gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

yardstick elderly buy synthroid spice through buy aciclovir premise and validate buy hydrochlorothiazide online best pricebuy doxycycline online best pricebuy ventolin

Nepřečtený článek 22.09.2014 Hromosvod oslaví 7. října v Malostranské besedě 20 let (FOLKtime.cz)   
PR
Pražský folk-rockový Hromosvod oslaví 7. října dvě dekády existence. Zřejmě nejmladší tuzemská dvacetiletá kapela (s věkovým průměrem 33 let) sezve za tím účelem do Malostranské besedy stádo bývalých členů a pod taktovkou kapelníka Ondřeje Fencla provede publikum celou dvacetiletkou – od telecích začátků až po současné dospělé písničky, které Hromosvod připravuje pro budoucí čtvrté album Divoký ticho Žižkova.
 
Nepřečtený článek 19.09.2014 Údolí sedmi trav a Keny a Darvin (Belmondo)   
Povídky
Údolí sedmi trav a Keny a DarvinOchranářská tématika je také velmi často v Trapsavci využívanou oblastí. A byť se vztah k této problematice především v posledních letech „díky“ násobícímu se tlaku některých „ochránců přírody“ na trampy proměnil, pohled na svět, do kterého trampové vyrážejí, se nezměnil. Příspěvky jsou z letošního ročníku Trapsavce.
 
Nepřečtený článek 18.09.2014 18. FOLKomín obrazem (Renata Králová)   
Fotoreportáž

18. FOLKomín obrazem Jak jsem loni psala, letos je FOLKomín plnoletý. Těšila jsem se na báječné sobotní odpoledne plné muziky a samozřejmě také na přátelská setkání. Sešlo se nás stejně jako loni a stejně tak jsme si to všichni užili. Na Toulcově dvoře, bohužel, naposledy. Přejme FOLKomínu tedy do příštích ročníků, aby mu zůstala příznivě nakloněna většina návštěvníků a aby se našlo důstojné místo, kde bude možné pokračovat.

 
Nepřečtený článek 18.09.2014 Kdo se poprvé objeví V ZRCADLE? (FOLKtime.cz)   
PR

V hudební kavárně Čas v Praze na Malé Straně bude od podzimu kromě již zavedeného Časování možné vzhlédnout i komornější pořad V ZRCADLE, do které moderátor Hynek Žirovnický pozve vždy jen jednu ženu a jednoho muže, písničkáře, zpěváky nebo muzikanty. Při premiérovém vydání tohoto pořadu se dozvíte, co se stane, když se písničkářka a výtvarnice Martina Trchová náhle objeví V ZRCADLE legendárního písničkáře Jaroslava Hutky.

 
Nepřečtený článek 17.09.2014 René Souček na turné po divokém západě (FOLKtime.cz)   
PR
Na Západočeské turné vyráží bard z Fajného Mjesta, tedy z Frýdku-Místku, René Souček. Není to jeho první návštěva kraje "od Plzně na západ", ti, kteří navštívili jeden z jeho minulých koncertů si jistě pamatují sympatického muže s kytarou a ukulelem, jak střídá písně vážné i méně vážné a jeho příslovečnou a nezaměnitelnou dikci.
 
Nepřečtený článek 16.09.2014 5P Luboše Pospíšila vydají koncem září nové album Soukromá elegie (FOLKtime.cz)   
PR

5P Luboše Pospíšila natočili po třech letech novou řadovou desku. Materiál na album vznikal průběžně, dobrou polovinu už 5P obehrávají na koncertech a publikum si libuje. Po úspěchu předchozího CD Pospíšil znovu vsadil na studio Svárov talentovaného Lukáše Martinka, kde je díky stavebním úpravám nově možnost natáčet živě, dohromady. Žádné vrstevní nástrojů, studiová sterilita, rovnání a dolaďování, nýbrž kapelní tlak přenesený spontánně „do drážek“…

 
Nepřečtený článek 15.09.2014 Na FOLKomín za dobrou muzikou (Iva Pokorná)   
Reportáže
Na FOLKomín za dobrou muzikouPo roce zase FOLKomín, v pořadí již osmnáctý a můj teprve čtvrtý. Na Toulcův dvůr se chodí za přírodou a zvířátky, ale začátkem září sem fanoušky folku přitahuje především dobrá muzika. Program potvrdil rčení, že méně znamená více. Počet účastníků byl tak akorát, interpreti měli dost prostoru, čas byl i na přídavky a posluchači si tak mohli vše lépe vychutnat.
 
Nepřečtený článek 12.09.2014 Óda ešusu a U nás na půdě se dějí věci (Belmondo)   
Povídky
Óda ešusu a U nás na půdě se dějí věciDnešní básnička i próza je od jedné autorky. Společné mají téma, které se v trapsaveckých pracích objevuje v různých obměnách už řadu let. A tak vždy záleží, jak se dotyčný autor dokáže na věc podívat svýma očima nově a nápaditě. Jak se podařilo v tomto případě, máte možnost posoudit sami.
 
Nepřečtený článek 11.09.2014 Xindl, Radůza (Miloš Keller)   
Recenze

Xindl, RadůzaDva velké sólové folkové zjevy minulosti, dva velké přísliby, dvě hvězdy, přinášející v minulosti kvalitu a dnes už obě bohužel jen hvězdný prach. Xindl X přišel do folku odjinud a pamatuji se, jak na kolech Porty šokoval, většinou kladně, jen puritány záporně. Prošel Portami, získal všechna možná ocenění a začal se opět folku vzdalovat směrem ke střednímu proudu, včetně téměř velkokapelových aranží svých písní, ve kterých začaly zanikat jeho texty.

 
Nepřečtený článek 10.09.2014 Šídlovák Oupn Ér má voděvzdorné publikum! (Karel "Krakonoš" Kyncl)   
Reportáže
Šídlovák Oupn Ér má voděvzdorné publikum!Letošní ročník festivalu Šídlovák s „czenglish“ přívlastkem v názvu se konal v mírné nemilosti Nejvyššího, který jakoby zkoušel, zda dorazí publikum, i když nebude počasí tak vstřícné, jako bývalo po čtyři minulé ročníky. Startující skupinu Alternativa tedy na ranči Šídlovák přivítal pořádným lijákem s následným výpadkem proudu ke konci vystoupení. Jelikož jde však o kapelu domácí a vlastně pořádající (dva její členové jsou šéfové pořádajícího sdružení), nedělali si muzikanti s touto nepřízní počasí velkou hlavu.
 
Nepřečtený článek 09.09.2014 Povídání s Jiřím Maškem o novém CD a DVD skupiny Cross Country (Renata Králová)   
Rozhovory
Před časem jsem byla pozvaná na živé nahrávání nového CD a DVD skupiny Cross Country. Protože čas je občas nepřítel, nemohla jsem pozvání přijmout. O to příjemnější bylo další setkání, kdy už je všechno hotovo a já si mohla nad čajem s Jirkou Maškem, leadrem skupiny, popovídat o věcech, které mě zajímaly.
 
Nepřečtený článek 08.09.2014 Arnošt Frauenberg vyráží na podzimní miniturné - již zítra! (FOLKtime.cz)   
PR
Arnošt Frauenberg, muž mnoha profesí, v poslední době také herec, hvězda stand up pořadu Na stojáka, vynikající textař, ale především písničkář vyráží na svojí malou šňůru, po delší době sám za sebe. Zase tak úplně sám ale na své jarní minišňůře nebude…
 
Nepřečtený článek 08.09.2014 Písničky, povídání o pražských věžích a pohádka nakonec (FOLKtime.cz)   
PR

Již podeváté se 11.září 2014 v 19.00 sejdou příznivci pořadu Časování v prostorách Malostranské kavárny Čas, U Lužického semináře 15, Praha1. Tentokrát je čeká skutečně pestrý a zajímavý večer. Sólově vystoupí hudebník a textař Jiří Bílý, bývalý člen a autor skupiny Kurtizany z 25. avenue, který od roku 1998 vystupuje sám s vlastní kapelou. Mohli jsme jej slyšet například v Kongresovém paláci jako předkapelu Suzanne Vega v r. 2003.

 
Nepřečtený článek 05.09.2014 Houla ještě jednou, tentokrát pohledem psavců (Belmondo)   
Povídky
Houla ještě jednou, tentokrát pohledem psavcůStanda Houla Zárybnický představoval, a myslím že nejen pro trapsaveckou smečku lidiček, jednu z nejzajímavějších osobností. A tak jeho předčasný odchod ze světa v roce 1989 dost citelně zasáhl všechny, kteří se s ním znali. V závěru svého dopisu na rozloučenou napsal: „Mějte se tu hezky, nacházejte, jako jsem nacházel já. Jsem na konci. Zapijte mne, zahrajte mi, zazpívejte si.
 
Nepřečtený článek 03.09.2014 Sedm šťastných otázek Kuby Horáka pro Arnošta Frauenberga (Kuba Horák)   
Rozhovory
Před deseti lety, kdy jsme se potkali poprvé, se o něm v určitých kruzích vědělo, že je extrémně vtipný a že dělá dobré vlastní věci. Nutno podotknout, že ty zmíněné kruhy tenkrát nebyly z nejširších. Dnes tu přede mnou stojí Arnošt Frauenberg, který se podílel na televizním Silvestru a kterého si Vlasta Redl vybral jako člověka a umělce, s nímž se mu chce na pódiu trávit společný čas. Arnošt je pořád Arnošt a z ničeho z výše řečeného se, naštěstí, neposral.
 
Začátek   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Další   Konec

Strana 1 z 477

Kalendář

<< Září 2014 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
2225
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Nové MP3

16.09. 2014 21:57
Pro Etudu /akustická verze 2012
Get Adobe Flash player
(JohnyJoint and Joints)
16.09. 2014 21:40
Jitka
Get Adobe Flash player
(JohnyJoint and Joints)
15.09. 2014 21:33
Kouzelník měsíc
Get Adobe Flash player
(JohnyJoint and Joints)
08.09. 2014 11:23
Good bye Mischelle-klubová verze
Get Adobe Flash player
(JohnyJoint and Joints)
30.08. 2014 10:41
INTRO
Get Adobe Flash player
(Štěpán Turek and The Jitrnice Zdarma)

Partneři:

Webarchiv NK ČR

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson