gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

26.09.2011 Procházka jazzem k folku v F-klubu Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Procházka jazzem k folku v F-klubuPřišel opět třetí čtvrtek v měsíci a v Doli klubu v Pardubicích se proto 15. září uskutečnil večer F-klubu. Abych řekla pravdu, tak při množství práce, kterou jsem byla v poslední době zahlcená, jsem si pamatovala jen datum a to, že vystoupí kapela Pouta. Ten zbytek se mi jaksi vykouřil z hlavy neznámo kam a horko těžko jsem si za nudných odpoledních v lékárenském pracovním procesu vzpomínala, kdo že je ta druhá kapela, která má v Pardubicích hrát.
 
29.08.2011 Janoušek do Ústí patří, ale je Ústí Janouškovi přáno? Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Reportáže
Janoušek do Ústí patří, ale je Ústí Janouškovi přáno?Janouškovo Ústí nebo chcete-li Muzikanti na plovárně či nově Muzikanti v Cakli je festival již tradiční a přes všechno své pomístní stěhování i pevně usazený, jak v městě Ústí nad Orlicí, tak i na poli folkových festivalů. Přesto, anebo právě proto patří mezi komornější festivaly a nutno říci, že alespoň z pohledu diváka je to jeho předností i výsadou.
 
25.08.2011 Kdo není uvnitř, stojí venku Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
Byl jednou jeden Malofestival na Malostatku Blatiny v Šebáňovicích. VKdo není uvnitř, stojí venkuymyslel si jej a v sobotu 6. srpna pořádal Matouš Horák, šebáňovický malostatkář. Jeho žena Martina prodávala U stánku na levnou krásu občerstvení, zakoupeného buřta jste si vlastnoručně opekli nad ohništěm, zapíjeli kozlíkem za nesponzorskou cenu 17 Kč nebo báječnou malinovkou. Vůkol štěbetali ptáčci, kokrhal kohout, zamečely kozy, s přibývajícím večerem se ozývali cvrčci,
 
23.08.2011 Poslední, nebo příště jen jiná Muzika? - 2. část Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Reportáže
Poslední, nebo příště jen jiná Muzika? - 2. částZcela do středu soutěžního klání se přes neúčast pražských Anyone vylosoval sólista Monty. Robustní písničkář otevřeného srdce dokázal nejenom v brzkém ránu vzbudit nekonečnou ódou na toi-toi osazenstvo tábořiště, ale jeho bodrost se výrazně projevila i v projevu na Open scéně. Jeho texty jsou často přímočaré až neomalené, ale nepostrádají chytrost i hravost.
 
22.08.2011 Poslední, nebo příště jen jiná Muzika? - 1. část Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Reportáže
Poslední, nebo příště jen jiná Muzika? - 1. část„Kdyby mi teď bylo zase třicet čtyři a věděl jsem, co vím teď, určitě bych ten festival uspořádal, jen bych u toho neměl tak zpocený zadek! Prostě je lépe vědět, než se učit za chodu.“ říká Samson o své dvacetileté zkušenosti s pořádáním festivalu Muzika, který se stal pravidelnou událostí roku a patří k jedněm z nejžádanějších na folkové scéně.
 
15.08.2011 Starý výborný western Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
Trochu jsem parafrázoval název festivalu Starý dobrý western (dále SDW) sdStarý výborný western– starý už opravdu je, konal se 5. – 6. srpna už potřinácté., a slovo dobrý už není vystihující. Uprostřed zuřící krize sponzorů festival opět o něco více rozkvetl a zesílil. Udržel si dvě scény a diváků bylo i v pátek tolik, že jsem nevěřil svým očím. A už podruhé za sebou uprostřed kolem dokola zuřících dešťů a bouří vyšlo počasí a s výjimkou asi pěti
 
09.08.2011 Deštivé loučení s Telčí Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Třetí srpnový den byl pokračováním návratu k idDeštivé loučení s Telčíeálnímu obrazu letní Telče. Sluníčko střídalo sluníčko a nezbylo než vybírat, kam jít a čím se, podobně jako doktor z filmu Vesničko má středisková, kochat. Odpoledne na Kocouří scéně sloužilo ke „kochání se“ kapelami, zařaditelnými pod nadnesený pojem „nízkorozpočtové“, protože to jsou kapely z poměrně blízkého okolí,
 
04.08.2011 Letní nocí, tou by se kráčelo Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
První srpnový den nenápadně hlásal, že se patrně předčasnLetní nocí, tou by se kráčeloý podzim vrátí tak trochu k létu. Minimálně ustal déšť a postupně se oteplovalo. Každopádně v okolních lesích začaly růst houby, takže kdo chtěl, mohl zkusit štěstí. Cukrárna v hotelu Celerin útočila na zákazníky výběrem sladkostí, až oči přecházely a dalo se konečně sedět i venku. Letošní Kocouří scéna je ve znamení změn programu. Ohlášená skupina Marien byla bez bližšího zdůvodnění pořadatele
 
02.08.2011 V Telči střídavě zima a oblačno Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
29. července 2011 byl zahájen 29. ročník V Telči střídavě zima a oblačnofestivalu Prázdniny v Telči. Co je letos v Telči krom festivalu nového? Automobilisty odradí při příjezdu do města upozornění, že v důsledku prací na vozovkách je město prakticky neprůjezdné. Samozřejmě to není pravda a znalci místních poměrů si poradí. V malém hotelu Telč je otevřena nová Filmová kavárna.
 
26.07.2011 Čekání na slunce aneb nedělní odpoledne na Terase Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
Pohled na oblohu vypadal téměř celou neděli docela beznadějně. To se proČekání na slunce aneb nedělní odpoledne na Terasejevilo i v umístění diváků na scéně Terasa. Většinou se tísnili pod velkými slunečníky po stranách. Nikomu se moc nechtělo vyjít ven do deště. Nedělní odpolední program však sliboval kapely, při jejichž poslechu je těžké jen nehybně stát. Proto se v průběhu odpoledne masa diváků nenápadně stahovala směrem k pódiu, až při posledních kapelách byla plocha před pódiem zcela zaplněna.
 
20.07.2011 Postřehy z večerů na amfiteátru Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
Postřehy z večerů na amfiteátruDramaturgie letošních večerních koncertů na amfiteátru se mi zdála poněkud nevyrovnaná. První dva večery nabízely pestrou směs různých žánrů a také interprety, kteří přijeli na Zahradu poprvé. Vlastně některá vystoupení ani neměla s folkem moc společného, ale právě díky nim byl program svěží. A poslední večer jakoby měl být monotematický.
 
18.07.2011 Porta v Řevnicích letem světem Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
Porta v Řevnicích letem světemVe dnech 24. – 26. června se konal jubilejní 45. ročník festivalu Porta v Řevnicích. České národní finále tu štáb Porty připravil už počtvrté, protože se tu festival dobře zabydlel. Návštěvníci opět zaplnili Lesní divadlo, zejména pak v sobotu, kdy se prý musely operativně přidávat lavice, aby se uspokojil zájem příchozích. Ale já si na Portu odskočila jako v minulých letech v pátek a v neděli, strávila jsem tam tedy jen pár hodin.
 
12.07.2011 Písničkáři o Krtka Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
Stejně jako u skupin, letošní finalisté soutěžící o Krtka v kategorii písničkářůPísničkáři o Krtka a dvojic postupovali pouze na základě výběru z nahrávek. Na úroveň to nemělo vliv. Další novinkou, tentokrát příjemnější, je jistě rozšíření počtu kandidátů na zisk hmyzožravce z loňských šesti na osm. Tedy v každém soutěžním bloku soutěžili čtyři. Poněkud jsem nepochopil dramaturgii.
 
11.07.2011 Navlhlí Krtci na Kapličce Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
Navlhlí Krtci na KapličceLetošní dva soutěžní dny se lišily především počasím. Ten druhý, propršený, se podepsal i na počtu diváků v hledišti. Naštěstí neměl vliv na průběh samotného klání. Byť soutěžit v hudbě je obludné, přesto spolurozhodování diváků o výsledku zvyšuje jinak menší atraktivitu vystoupení méně známých interpretů.
 
20.06.2011 Bezefšeho s Mraky baref Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
V sobotu 4. června jsme si užívali v pravdě letní slunečné počasíBezefšeho s Mraky baref bez mráčků. Ale přesto, našli se mnozí, kteří po nějakých těch mracích zatoužili. A tak jsme se navečer sešli v pražském Žižkovském divadle, kde Mraky baref, třetí řadové cédéčko, se chystala pokřtít skupina Bezefšeho. A jak je křtila? No, samozřejmě, mraky barev! Pokud si pamatujete na křest prvního CD Libo-li… z roku 2004, kmotrami prvorozeného cédéčkového miminka byly maminky členů Bezefšeho.
 
15.06.2011 Portu Ústí nepústí Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
Byl jsem docela zvědav, jak se vyřeší soutěž na ústeckém mezinárodním finále Porty, když finále české letos ještě nebylo. Na druhou stranu, přesun na červen byl určitě dobrý tah – jakkoliv opticky hlediště víceméně zelo prázdnotou, tak lidí bylo asi víc než by se vešlo do Řevnic. Ústecké letní kino je krásné, ale je prostě obrovské.
 
14.06.2011 Mezi ploty Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Reportáže
Mezi plotyPoslední víkend v květnu ožila Pražská Bohnická léčebna již dvacátým ročníkem festivalu Mezi ploty. Areál, který je tak trochu městečkem sám pro sebe, se zaplnil hudbou, divadlem, tancem, výtvarnem a celou řadou stánků. Ve dvou dnech si návštěvník mohl vybrat mezi téměř 11 scénami, kde se střídali umělci všech žánrů.
 
25.05.2011 O létání pečených holubů, popřípadě kuřat Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
V době útoku nezletilých a mladistvých Superstarů na horu zvaO létání pečených holubů, popřípadě kuřatnou Sláva je vzácné, že existují lidé, kteří věnují vítězi soutěže mladých zpěváků a autorů nanejvýš jízdní kolo a možnost si zazpívat na festivalu, kde neburácejí desítky tisíc diváků. Mezi takové lidi patří i Jiří Hopp. Před dvaceti roky založil festival Folkový kvítek jako příležitost pro mladé autory a interprety
 
17.05.2011 Do třiceti daleko… Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Věřit nebo nevěřit na osudová setkání? Víra je zde Do třiceti daleko…patrně bezvýznamná, protože k setkání buď dojde, nebo nedojde. Důležité je, zda se v důsledku setkání někdo či něco narodí. Každopádně setkání jedné krásné, vysoké a nepřehlédnutelné mladé ženy a dvou mužů počátkem sedmdesátých let minulého století založilo jednu slavnou hudební historii a bez rozpaků lze říci, hudební legendu.
 
12.05.2011 Trasa MHD vede k Pětníku 2011 Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Trasa MHD vede k Pětníku 2011Dost lidí si možná myslí, že zpívat a capella znamená zpívat bez kapely, zejména proto, aby se ušetřilo za nástroje a pokud některý hlas odejde, čeká „za plotem továrny“ jiný hlas. Jenže to není tak úplně, či spíše vůbec pravda. Zpívat a capella znamená zpívat v kapli, kde nebyly nástroje povoleny, a mohl znít jen lidský hlas.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 73

Kalendář

<< Leden 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151620
28   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 145. ŽIVĚ...

Kdo: JAMTOUR, Kroměříž
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.02. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 146. ŽIVĚ...

Kdo: NOSLÁVA, Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.03. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 147. ŽIVĚ...

Kdo: BONSAI č.3, České Budějovice
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.04. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 149. ŽIVĚ...

Kdo: ONDRA KOZÁK & RALPH SCHUT
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.06. 2019 20:00