gototop
11.05.2010 3. semifinále Notování - výsledky a finálové divoké karty (Rada Notování)    Tisk
Zajímavosti

Praha a její okolí byly ve čtvrtek 6. 5. 2010 stiženy nemalou dopravní kalamitou a ještě půl hodiny před programem byli všichni v klubu Kocour přítomní skoro spočítatelní na prstech. Přesto byl sálek na začátku třetího semifinále VII. ročníku soutěže Notování solidně zaplněn a soutěžící, tentokrát většinou hodně přespolní, během večera dorazili všichni tak, že mohl být dodržen předem naplánovaný scénář. Přesto by bylo milé, kdyby se podobný problém v dopravě již neopakoval… Na konci třetího semifinále byly vyhlášeny následující výsledky.

Divácké hlasování:

5. místo: písničkář Michal Šimíček - Kosmonaut - Brno, 24 body

4. místo: duo Al Boss - České Budějovice, 44 body

3. místo: duo Petr & Jitka Šottovi - Slatiňany u Chrudimi, 52 body, z toho 14 bodů za písničku Supertramp na 4. až 6. místě soutěže písniček

2. až 1. místo - postupové: skupina Fajnbeat - Praha, 56 bodů, z toho 16 bodů za písničku Osud na 1. místě a po 14 bodech Family Frost a Múza z dobrých vín na 4. až 6. místě soutěže písniček

2. až 1. místo - postupové: skupina X-tet - Jindřichův Hradec, 56 bodů, z toho po 15 bodech za písničky Dva modré balónky a Hřmí Jordán, hřmí na 2. až 3. místě soutěže písniček

Rada Notování určila výběrem ze všech tří semifinále držitele divokých karet pro postup do finále a také náhradníka, pro případ, že by některý z finalistů odstoupil. Divoké karty získali dua Svitky (1. semifinále) a Petr & Jitka Šottovi (3. semifinále). Náhradníkem bylo jmenováno duo Al Boss (3. semifinále).

Jako host večera vystoupila písničkářka Jana Šteflíčková.

Necelých dvacet hodin po vyhlášení výsledků se zřeklo, donuceno překážkou v zaměstnání, účasti ve finále duo Svitky a jen malou chvíli na to, na výzvu Rady Notování, potvrdilo svoji účast ve finále duo Al Boss, což určilo definitivní sestavu, která se ve čtvrtek 3. 6. 2010 utká v klubu Kocour o palmu vítězství a další ceny finále VII. ročníku soutěže Notování. Budou to: vítězstvím u diváků nominované skupiny Fajnbeat, Kámen úrazu, Půl dechu do měchu a X-tet, na divokou kartu RN postupující duo Petr & Jitka Šottovi a již zmiňovaný Al Boss. Jako host vystoupí vítěz VI. ročníku soutěže Honza Donald Jícha obklopen hudebním hloučkem svých kamarádů.

Reportáž ze třetího semifinále a další informace naleznete na stránkách Notování http://www.notovani.cz/.