gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.01.2013 Poklad čekající na otevření Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Poklad čekající na otevřeníJeště stále užíváme staré přísloví „lepší drzé čelo než poplužní dvůr“. Pojem poplužní se užíval pro polní míru, ale také pro pojem půda. Poplužní dvůr nebyl v podstatě nic jiného než najatá budova (statek) s půdou. Poplužní dvory zanikly se zrušením roboty, ale přísloví říkající, že drzost je někdy víc než majetek, platí dál. Světem chodí řada osob s drzými čely, které nahrazují talent, ale plní kapsy.
 
17.12.2012 Nedělní ráno znělo ve čtvrtek Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Jsou setkání, která už měla dávno být. BohNedělní ráno znělo ve čtvrtekužel k nim nedošlo, protože přes hranice byla nakreslena ostnatá čára a žilo se v rybníčku, po němž se řadě lidí nostalgicky stýská. Ta čára působila jako zavřené dveře směrem ven i dovnitř. Jen občas k nám dorazilo trochu světla a jen na okamžik. V roce 1978 k nám dorazil Johny Cash. Bohužel jeden lístek, který jsem mohl získat, jsem tehdy přenechal jedné, kterou jsem již řadu let nepotkal.
 
10.12.2012 Dvakrát v Gongu Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Kulturní středisko Gong ve Vysočanech změnilo podobu. Dvakrát v GonguKlasický socialistický „kulturák“ se změnil v útulný Klub Kocour v pozadí s barem a v divadelní sál s číslovanými pohodlnými sedadly. Na dobu minulou, se stolky a židlemi, kde se sedělo podle toho, kdo stál první ve dveřích při otevření, lze jen vzpomínat. Tento týden jsem tento stánek kultury v Praze 9 navštívil dvakrát. Poprvé to bylo na setkání spojeném
 
27.11.2012 Jonáš - jako každý podzim Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Salesiánské divadlo patřilo 10. listopadu 2012 tradičně setkání členů Jonáš klubu. Tradičním byl i moderátor Milan Zeibert, učitel z Třebíče, který to měl, podle mého názoru, ze všech osob stojících ten den na jevišti do Prahy nejdál. Moderátor na začátku řekl, že podzimní setkání nezahájí, jak to téměř vždy bývá, mladá kapela či mladý sólista, ale kapela o něco starší. Tradici ten den porušila kapela George & Beatovens se zpěvákem Karlem Kahovcem.
 
13.11.2012 Poslední folkový špíz? Napsal uživatel Pavel Jarčevský    PDF Tisk Email
Reportáže
Poslední folkový špíz?Byl jsem pořádně překvapený, když mi Pavel Pokorný před dvěma měsíci napsal, že bychom se mu líbili na festivalu, který v sobotu 3.11.2012 napíše svoji poslední kapitolu. Po konzultaci tehdy ještě pouze s Nelou jsem naši účast potvrdil se smíšenými pocity. Především mě zarazil ten poslední ročník. Vím, festivaly vznikají i zanikají. Ale s tím zánikem odchází pokaždé kousek folkového nebe a stejně tak i života těch, kdo nám to „nebíčko“ připravují.
 
31.10.2012 Čas rychle plynul Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Divadlo ABC pořádá cyklus pořadů o hudebČas rychle plynulních legendách, bez ohledu na jednotnost žánrů. Tak se vedle sebe, samozřejmě nikoli ve stejný večer, na jevišti objeví Pavlína Jíšová, Pavel Bobek nebo duo Eva a Vašek. V neděli 21. října 2012 patřilo jeviště pražské kapele Klíč. Na rozdíl od jiných „žijících“ legend, Klíč ukončil před deseti lety svou činnost. Jenže letos je tomu 30 let, co se z původní „standardní“ folkové kapely Petrklíč stala kapela Klíč s velmi
 
18.10.2012 Osudy a romance Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Velkou zem na východě, která s námi do rozdělení státu sOsudy a romanceousedila, zná dobře málokdo z nás. Moje generace se učila povinně ruštině a trvalo dlouho, než jsem si tento jazyk „pokroku a míru“ zamiloval a pochopil, jak je krásný. Součástí té velké země byla i Ukrajina, jejíž nepatrná část byla dvě desítky let součástí naší země a dala vzniknout povýšení života jednoho bandity na nádhernou knihu Ivana Olbrachta. Ukrajina má bohaté dějiny, má vlastní krásný jazyk,
 
09.10.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (4/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (4/4)Možná si ještě někdo vzpomíná, že na konci letošního července probíhal v Náměšti nad Oslavou hudební festival Folkové prázdniny, o kterém se zde objevily tři články doplněné mými fotografiemi z prvních šesti dní. Dovolil jsem si je očíslovat jako první, druhá a třetí čtvrtina, ale ta závěrečná čtvrtá čtvrtina, popisující průběh posledních dvou dní, se tu už neobjevila.
 
05.09.2012 Orlice stále šumí s Janouškovým Ústím Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Reportáže
Orlice stále šumí s Janouškovým ÚstímJanouškovo Ústí, Muzikanti na plovárně, Muzikanti v Cakli – mnoho názvů měl a má festival konající se tradičně v Ústí nad Orlicí, avšak jméno nejméně, sedm a dvacetiletá tradice již o kvalitách tohoto podniku něco vypovídá. Posledních několik let, kdy se ještě koná ve sportovním areálu Cakle, je velmi vstřícný vůči dětem, které se mohou vyřádit na rozličných atrakcích a dávají tak možnost rodičům alespoň občasně si koncert nerušeně užít.
 
03.09.2012 Neskutečná vokální tečka Živých Skoků 2012 – C&K Vocal Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
„Hospodine, pomiluj ny“ – hned první zahraná skladba, nNeskutečná vokální tečka Živých Skoků 2012 – C&K Vocalaše nejstarší duchovní píseň, dávala najevo, jakou cestou se bude ubírat výjimečný koncert skupiny C&K Vocal uskutečněný v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách, dnes už vlastně neexistující obci spojené se světem jen dlouhou mírně se klikatící polní cestou. Místo odsouzené k zániku se slavnou a zajímavou historií.
 
23.08.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (3/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (3/4)Den s Jiřím Pavlicou, který letos připadl na středu 25. července, přiláká vždy na Folkové prázdniny vysoký počet návštěvníků ze všech koutů naší země. Ke smůle mnohých z nich se pro nepříznivou předpověď počasí přesunula scéna ze zámeckého parku do zámecké jízdárny, jejíž kapacita je omezená podle mého odhadu na nějakých 600 až 700 diváků a pořadatelé tedy musí předem ohlídat počet prodaných vstupenek.
 
13.08.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (2/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (2/4)Po předchozích dvou dnech pestrých na hudební i divadelní zážitky následovalo v Náměšti nad Oslavou ještě dalších šest dní, bohatých mimo jiné i na vzpomínky letošního léta. Však už od samotného pondělního rána nabízel program Folkových prázdnin nejrůznější dílny zaměřené například na ruční práce a vedle toho byly zájemcům otevřené i workshopy orientálního tance, umění hry na bicí a perkuse, fotodílna a jiné.
 
09.08.2012 Několik letních dní… Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Je to neuvěřitelné, ale festivalu PNěkolik letních dní…rázdniny v Telči je třicet let. Rok 1982 zcela jistě nebyl rokem přejícím svobodě v umění. O to více je třeba ocenit každý pokus dát dohromady lidi se stejným názorem, hledající spřízněné duše a prostřednictvím hudby si navzájem předávat pocity a názory, byť jen letmým gestem nebo úsměvem. Před třiceti roky se o to pokusil devětadvacetiletý mladý muž Milan Kolář, zvaný Medvěd,
 
08.08.2012 Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (1/4) Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové prázdniny 2012 prolomily bariéry (1/4)Když se řeknou Folkové prázdniny, vybaví se mi zámecký park v Náměšti nad Oslavou, který vždy v posledním červencovém týdnu vítá festivalové návštěvníky nejen na hudbu ze všech koutů světa. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se od 21. do 28. července uskutečnil již 27. ročník tohoto multižánrového festivalu, tentokrát s bariérovým přídomkem.
 
30.07.2012 Folková růže 2012 v obrozenecké atmosféře Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Reportáže
Folková růže 2012 v obrozenecké atmosféřeJeště dlouho v čím dál teplejších jarních dnech nebylo jasné, jestli Folková růže nerozšíří smutné a v poslední době rychle rostoucí řady uhynulých festivalů. Dokonce se to – podle souvislostí např. s festivalem Zahrada nebo časopisem FOLK – zdálo pravděpodobné.Podle zdrojů blízkých epicentru byly všelijaké nápady, jak pokračovat a jaké – třebas dosti bizarní akce – by mohli nést v letošním roce název Folková růže.
 
19.07.2012 Léto začalo v Třeboni Vánocemi Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
Prázdniny začaly už po jedenadvacáté multižánrovým festivLéto začalo v Třeboni Vánocemialem Okolo Třeboně. Od pátku 29. června po celý víkend se v kulisách historického lázeňského městečka opět rozezněla hudba a nechyběla řada doprovodných akcí včetně výstav, divadelních představení, autorského čtení a zábavných her pro děti i dospělé. Léto udeřilo plnou silou, teploty se vyšplhaly přes třicítku, přesto se v Třeboni už slavily Vánoce.
 
03.07.2012 Ach, válko, cos to udělala? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
V srpnu 2006 byla otevřena kavárna CaféAch, válko, cos to udělala?idoskop v Praze. Jedním z prvních pořadů, které jsem tam v uvedeném roce viděl, bylo pásmo Milana Dvořáka a Věry Slunéčkové Vyhnanec z Arbatu, v němž zněly písně, verše i próza Bulata Okudžavy. Loňského roku při procházce Českomoravskou vysočinou mi Milan Dvořák řekl, že Okudžava by si zasloužil ještě jeden pořad a to nejen proto, že Vysockému a Galičovi byly věnovány pořady dva. Výsledkem společné
 
27.06.2012 Čumprdlík na šťastném dvorku Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Čumprdlík na šťastném dvorkuMediální informace chrlí jednu aféru za druhou, většina národa skáče, protože má rada fotbal a ti, kteří sedí, nejsou vlastenci a na stránkách Folktimu se debatuje o tom, zda Tomáš Klus je či není folkař. Stranou těchto událostí stojí v osadě Veleň, kousek od Prahy, malý domek se zahradou a v něm bydlí manželé Laďka a Jarda Budilovi.
 
05.06.2012 Křest CD Hotel v tiché ulici Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Reportáže
Křest CD Hotel v tiché ulici Cesta, která 29. května přivedla textařku a písničkářku Ladu Šimíčkovou s hudebním skladatelem a rovněž i písničkářem Ivo Cicvárkem do brněnské hudební kavárny Café Práh pokřtít jejich debutové CD, byla především pro Ladu plná nových zkušeností a zážitků.Když se ale vrátíme na počátek toho všeho, kdy v první polovině loňského roku začala vznikat myšlenka o vlastní desce, vše se zdálo být neuskutečnitelným snem.
 
17.05.2012 Žamboší desítka aneb Když malý sál je opravdu malý Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Reportáže
Žamboší desítka aneb Když malý sál je opravdu malýStalo se zvykem oslavovat různá výročí, zvláště pak kulatá, přestože mnohdy vlastně moc důvodů k jásotu není. Ale Žamboši během své desetileté existence nezaháleli, získali Krtečka hned v následujícím roce po vzniku (2003), vydali dvě desky, získali za ně dva Anděly (deska roku 2006 a 2009 v kategorii Folk a Country) a poslední dobou si díky pár protestsongům na youtube našli širší posluchačstvo -  tudíž slavit rozhodně bylo co.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 73

Kalendář

<< Březen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
181920
25

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 147. ŽIVĚ...

Kdo: BONSAI č.3, České Budějovice
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.04. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 149. ŽIVĚ...

Kdo: ONDRA KOZÁK & RALPH SCHUT
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.06. 2019 20:00