gototop
20.11.2009 STOPOU TOULAVOU Fredyho Schuberta a Mikiho Ryvoly (Michael Antony - Tony)    Tisk
Z luhů a hájů

Již přes šest let se v časopisu Puchejř objevují články nazvané poněkud tajemně, například: Pěknice mokrá mi do stanu vklouzla, Ze šedé mlhy je nad řekou závoj stkán, V kapse mi hvězda jak baterka svítí, A na špagátku nosí celej svůj dům, Na zádech usárnu nebo tele a další… Stopou toulavouPro nemálo čtenářů se staly tím, na co se před vydáním dalšího čísla dvouměsíčníku nejvíc těšili.  
Jejich autorem je Fredy Schubert ze známé osady Paběrky, člen kapely Podobni zvěři. Čtivou a vtipnou formou popisuje nejrůznější příhody i postupnou proměnu vandrácké výbavy. Podařilo se mu zmapovat a přiblížit ten zvláštní, pro mnohé těžko pochopitelný úkaz, kterým je ve světě ojedinělý, téměř sto let starý český a slovenský tramping.
Avalon vydává tyto články v knižní podobě a to ve spolupráci s Mikim Ryvolou, který Fredyho písmenkové povídání doplnil bezmála padesáti ilustracemi a o Fredym napsal toto:
Fredy tvořil jednotlivé kapitoly s příslovečnou důkladností a precizností, v dlouhých, vášnivých a krásných debatách s pamětníky vedly se pře o pocínované a hliníkové ešusy, lepidla na lodě, nejrůznější stany a přístřešky, hranaté a kulaté baterky. Fredy neváhal ověřit si speciální způsob balení kosočtvercové celty tím, že bědující trampské lechy vyhnal do lesa a tam je nutil, aby v kleče předváděli tento starodávný trampský fígl…
Vznikla proto kniha, ve které mají obě pomyslné části, jak psaná, tak i ta kreslená, rovnoprávné postavení.
V knize Stopou toulavou je shromážděno celkem čtyřiadvacet těchto článků, tématicky rozdělených do dvanácti kapitol.
Navíc je obálka knihy v pečlivě vybrané barvě staré „vyšisované“ usárny. Což byla docela sranda, kdy při pracném (opravdu pracném) hledání toho správného odstínu se Fredy omluvně podíval na pana prodavače ve velkoskladu s papírem a vytáhl z tašky svoji usárnu. Prodejnou zavoněl odér nesčetných táborových ohňů, pan prodavač chvilku kroutil hlavou a za chvilku bylo vybráno.
Vnitřek knihy je kvůli Mikiho ilustracím vytištěn na kvalitním leštěném papíře.

Křest knihy spojený s koncertem Mikiho Ryvoly, bratislavských Pekaringo a Fredyho kapelou Podobni zvěři se uskuteční v pražském P-klubu Trojická 10, ve čtvrtek 3. prosince 2009 od 20:00 v pořadu Stopy sešlapanejch bot.

Kniha Stopou toulavou stojí 140Kč + 18 Kč poštovné a lze si ji objednat na mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."