutí ptáčka! Nutno však podotknout, že s dobrou chutí. Zatímco jsme se občerstvovaly, trousili se ze zákulisí kolem
 
Nepřečtený článek 14.04.2014 Bouře ve sklenici vody? (Pavel Rada)   
Názory
Bouře ve sklenici vody?Světem hýbou maličkosti. A to i tím hudebním. Například o tom, jaký bude koncert, rozhoduje nejen výkon umělců na pódiu, ale i zdánlivé nepodstatnosti, jako dostatečně vytopený sál, ale zas ne tolik, že by diváci usínali. Stejně tak o osudu nebo pověsti velkých akcí rozhodují okolnosti, které se na první pohled zdají nepodstatné.
 
Nepřečtený článek 11.04.2014 Líná a Jsem mladá nadějná autorka (z deníčku sedmnáctileté Lucie) (Belmondo)   
Povídky
Líná a Jsem mladá nadějná autorka (z deníčku sedmnáctileté Lucie)Humoru není nikdy dost. V trampském světě nikdy nechyběl a nechybí ani v Trapsavci. Zatímco u próz se blýskne častěji, napsat vtipnou a zajímavou básničku se tak často nepodaří. A v případě deníčku sedmnáctileté Lucie se nenechejte zmást ani skutečným věkem a pohlavím autora. I to svědčí o tvůrčím umění… Příspěvky jsou z loňského Trapsavce.
 
Nepřečtený článek 11.04.2014 Časování dvakrát měsíčně (Hynek Žirovnický)   
PR
Pro velký zájem diváků i účinkujících se od dubna pořádají v Kavárně Čas v Praze na Malé Straně vždy dva pořady Písničky a povídání, jedním slovem Časování měsíčně. Charakter pořadu zůstává zachován, moderátor a pořadatel Hynek Žirovnický zve do každého pořadu písničkáře a hudebníky, kteří ho zaujali na soutěžích a festivalech folkové hudby, jako je Notování, Porta, Festival Osamělých písničkářů nebo na akcích typu Open Mic, které rád navštěvuje, protože umožňují nahlédnout do často zajímavého podhoubí folkové scény.
 
Nepřečtený článek 10.04.2014 Petr Rímský a spol. v Příbrami (Petr Cihelka)   
Reportáže
Petr Rímský a spol. v PříbramiZajímavý cyklus hudebních pořadů pod názvem Písničkáři sobě, které se konají vždy poslední pátek v měsíci, probíhá na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. Jeho zakladatelem a dramaturgem je písničkář a hudební pedagog Petr Rímský, v jehož pořadech, které se snaží vyhýbat žánrovým mantinelům, zatím vystoupili Jan a Filip Spálení, Stránící, Přelet M. S., Martin Rous atd.
 
Nepřečtený článek 09.04.2014 Výsledky pražské Porty 2014 (Džexna)   
Aktuality
Ve středu 9. dubna v Klubu Mlejn se uskutečnilo finále Porty – oblast Praha. Porota (Martina Nová, Eliška Walsh /Ptáčková/, Miloš Keller, Pepa Malina a Tomáš Tichý) rozhodla takto: 1. místo: Choroši
 
Nepřečtený článek 09.04.2014 Na jihočeské Portě zvítězil X-tet, překvapil písničkář Hans (Václav Koblenc)   
Reportáže

Na jihočeské Portě zvítězil X-tet, překvapil písničkář HansJihočeské kolo folk a country festivalu zažilo 5. dubna ve Vlastiboři u Soběslavi rekordně nízký zájem: přijelo jenom šest soutěžících. Ještě než v sobotu ve 14.10 zazněla trampská hymna Vlajka, vtipkoval jeden muzikant: mohlo se to udělat korespondenčně, stejně vyhraje X-tet. Měl pravdu. Z jihočeského kola festivalu Porta v kulturním domě ve Vlastiboři u Soběslavi poslala porota do národního semifinále v Řevnicích jindřichohradeckou vokální pětici.

 
Nepřečtený článek 08.04.2014 DRUHÁ TRÁVA A MARIEN CHYSTAJÍ SPOLEČNÝ KONCERT! (Folk Žije!)   
PR

DRUHÁ  TRÁVA  A MARIEN CHYSTAJÍ SPOLEČNÝ KONCERT!Agentura FOLK ŽIJE! a pardubická folková skupina Marien  pokračují ve svém úspěšném tažení v rámci svého projektu FOLK ŽIJE!  Po nedávné Pardubické folkové noci, se bude konat další z tradičních akcí v Kostěnicích na Pardubicku. Na druhý dubnový pátek - 11.4. se připravuje dvojkoncert Roberta Křesťana s Druhou trávou a skupiny Marien. Kulturní dům v Kostěnicích má navíc výbornou akustiku, což slibuje výborný hudební zážitek.

 
Začátek   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Další   Konec

Strana 1 z 468

Kalendář

<< Duben 2014 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
2122
    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 
 dní  h  m  s

Nové MP3

19.04. 2014 14:03
Všechno je asi jak má být
Get Adobe Flash player
(Kalypso Praha)
19.04. 2014 14:03
Správnej vlak
Get Adobe Flash player
(Kalypso Praha)
19.04. 2014 14:03
My dva
Get Adobe Flash player
(Kalypso Praha)
19.04. 2014 14:03
Čtyři roční období
Get Adobe Flash player
(Kalypso Praha)
19.04. 2014 14:03
Letní den
Get Adobe Flash player
(Kalypso Praha)

Partneři:

Webarchiv NK ČR

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
Nejbližší pořady:

Koncert Studia NOC

Kdo: Druhá Tráva& Marien - záznam koncertu v Kostěnicích
Kde: Kanál Českého rozhlasu Youtube
Kdy: 30.04. 2014 19:00

KONCERT STUDIA NOC

Kdo: Robert Křesťan & Druhá Tráva
Kde: Český rozhlas - všechny regionální stanice
Kdy: 30.04. 2014 20:00

KONCERT STUDIA NOC

Kdo: Žamboši
Kde: Český rozhlas - všechny regionální stanice
Kdy: 21.05. 2014 20:00

Koncert Studia NOC

Kdo: Živák Lázeňský - Pouta
Kde: Český rozhlas - všechny regionální stanice
Kdy: 04.06. 2014 20:00

102. vysílání pořadu "živě..."

Kdo: Jiří Smrž
Kde: studio Českého rozhlasu Olomouc
Kdy: 11.06. 2014 19:30