gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
03.03.2005 . . . ke všem ohnum na pláních . . . (Cimbura z Brd, T.O. Forty Miles a BŽT)    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Adresa:
Rozneste, prosím, tento list
ke všem ohňům na nebeskejch pláních.
Někde tam musí být Wabi?
Děkuju Vám,
divný Ptáci Poštováci!

                                                               U nás v kuchyni, dneska, takhle k večeru

 

Ahoj  Wabi!

Už je to přes dvaadvacet roků, co jsem Ti napsal, po řádce let rozličnýho setkávání se, asi jedinej dopis, vod tý doby ani čumkartu? Vídali jsme se pak dvanáct let s pravidelností, která neposkytla příčinu k praktický aplikaci gramotnosti a dalších deset? No, tam se nepsává. Přesto teď honím Ptáky Poštováky pláněma tam u Vás s takovýmhle dlouhým líbesbrýfem. To proto, že tady, na velkým vandru pozemským, na Tebe dost vzpomínáme. Vzpomínáme tak akorát, abych měl čas vod času pocit, že u nebeskýho táboráku absentuješ a pobejváš normálka tady s náma. A musim Ti říct, že je to pocit děsně fajnovej a taky dost dobrej důvod, abych Ti napsal tohle psaní?

Zmiňovanej pocit Tvojí přítomnosti jsem měl poprvý pět roků potom, cos vodkvačil tam, vodkud pro jiný není návratu. Pamatuješ se na ten večer 6. dubna v roce 2000, kdy jsme sfoukli v Trojický se sekvojákama oslavu Tvejch pětašedesátin?autor: Cimbura © Vedle Sekvoje tam tehdy hráli taky Podobni zvěři, paběrkovej band Fredyho Schuberta, co dodělával Tvou poslední písničku Kytary donaha, a nemohli jsme na Tvoje půlkulatiny nepozvat brňáky. A tak byl hlavní hvězdou večera T. E. Band. Ke svojí poslední písničce, Tvojí Samotě, si tenkrát benďáci vytáhli z hlediště plzeňskýho Béďu Šedifku a musim říct, že v tu chvíli jsem na betla věděl, že zpíváš s nima a s celým hledištěm. Stejně jako Island, na závěr programu zpívanej všema zúčastněnejma.

O rok pozdějc jsme ryvoliádu pojmenovali jménem bráchovo písničky, kterous hrával nejčastějc, tedy Jarní kurýr, kterejžto název nese dodnes. Dělali jsme ji zase o prvním dubnovém čtvrtku a opět na scéně P-klubu a bohužel zas bez Mikiho. Že prej Tvýmu bráškovi takovýhle oslavy nedělaj zrovna moc dobře. Nesnažíme se ho tedy trápit. Dolda ze Sekvoje, která ryvoliádu opět spolupořádala a hrála v ní, přilákal už tenkrát nevystupující zbytky libereckýho Větrna - Trhánka, jeho bejvalku Ágnes a hlavně Tvýho velkýho vobdivovatele a pokračovatele Déčka Vinkláta. Já pozval Podobni zvěři a partu mladejch kluků z Vysočiny, tedy osadu Falešná karta, která Ti před rokem udělala takovej narozeninovej sešn, že by Ti ho moh závidět i Kája Gottů. A vzpomínáš na Zvláštní znamení woodcraft, jak ho, jako závěrečnou píseň, než Pan Pecka vypnul aparaturu, zpívali všichni přítomný a Ty zase s náma? A na reprízu loňskýho sešnu potom?

Po dvou ryvoliádách už byl Jarní kurýr 2002 tradicí ať jsme chtěli nebo jo. K tradici patří pamětník stejně jako k bráchům Ryvolům Captain Kid. Jeho hostovačka v třetí ryvoliádě, která byla v den tvých sedmašedesátých narozenin, tedy 4. dubna, to dokonale potvrdila. Kid hrál, zpíval a hlavně vzpomínal, až břicha od smíchu bolela. Takže domácí Sekvoj a ostravská kapela Tempo di vlak svý zpívání průvodním slovem příliš nekořenily a moc jsem toho nenapovídal kupodivu ani já a můj stále pravidelnější speakerovskej parťák Belmondo. Tempáci váleli takový Tvoje písničky, že jsem některý snad před tím ani neznal. Možná ten rok v Trojické nebyla naše společná dávná kamarádka Hanka Hosnedlová z Českých Budějovic, nebo jiný z pravidelných účastníků (během let si návštěvu ryvoliád zopakovali i kamarádi spoza různejch velkejch louží), ale Tys opět nescházel. Hlavně v atmosféře, která vznikla při tempákách, to bylo fest znát?

Dobře se dařilo ryvoliádám, možná jsme drobet zpychli a do Jarního kurýra 2003 jsme si dovolili zahraničního hosta, slovenskou tramp-artovou kapelu Harvestri - Bratislava. Myslím si, že jejich muzika je ryvolovskýmu pojetí bližší než styl nejedné současné domácí trampské kapely, leč možná právě to nezvyklé slovo tramp-art odradilo dost ryvoliádních štamgastů, přesto že dalším hostem byla paní Zpěvačka Jitka Vrbová ve vlastním kytarovém doprovodu. Nemohu se ubránit dojmu, že tuhle úžasnou hvězdu, (začínal jsem ji poslouchat, stejně jako Hoboes, někdy na přelomu 60. a 70. let), někteří diváci znali jen hodně málo. Nicméně jí dali velmi bouřlivě vědět, jak rychle jim přirostla k srdci? Další vystupující kapelou čtvrté ryvoliády v P-klubu Trojická 3. dubna 2004 byla tradičně spolupořádající Sekvoj a myslím si, že  Tys měl ten večer jiný program. V předvečer Wabiho narozenin bejvá na nebeskejch pláních asi pěkně rušno.

Jubilejní pátou ryvoliádu na domovské scéně, připravovanou na 1. duben 2004, jsme chtěli mít hodně hezkou. Proto jsem se už v červenci 2003 domlouval s Tempem di vlak, jak to zvládnou bez Viki, když tou dobou bude doma s druhým miminkem?

Jarního kurýra 2004 zahajovala již tradičně Sekvoj a hned po ní přišel na scénu docela maličkej Pacifik - Tvůj dlouholetý jevištní parťák, náš společný kamarád Tony Linhart a s ním Helena Maršálková. Ti dva a Tonyho kytara vytvořili, při písničkách a většinou úsměvných vzpomínkách na život s Tebou, úžasnou komorní, ba takřka intimní atmosféru, že nám až přišlo líto, že přestávka prostě přijít musí. Halasný vděk publika nebral konce a kdo ví, jestlis z tý volný židle za zvukařským pultem vedle Pana Pecky pochvalně nehlučel i Ty. Tony s Helenou si to zasloužili. Po přestávce nám udělalo radost Tempo di vlak, radost o to větší, že oproti očekávání přijeli všichni! A tak byla pátá ryvoliáda až do konce hezká, hezčí, než jsme očekávali?

Krátce po 1. dubnu 2004 se Sekvoj dohodla, že by si ráda podržela nad ryvoliádami v Trojické záštitu, ale nechce v nich už vystupovat. A já jsem, přes úspěch té poslední, začal uvažovat, kdy nastává moment přerůstání tradice ve stereotyp. Ve chvíli, kdy jsem začínal ztrácet kuráž, se objevila Tvoje Velká Saša, nejstálejší z čestných hostí našich ryvoliád. Že prej když budeš mít ty sedmdesátiny, že by je ráda udělala s námi, v podstatě tedy se mnou. A kuráž byla zpátky, plácli jsme si!

Od podzimka jde zvěst, že Honza Dobiáš s dalšíma lidma chystá na 3. dubna 2005 mnohakapelovou přehlídku v Divadle ABC na počest Tvejch sedmdesátin. Tak jo. Proč ne? Vlastně jsem rád, že si na Tebe konečně vzpomněl taky velkej šoubyznys, i když jsme o něj, Ty ani já, nikdy moc nestáli. Do toho ABC se určitě půjdem, Saša, já a spousta dalších kamarádů, rádi podívat. Honza je chytrej chlap co umí a téma Wabi Ryvola je natolik nosné, že si večer v divadle pánů Voskovce a Wericha rozhodně zaslouží.

Určitě o nás, o Saše i o mně víš, že velká šou v Divadle ABC není pro nás důvodem, abychom Jarního kurýra 2005 odtroubili. To v žádným případě! Něco jinýho je galakoncert pro širokou veřejnost a něco jinýho zas komorní oslava narozenin v kroužku trampský rodiny. A tu Ti slibujeme my. Aby byl nějakej časovej odstup, ustoupili jsme z termínu. Šestá ryvoliáda v P-klubu Trojická bude ve čtvrtek 21. dubna 2005 od  19,30 hod.! Mám už slovo Bédi Šedifky Rőhricha, že přijedou z Plzně s kapelou Sebranka, která se okolo něj v poslední době shlukla. A taky Saša domlouvá s Béďou narozeninový překvapení pro Tebe, jaký tady ještě nebylo. A já se svým synkem Krtilem makáme zas na druhým, pro úplně všechny lidičky, co tam budou. Fredy Schubert by se měl programem taky prokmitnout, jen ještě nevíme v jaký sestavě? Ale abych nekličkoval z rohu do rohu: Tvoje milovaný brňáci přijedou! Telefon u Vás doma má voteklý sluchátko, jak Sašenka pilně telefonovala a už je to jistý - přijede osadní band hudební T.O. Rower´s! To bude palba, až se  ve finále spojej se Sebrankou! A že sešn bude jak řemen, to vidim jako tutovku. A každej muzikant, kterej nechá instrument doma, lítostí, že se nemůže přidat, zatlačí slzu ve voku a voko do hlavy tak, že už ho nikdy nevyndá?

Vlastně proto Ti píšu, abys věděl, že Tvoje sedmdesátinová ryvoliáda bude zároveň poslední. Chci říci, že chci předejít přerůstání tradice ve stereotyp a proto jsem se rozhodl další nepořádat. Nekončím. Jenom nechávám věc odpočinout, určitě mi rozumíš? Setkáme-li se 21. dubna, budu moc rád.

Jsem s Ú.S.měvem!

P.S.: Promiň, že Ti píšu takhle, prostřednictvím trampských časopisů a hudebního serveru, ale neznám způsob, jak předat dopis Ptákům Poštovákům. Nezbývá, než abych doufal, že se některému dostane pod drápky a? Nebo že si to přečtou kamarádi a jak o tom budou na slezinách a u ohňů povídat? A samozřejmě, že pozvání do P-klubu Trojická v Trojické ulici č. 10 v Praze 2 platí pro všechny, kteří Tě mají rádi?


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.
Tomáš Pohl  - Re: . . . ke všem ohňům na pláních . . .   |80.188.224.xxx |03.03.2005 09:04:00
Díky, Cimburo, moc rád príjdu. Do toho ABC jdu taky a myslím,že Honza Dobiáš je ten pravý, aby se z toho nestaly "Hoštice". Bohužel se nám to muzikantský nebe plní. Jednou tam budeme sedet vedle sebe a smát se, spolužáku

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Prosinec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9
2324252829
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00