gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

12.05.2010 O Smutné euforii My3.avi Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

O Smutné euforii My3.aviPřed třemi lety jsme si povídali s Honzou Špalkem z pražské skupiny My3.avi o jejich cédéčkovém debutu Veselá melancholia. V rozhovoru Honza tehdy řekl: „Veselá melancholia je pro mne přesná definice My3.avi.“ Příští týden skupina pokřtí své druhé studiové album Smutná euforie, o kterém se v oficiální tiskové zprávě píše: „Smutná euforie, jak je již z názvu patrno, navazuje na debut a rozšiřuje ho.

 
19.04.2010 Na křídlech Varvaki s Denebem i do Japonska Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Rozhovory

Na křídlech Varvaki s Denebem i do JaponskaKapela Kapela Deneb vznikla v roce 2005. Název je odvozen od nejjasnější hvězdy souhvězdí Labutě,který Arabové překládají jako "Chvost". V letošním roce jim vychází debutové CD Varvaki, které mne přivedlo do jejich zkušebny na Starém Městě v Praze. Nad sklenkou vína jsme se pustili s kapelníkem Martinem Vejvodou (MV), violistkou Martinou Adlerovou (MA) a perkusistou Jakubem Severinem (JS) do povídání nejen o první desce, ale také kapelním životě a dalších plánech. Než vám nabídnu samotný rozhovor doplním, že v kapele ještě hrají Jitka Malczyk a Bára Podobská, o nichž se v rozhovoru též zmíníme.

 
08.04.2010 Vzpomínka na Svojšický slunovrat... Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Svojšice. Magické slovo, které zná snad každý posluchač muziky ze žánru folk, country a samozřejmě i trampské….. Někdo navštívil Svojšický slunovrat osobně, ten kdo ne, může již jen litovat. O akci s názvem Vzpomínka na Svojšický slunovrat jsem si povídal s Radkem Novákem (Pouta, Kulturní centrum Pardubice.

 
29.03.2010 Jak v Martině Trchové vyjou vlci… Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Po pěti letech vydává Martina Trchová své v pořadí již druhé CD. Po dobře hodnocené pJak v Martině Trchové vyjou vlci…rvotině Čerstvě natřeno bude 26. dubna v Dejvickém divadle pokřtěno album s názvem Takhle ve mně vyjou vlci. S Martinou jsme se sešli v žižkovském music clubu Kuře v hodinách. Kromě povídání o novém CD přišla řeč i na to, co dělala celých pět let a jak v ní vyjou vlci.

 
04.03.2010 Hanka Čechová: Doufám, že další křest bude dřív než za pět let Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory

O děvčata s kytarou u nás nikdy nebyla nouze. Na festivalech mladých hudebníků tvoří dívky většinu účinkujících a soutěžích. Přiznám se, že delší poslech dívek s kytarou mě většinou nudil. Jenže je rozdíl mezi dívkou svěřující se s bolestmi první lásky a ženou, která má ve svých písních co sdělit. Ty druhé se často zařazují do škatulky šanson, což je označení pro žánr, který má v textech, často zhudebněných básních, co říci, a je doprovázen i hereckým projevem interpreta.

 
03.02.2010 Když duo neznamená dva… Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Duo Passage vzniklo v roce 2003, kdy ho založili David Watzl a Jarda Kuchař, kterKdyž duo neznamená dva…ý v té době kapelníkoval také ve skupině Naspěch. V roce se 2004 se duo Passage zúčastnilo Pražského kola Trampské porty. V tom samém roce duo Passage přerušuje činnost a David Watzl se stěhuje do Liberce a hraje se Stráníky, Jen Tak, Folklokem a Čavdarem. V roce 2007 končí skupina Naspěch a David Watzl opět po

 
28.01.2010 O AG Fleku s Ivo Viktorinem Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Rozhovory

Nebývá zvykem poskládat rozhovor se členy jedné kapely se stejnými otázkami. O AG Fleku s Ivo ViktorinemAle v případě AG Fleku mi přijde příhodné a zajímavé porovnat, jak stejná témata vnímají dvě velké osobnosti. Povídání s Karlem Markytánem najdete zde, tentokrát přinášíme odpovědi Ivo Viktorina na většinu stejných otázek.

 
03.12.2009 S Davidem Němečkem o společné tour Druhé Trávy a Copu Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Společné koncerty Druhé Trávy a Copu. Věc, která může některé S Davidem Němečkem o společné tour Druhé Trávy a Copufanoušky nadchnout, a někteří by si radši vyslechli samostatný a plnohodnotný koncert svého favorita. Pro drtivou většinu bluegrasso-folkových posluchačů to však určitě bude „taková pěkná tečka za tímto rokem“. Detaily k chystané tour, nám ochotné poskytl manažer obou uskupení, David Němeček.

 
30.11.2009 P. Bobek: Nahrávat v Nashvillu? O tom se mi ani nesnilo. Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Před pár týdny se z amerického Nashvillu vrátilo trio Bobek, Malina P. Bobek: Nahrávat v Nashvillu? O tom se mi ani nesnilo.a Křesťan, kde tito pánové nahrávali album hitů Johnyho Cashe. Nahrávalo se v Nashvillském studiu Quad. S Pavlem Bobkem jsme si povídali po jednom z jeho koncertů, s Malinabandem a Robertem Křesťanem v roli hosta. Navzdory pokročilé hodině bylo na Pavlovi Bobkovi vidět, jak ho návštěva Nashvillu bavila.

 
18.11.2009 Využij dne s AG Flekem - nejen rozhovor s Karlem Markytánem Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pískalo se na Portách, když zněly na tehdejší dobu „bígbítové“ písničky, Využij dne s AG Flekem - nejen rozhovor s Karlem Markytánemkterým kvalitu potvrdil až čas. A není hezkým paradoxem, když dnešní AG Flek už byl kritikou zasunut i kamsi mezi přežívající kotlíkářsko-nostalgickou hudbu, která mladé posluchače oslovit nemůže. Nemyslím si to. Současná sestava skupiny je tou nejsilnější. Posledním počinem se stalo vydání DVD s jednoduchým a všeříkajícím názvem Koncert

 
14.10.2009 Rozhovor s Petrem Vejvodou – Náčelníkem, aneb jak se žije prodejcům CD a LP? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Na rozhovoru s Petrem Vejvodou – Náčelníkem jsme se domluvili na únorovéRozhovor s Petrem Vejvodou – Náčelníkem, aneb jak se žije prodejcům CD a LP? FOLKtime párty, která se konala v jeho obchůdku na pražských Vinohradech. Podruhé jsme se dohodli na letošním FOLKomíně. V době plné MP3 provozovat obchod s muzikou se může jevit jako naprosté šílenství. Nejen o obchodě, ale i o vydávání muziky a pořádání koncertů jsme si povídali v jeho obchůdku U Náčelníka.

 
01.10.2009 Žofie Kabelková – dívka na plovoucí kře Napsal uživatel Jakub Vlachynský    PDF Tisk Email
Rozhovory

O Žofii Kabelkové jsem toho četl a slyšel dost, stejně jako jistě spousta z vás. Coby náctiletá vyhrávala nesčetné folkové soutěže a velmi rychle se dostala do širšího povědomí. V roce 2003 vydává u Indies Records své debutové album Žiju, o dva roky později se podílí na zajímavém projektu Panoptikum. Po tvůrčí a koncertní odmlce se letos tato křehká jihlavská dívka silného a originálního hlasu vrací s deskou Peřiny z vody

 
18.08.2009 Krtek 2009: M. Rous - Když je člověk písničkář, je potřeba, aby nepůsobil monotónně Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Sérii rozhovorů z letošní Zahrady zakončíme povídáním s Martinem Krtek 2009: M. Rous - Když je člověk písničkář, je potřeba, aby nepůsobil monotónněRousem, který získal Krtka v písničkářské kategorii. Martin se po více než dvacetiletém působení v rockových sestavách a krátké epizodě ve folkovém duu Narcis vydal v roce 2005 koncertovat sólově. Jeho autorská tvorba v precizní interpretaci byla již následující rok oceněna v Jihlavě Portami v obou kategoriích a v roce 2007 Portou interpretační na Mezinárodním finále v Ústí nad Labem. Na Zahradě si letos odbyl svou premiéru.

 
13.08.2009 Pocity vám nabízejí Stokrát víc Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Rozhovory

Poetický název Pocity (www.pocity.net) patří folkové kapele z Brna, Pocity vám nabízejí Stokrát víckterá se už osmým rokem snaží rozdávat radost a dobré pocity svým posluchačům a kamarádům. Já jsem se s nimi blíže seznámila během svého půlročního pobytu v Brně, kdy večery jsou dlouhé a hospod, kde se hraje, pomálu. V Juliánově zní tóny kytar v Harpagonu, kde skupina obvykle „dozkušuje“ po oficiální zkoušce v blízké škole.

 
12.08.2009 Krtek 2009: Jananas – Bramborová medaile se dá sníst Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Trio Jananas si svou úspěšnou premiéru na Zahradě odbylo vloni, Krtek 2009: Jananas – Bramborová medaile se dá snístkdy zpěvačka Jana Infeldová, kytarista Jan Vávra a baskytarista Jaromír Fulnek skončili celkově pátí. Letos již Krtka získali, přestože jim divácké hlasování přiřklo čtvrtou pozici na žebříčku, udělila jim jej redakce F&C. A zaslouženě. Příští rok tedy Jananas na Zahradě opět ochutnáme a možná zahrají i dvě písničky, k nimž Jana psala text ještě v sobotu večer, když se po vyhlášení výsledků vrátila na ubytovnu.

 
07.08.2009 Jak po Amfolkfestu Napsal uživatel Vendula Vaňková    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pofestivalový rozhovor s šéfovou Amfolkfestu Endy
Jak přijde nápad uspořádat festival? U mě to byla Jak po Amfolkfestunutnost. Hrozilo, že by festival skončil. Původní realizační team už nechtěl dál připravovat a organizovat. Jako jediná jsem měla zkušenosti, a to díky spolupořádání hudebních festivalů po celé ČR. (Porta, Muzika – Hrádek u Rokycan, Zahrada, atd.). Vztah k hudbě jako takové.

 
30.07.2009 Krtek 2009: Irish Rose - Najlepšie sa nám hralo na Terase Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Do Konkursu Zahrady se každoročně hlásí i kapely a písničkáři ze Krtek 2009: Irish Rose - Najlepšie sa nám hralo na TeraseSlovenska. Již podruhé do soutěže na Zahradě zasáhli Irish Rose z Košic, kam postoupili z Moravského finále v Kuřimi, kterého se slovenské kapely účastní. Ve velké konkurenci druhého soutěžního dne na Kapličce získali největší počet hlasů a po celkovém spočítání výsledků si převzali

 
29.07.2009 Krtek 2009: I.C.Q.- Opravdu jsme tomu vůbec nemohli uvěřit Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Ostravské trio I.C.Q. postoupilo do soutěže o Krtky z Moravského finále Krtek 2009: I.C.Q.- Opravdu jsme tomu vůbec nemohli uvěřitkonkursu Zahrady. V prvním soutěžním dnu startovali na druhé pozici a přesto jim počet odevzdaných hlasovacích lístků nadělil Krtka za druhé místo v celkovém pořadí. I.C.Q. hrají spolu od roku 2006 a skupinu tvoří Lubomír Vaňka (Vlna) kytara, zpěv, rytmika, Martin Neumann (Kofe) autor, kytarista a zpěvák a Jan Pánek (Džin) basová kytara.

 
16.07.2009 Krtek 2009: Navostro - Když jsme na podiu, jsme jak cirkusový koně Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Letos jsme pro vás opět připravili vážně nevážnéKrtek 2009: Navostro - Když jsme na podiu, jsme jak cirkusový koně rozhovory s letošními majiteli Krtků. Navostro získali Krtka za první místo a jako první také odpovídali. Pro vás, kteří jste na Zahradě nebyli, nabízíme alespoň stručnou charakteristiku skupiny: „Česko- skotská rocková kapela, která se věnuje tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur – jako je skotská, irská, česká a další." Na Zahradu postoupili z Českého finále v Bohnicích a tehdy jsem o nich napsala: 

 
08.07.2009 Kuba Linhart: Teď jsme chtěli zkusit něco jiného Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Keltská hudba, což je zejména irská hudba či spíše hudba z britských jauvajs_krest09_titulkaostrovů či bretaňská hudba, je již delší dobu u nás velmi oblíbená. Jednou z kapel, které tuhle hudbu hrají již od roku 1995, je pražská čtveřice s názvem Jauvajs. Při každých Prázdninách v Telči se po příjezdu dívám, zda členové kapely již do Telče dorazili. Krom toho, že hrají na Kocouří scéně, jsou s nimi krásné zážitky při hraní a zpívání až do rána, což v Telči patří tradičně k zážitkům, na které se všichni těšíme.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 13

Kalendář

<< Srpen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122
26 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: Connection timed out in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 150. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.09. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 151. ŽIVĚ...

Kdo: ALBUM Chomutov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.10. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 152. ŽIVĚ...

Kdo: BÉĎA ŠEDIFKA RÖHRICH a PŘELET M.S.
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.11. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00