gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

Velké recenze Malé recenze Dobře uleželé recenze Povídačky Vyšlo jinde Hrubky Hrubky
12.08.2004 Na Muzice se v noci slavilo (Tomáš Hrubý)    PDF Tisk Email
Povídačky

Z letních festivalů 2004 jsem si (zatím) vybral pozvání na Muziku v Hrádku u Rokycan: kromě toho, že je to velmi příjemný festival střední velikosti, který čas od času rád navštěvuji a doporučuji ho vaší pozornosti, mě zlákal speciální noční koncert "Samson - 30 let na pódiu". "Přijeď: budou tam všechny kapely, v kterých jsem kdy hrál, s výjimkou Roháčů (České Budějovice, pozn. aut.); ty sehnat je už mimo lidské možnosti," řekl mi oslavenec. Celý blok se odehrával zhruba od půl jedné do čtvrt na čtyři v noci z pátku na sobotu, což je samozřejmě čas značně pekelný. Moje zvýšená únava vyšla zrovna na blok Samsona a jeho party, na který jsem se hodně těšil. Zběsilá trojka Janoušek - Samson - Redl, mí obzvláštní oblíbenci, zase šolíchali stále stejný repertoár, novinky na plánované CD jsou zřejmě - až na výjimky - v nedohlednu.  Největší radost jsem tak měl z velmi pěkného bloku Hop tropu a z koncertu "jen pro ten dnešní den" sestavených Máků. Připouštím, že obrovské "tehdejší" obliby Máků jsem se zrovna dvakrát neúčastnil; přesto jsem si jejich návrat na pódium (Samson - J. Budvárek Lenk - M. Šroub Vondra - Dáša Stralczynská - Jamajka Koblicová) užil a dávné zlozvyky - které se ozvaly zcela přesně takové, jaké byly - mě spíš dojímaly. Celkové nadšení musel na závěr Samson tlumit ptákovinou Když potkáte ježky/jdou zpravidla pěšky, jinak by možná neskončil. A co mě potěšilo nejvíc: jakou měl Samson po skončení akce viditelnou radost z jejího průběhu. Žádná únava, žádné hraní z povinnosti: prostě slavnost, jak má být.

Rád bych se s vámi rozdělil ve větší míře i o dojmy z předchozího pátečního koncertu (v sobotu už jsem v Hrádku nebyl). Ale je hluboká noc a brzy ráno odjíždím na dovolenou směr Balaton (pokud mi chcete popřát, abych se tam neztratil v mlze, tak už se šprýmaři činili?) a nerad bych se namotal na první svodidla. Takže jen telegraficky: zakončovala hvězdná trojka Neřež - Cop - Semtex. Strašlivá podívaná (s Petrem Merxbauerem vystříhaným na indiána, jako každoročně touto dobou) byla výborná, což dosvědčuje i fakt, že mi jejich písničky zněly v hlavě ještě po pár dnech. Rád jsem si poslechl smyčcově-punkový folk-lór-rock Pod Černý vrch, protože nezní na folkových festivalech příliš často. Bohužel byla kapela z této skutečnosti dost nervózní a neustále vedla vtipné řeči na téma, jak je mrzí, že nehrají dost trampsky. To Bílou nemoc podobné "omlouvání" ani nenapadlo a rozhodně byla přirozenější; chyběl jí ale obvyklý větší odvaz, nevím proč. Velkou radost jsem měl z bloku Folk teamu, který jsem dlouho neslyšel.

Pěkný srpen přeji.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červenec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718
2930    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 150. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.09. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 151. ŽIVĚ...

Kdo: ALBUM Chomutov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.10. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 152. ŽIVĚ...

Kdo: BÉĎA ŠEDIFKA RÖHRICH a PŘELET M.S.
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.11. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00