gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.02.2013 Soutěž o Noční hlídku Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Noční hlídka, tak se jmenuje druhé album skupiny Dick O´Brass, které v roce 2012 vyšlo u Indies Scope. Kapela Dick O'Brass hraje styl muziky zařaditelný pod pojem keltský rock. Ve své tvorbě čerpá něco z tradicionálů keltského světa, většinu repertoáru však v současnosti tvoří autorská tvorba s českými texty a širokým záběrem od artrocku po bigbít.
 
18.01.2013 Votvíráte soutěž o Votvíráky Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Písecká skupina Votvíráci vydala na sklonku minulého roku nové CD pod názvem Votvíráci podruhé. Album obsahuje 15 vlastních kousků,  nejplodnějším autorem je kytarista a mandolinista Petr Novák, dvěma dílky přispěl i jeho bratr banjista Michal Novák. Oba jsou známí bluegrassoví hráči, znalci dobře znají například Kvintet Písek. Často se říká, že bluegrass je hudba veselá a v případě Votvíráků to platí dvojnásob.
 
11.01.2013 Bleskovka o CD Metamorfózy Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V pořadí druhé album brněnské skupiny Ořešák s názvem Metamorfózy vyšlo vloni a bylo pokřtěno 12. září v klubu Leitnerka.  Ořešák desku natočil ve svém současném složení: Lída Randusová (zpěv, vokály, perkuse, flétna), Elen Háblová (zpěv, housle, sbory), Honza Trhlík (klarinet, flétny, píšťaly, perkuse, zpěv), Vojta Krybus (kytara, zpěv) a David Maroš (kontrabas). Nahrávka vznikala ve studiu George Lucase za režijního dohledu Jiřího Lukáška.
 
04.01.2013 První novoroční bleskovka o cédéčko Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Do nového roku si dáváme různá předsevzetí, většinou se chceme zbavit přebytečných kilogramů a různých zlozvyků a přiznejme si, že to většinou nedodržíme. Ale pokud jste nezapomněli na závazek, že budete i nadále brát život z té veselejší a příjemnější stránky, při troše dobré vůle ho splníte, a my vám k tomu budeme rádi pomáhat.
 
19.12.2012 Vánoční soutěž o 2 vstupenky na hvězdného Chicka Coreu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Hvězdný Chick Corea má novou kapelu The Vigil,Vánoční soutěž o 2 vstupenky na hvězdného Chicka Coreu kterou v březnu představí exkluzivně v rámci mezinárodního festivalu JAZZFESTBRNO 2013. Čeští fanoušci tak budou mít v rámci mimořádného evropského turné unikátní příležitost naživo shlédnout originální hudební projekt osmnáctinásobného držitele cen Grammy. Nový ansámbl s názvem The Vigil je nejnovějším přírustkem do rozvětvené rodiny Coreových hudebních aktivit.
 
07.12.2012 Soutěž o potvory z moře Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Potvory di mare se jmenuje album, o něž si dnes zasoutěžíte. Letos jej vydala skupina olomoucká folkrocková skupina Bujabéza, která vznika v roce 2008. Na repertoáru má písně lidové i vlastní, o jejichž vzniku na svých stránkách píše: „Co se týče našich skladeb, čerpáme především ze sborníku Františka Sušila. Písním ponecháme text, který ve většině případů zkrátíme,
 
30.11.2012 Soutěž o CD Claymore Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Možná, že vám název skupiny Claymore zatím mnoho neříká, ale pokud vám napovíme, že kapela vznikla  na začátku roku 2011 po rozchodu členů kapely Navostro, už tušíte, jakou muziku můžete na dnešním soutěžním CD O.K. očekávat. Čtveřice z členů Navostro přizvala ještě další muzikanty a v Claymore se rozhodla pokračovat v tvorbě a činnosti navázující na své předchozí působení v duchu  gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud.
 
23.11.2012 Soutěž o Poztrácené nitě Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Je to několik měsíců co jste si přečetli a prohlédli fotoreportáž Kačky Esserové ze křtu desky Poztrácené nitě kapely Jakub NOHA band, který se uskutečnil 11. června v pražské Malostranské Besedě. Jakub Noha je jeden z nejosobitějších českých písničkářů, jehož písně najdeme v repertoáru i jiných folkových sestav.
 
07.11.2012 Soutěž o dvě vstupenky na Folkový oříšek Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V sobotu 10.11. od 18:00 se v Brně v Café Práh bude konat tradiční festival Folkový oříšek. Jako obvykle proběhne večerní vystoupení kapel a potom neformální jam session.
Jestliže odpovíte jako první správně na otázky v naší soutěži, můžete vyhrát dvě volné vstupenky na tento festival akustických folkových kapel.
 
26.10.2012 Soutěž o 2 volné vstupenky na Folkvý špíz Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V sobotu 3. listopadu se v Náměšti nad Oslavou uskuteční další (na určitou dobu možná poslední) díl Folkového špízu. Pokud byste na tuto, hudebně pestrou akci, rádi vyhráli dvě vstupenky, stačí správně, do diskuze a jako první vyhrát na níže položené otázky.
 
19.10.2012 Soutěž o CD Hotel v tiché ulici Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V květnu vyšlo album Hotel v tiché ulici, které natočila dvojice Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek. Společně koncertují již delší dobu jako duo, Ivo Cicvárek doprovází zpěv Lady Šimíčkové na klavír, kytaru nebo akordeon. Na albu jsou jemné a citlivé skladby ještě podpořeny hostující kapelou:
 
12.09.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na Hop trop do KD Kyje! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Už tento čtvrtek startuje KD Kyje novou sezónu. První z koncertů je vystoupení legendární folkové kapely Hop Trop, na které se můžete těšit 13. 9. od 19:00 hodin. Odpovězte v diskuzi, jako první a samozřejmě že správně na otázky a 2 vstupenky mohou být vaše.
 
07.09.2012 Druhá soutěž o vstupenky na FOLKomín Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Druhá soutěž o vstupenky na FOLKomínVy už víte, že v sobotu 8. září ve 13 hodin začíná v pražském Toulcově dvoře festival FOLKomín. Kromě skupin Epy de Mye, Přelet M.S., Stráníci, písničkáře Arnošta Frauenberga, Franty Vlčka, Jana Matěje Raka a dalších, uvedených v minulé soutěži, kteří se na FOLKomín vracejí po několika letech, se setkáme s některými formacemi na našem festivalu poprvé.
 
05.09.2012 Soutěž o dvě vstupenky na FOLKomín Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Soutěž o dvě vstupenky na FOLKomínFranta Vlček a Jan Matěj Rak, Stráníci, Epy de Mye, Leporelo, Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek, Arnošt Frauenberg s kapelou, Přelet M.S., Petr Kalandra Memory Band a Twisted Timber vystoupí již tuto sobotu 8. září na našem festivalu FOLKomín, který se koná v pražském SEV Toulcův dvůr v Praze 10. Dvě volné vstupenky čekají právě na vás, stačí, když jako první správně odpovíte na naše otázky do diskuse.
 
28.08.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na Folkovou pasáž 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto sobotu, 1. září 2012, se v Křižanech u Liberce uskuteční druhý ročník hudebního festivalu Folková pasáž. Pozvánku na tento novotou vonící festival jste si mohli přečíst zde, na FOLKtime.cz, již včera, ale vstupenky můžete vyhrát právě teď! Stačí správně, jako první a do diskuze zodpovědět níže položené (triviální) otázky a můžete už začít balit.
 
22.08.2012 Soutěž o vstupenky na Folkovou Ohři Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Původně dvoudenní festival, který se konal na zřícenině hradu Hauenštejn kousek od Stráže nad Ohří, se loni přesunul do vodáckého tábořiště v Kynšperku nad Ohří a jeho 10. ročník se uskuteční již tento víkend. Začíná v pátek 24.8. od 14:00 a končit bude v neděli 26.8. již tradičně koncertem Hop tropu. Program festivalu je nabitý, takže si v něm každý najde toho svého favorita. Kompletní seznam účinkujících najdete zde.
 
13.08.2012 Soutěž o vstupenky na festival Hrádecké folkové léto Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Dnes vám přinášíme soutěž o dvě vstupenky na dvoudenní festival Hrádecké folkové léto, který začíná v pátek 17. 8. v 18:00 a končí 18. 8. v nočních hodinách v Hrádku nad Nisou. Můžete se těšit na skupiny jako je Jarret, Kamelot, Koňaboj, Hop Trop, Nedvědi s kapelou a mnoho dalších.
 
02.08.2012 Soutěž o vstupenky na festival Budyňský poutník Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Dnes vám přinášíme soutěž o dvě vstupenky na třídenní festival Budyňský poutník, který začíná již tento pátek countrybálem, v sobotu potom pokračuje vystoupením např. Poutníků, Wabiho Daňka s Milošem Dvořáčkem, Pacifiku, Devítky či country kapely Schovanky.
 
27.07.2012 Soutěž o dvě vstupenky na Prázdniny v Telči 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již dnes začínají jubilejní Prázdniny v Telči. Včera jste si přečetli, co vás během následujících sedmnácti festivalových dnů čeká a dnes můžete získat dvě vstupenky na jeden z koncertů dle vlastního výběru. Stačí, když jako první správně odpovíte na naše otázky do diskuse.
 
13.07.2012 Soutěž o nové CD Pavla Bobka Kruhy Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Pavel Bobek letos oslaví půlkulaté narozeniny. Nadělil sobě, ale zároveň i svým posluchačům hudební dárek, nové CD s názvem Kruhy, které nedávno pokřtil. Producentem alba je opět Luboš Malina, který je zároveň autorem hudby jedné ze dvou původních českých písní. CD nabízí coververze skladeb Erica Claptona
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 37

Kalendář

<< Březen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
1819
25

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 147. ŽIVĚ...

Kdo: BONSAI č.3, České Budějovice
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.04. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 149. ŽIVĚ...

Kdo: ONDRA KOZÁK & RALPH SCHUT
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.06. 2019 20:00