gototop
09.04.2010 Nové trampské knihy, CD a webovky (Michael Antony - Tony)    Tisk
Z luhů a hájů

Další detektivka Kapitána Kida
Kapitán Kid - Mistrova smrtJaroslav Velinský - Kapitán Kid ve svém stejnojmenném nakladatelství právě vydává již devatenáctou detektivní „finkovku“ nazvanou Mistrova smrt.
Cituji:
Nad strašnickým závodem Pragokov se vznáší hrozba likvidace zaběhnuté výroby, avšak Otovi Finkovi spíš nedá spát jedna záhadná smrt; a to netuší, že přijdou další…
Co se vlastně odehrálo za letní půlnoci na útesu nad Vltavou poblíž zahradního bistra?
Proč se na Otu pokouší vyvíjet nátlak i vedení Pragokovu, kdo má vlastně zájem na tom, aby dal od případu ruce pryč…? Sám má navíc řadu vlastních starostí – jak se starou láskou, tak s novou, i když tou si není zdaleka tak jistý, jako býval s holkou Housetem za dávných časů…

Knihu lze získat přímo u autora na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Do letošního Trapsavce došlo celkem 112 povídek a básní od 50 autorů a autorek, které v současné době pečlivě pročítá porota. Děkujeme všem, kteří podpořili soutěž posláním svého dílka. Oheň Trapsavce spojený s vyhlášením výsledků vzplane v sobotu 29. května 2010.

Bratislavská skupina Pekaringo, ve které obsadili trapsavci nezanedbatelnou část,  pokřtila minulý víkend svoje CD Pohoda. Jde o velmi povedenou desku za krásnou cenu 130 Kč, která na Trapsavci samozřejmě bude k dostání.

Poslední romantik Marko Čermák
V pondělí 12. dubna se koná v Muzeu Karlova mostu křest knihy Marko Čermáka Poslední romantik, kterou vydalo nakladatelství Václav Vávra – Centrum S. T.
Křest se uskuteční v rámci vernisáže výstavy nazvané stejným jménem jako kniha.
Výstava trvá do 6. července 2010.

Zpěvník Wabiho Ryvoly
Pátou akciovku nazvanou Hobousácká a.s. vzniklou za účelem vydání dvoudílného zpěvníku Wabiho Ryvoly, ve kterém budou všechny známé Wabiho písně, podpořilo již dvě stě akcionářů. Více o této akciovce i zpěvníku v některém z dalších pátků na FT.

Brdské povídky II.
Po velmi úspěšném prvním dílu Brdských povídek (tři dotisky) vydává Avalon v květnu další díl, který opět obsahuje dvanáct trampských povídek od stejného počtu autorů a autorek a to od:  Kavčete, Hanky Hosnedlové, Waki, Houly, Želvy, Marko Čermáka, Tonyho, Spinia Augusty, Juppa, Wandriho, Robina a Ondřeje Vaculíka.
Všechny povídky se samozřejmě odehrávají na Brdech a nejstarší je z roku 1929 (!).
Sbírku ilustroval Tom Zvědělík a křest proběhne na květnovém ohni Trapsavce.

Nové webové stránky trapsavců
Ve všech třech případech jde o stránky psavců a psavkyně, kteří mají za sebou již celou řadu vydaných knih a sbírek a nestydí se za ně :).
Spisovatelka, cestopistka a ilustrátorka Eva Obůrková - Šklíba
http://www.skliba.cz/hlavni_strana.aspx
Jan Drnek - Akéla a vše o jeho vydaných knihách i těch, které teprve píše.
http://jandrnek.xbx.cz/
Staronové stránky Mirka Valiny, nyní výrazně rozšířené.
http://www.valina.cz/


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."