gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
11.02.2014 KLUB KIC VSETÍN – středa, vyprodáno! (Vašek Müller)    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Je to tradiční radostný rituál, ve středu večer se kouknu na facebook, na kohopak má zase Dušan Trličík ve svém klubu KIC plno. Tři poslední středy v době vzniku tohoto článku mluví za vše, cituji z facebooku:
„Právě v tuto chvíli v klubu Kic ve Vsetíně, neuvěřitelně vyprodáno, lidi stojí na cizích nohách a po stěnách teče pot. Chosé de la Hoz a Leona Smetanová v první půli a pak Honza Ondrušek () a Kateřina Mrlinová (ex Gympleři) s valašským šansonem jen klavír a zpěv.“

Tabáskova partyja: „krásně vyprodáno“
Tabáskova partyja v KIC Vsetín
Tabáskova partyja v KIC Vsetín
foto: Dušan Trličík

„Novoroční koncert Darebandu v kulturním klubu Kic ve Vsetíně právě teď. Totálně vyprodáno!“


Za málo peněz hodně muziky
Celkem by mě zajímalo, jak to ten Dušan dělá. Vstupné je od začátku této klubové scény v roce 2007 dobrovolné, sponzorské reklamy jsem nikde neviděl, a dotace se taky odnikud právě nesypou – nicméně brzy se v KICu oslaví již třístá kulturní středa! Ano, pravidelně (mimo letní prázdniny) již 300 střed probíhá kulturní program v tomto múzami políbeném prostoru.
Tedy přesněji, jubilejní třístá středa bude v dubnu.  Neuvěřitelné číslo. Koncerty, cestovatelské besedy, občas nějaká vernisáž.  Přičemž je zde na místě zmínit i tu skutečnost, že kromě všeho možného a nemožného, co pro úspěch středečních kulturních podvečerů Dušan dělá, si vše sám i zvučí.
Písničkář Petr Linhart mi kdysi vyprávěl, že existují místa promodlená. Jistě, bezpochyby. A já doplním, že také existují místa prozpívaná. Místa, která získají Genia loci ze silných emocí, z kulturních počinů, které se na nich udály.  A něco takového už v KICu funguje, proto si také středeční klub našel své stálé publikum, které nechodí na konkrétní věc, ale věří dramaturgovi a atmosféře místa…jdou prostě do KICu. Což je pro Dušana Trličíka velká pocta. Ale také ještě větší zodpovědnost.
S vůní slivovice
Dušan Trličík je člověk velmi schopný a hlavně pro kulturu a muziku až neuvěřitelně zapálený. Takže v KICu hrál už opravdu kdekdo (více na stránkách domácí kapely Vrkoč: http://www.vrkoc.cz/klub.html), a i já děkuji za objevení mnoha zajímavých jmen, které třeba jednou budou slavné, například o zajímavém duu Lav-Lav jsem do jejich vsetínského koncertu neslyšel.
A již teď se těším do KICu (ano, jezdím tam až ze vzdálené Opavy vcelku pravidelně), na dvě legendy: Jiřího Smrže (26. 3.) a Jana Buriana (28. 5.)
Také jsem měl spolu s kolegou Zdenkem Svánovským v KICu dvě výstavy. Z vernisáže jedné z nich si toho fakt moc nepamatuju, ale ten dům má pro mě dodnes vůni slivovice.
Úloha osobnosti v kultuře
Úspěšné kulturní aktivity a projekty, které fungují, stojí na osobnostech. Od jedinečné Zlaty Holušové (fascinující Colours of Ostrava), přes starostu jisté jihomoravské vsi, v níž se díky němu a jeho nadšení, zapálení a kreativitě daří kultuře mnohem více, než v některých velkých městech, až po nadšence, kteří na statku v Oderských vrších provozují koncerty jako v časech undergroundu za normalizace.
Je docela možné, že Zlatě Holušové jednou v Ostravě postaví pomník. Dušanovi bych přál, aby město Vsetín, přesněji řečeno tamní kompetentní lidé, docenili, co jeho klub KIC pro život ve Vsetíně znamená.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Říjen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
2122
29   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 152. ŽIVĚ...

Kdo: BÉĎA ŠEDIFKA RÖHRICH a PŘELET M.S.
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.11. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00