gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.01.2014 Klip k Ovčákovi a panence od skupiny Druga Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Skupina Druga ke konci roku 2013 zveřejnila svůj první videoklip k písni Ovčák a panenka. Píseň volně překrucuje role ze známé lidovky Pásla ovečky... a inspiruje se skutečnou osobou jednoho frýdecko-místeckého rodáka, který přes léto vyráběl fujarky a pásal ovečky na beskydských stráních.
 
08.01.2014 Písničkáři na niti v Hradci Králové v roce 2014 Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písničkáři na niti v Hradci Králové v roce 2014S novým rokem 2014 dochází na poli hradeckých písničkářů k určitým, spíše formálním změnám… K názvu „Písničkáři sobě“ se na podzim 2013 přihlásil písničkář Petr Rímský, který před 20 lety právě pod tímto názvem pořádal své vlastní akce. A z důvodu křížení zájmů, možnosti záměny a hlavně proto, aby posluchači i potencionální účinkující neměli v názvech pořadů a akcí „guláš“
 
26.11.2013 Na Mikuláše JARABÁCI pokřtí nové CD "DÍRA" Napsal uživatel Jarabáci    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Necelé dva roky po vydání Blues dvou čel dokončila pražská neofolková kapela Jarabáci své další řadové album s názvem Díra. CD obsahuje 15 nových původních písní z autorské dílny tohoto tria s českými texty zpravidla nehrajícího člena kapely Davida Konopáče a věrně zachycuje současný zvuk a styl Jarabáků.

 
26.08.2013 Máte doma Bonsai? Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Moji milí čtenáři, možná se k Vám někudy doneslo, že připravuji desku. I Vy, ke kterým se to nedoneslo, teď jistě chápete, že to není deska, kterou bych nahrával já. Máte úplnou pravdu: připravuji jako spoluproducent se Zdeňkem Hříbalem, kapelníkem Bílé nemoci a hlavně někdejším členem skupiny Bonsai, „sebrané dílo“ této pozoruhodné party silně ovlivňující český folk v 80. letech. Nepíši o tom teď proto, abych se pochlubil. Ba právě naopak: dlouho jsem
 
14.08.2013 Sbohem, Pepo Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sbohem, PepoBílých bluesmanů je jako šafránu. Asi musí při narození stát nějaká černá sudička, která vkládá do kolébky dar, daný jejím souputníkům, kteří kdesi v deltě Mississippi styl blues vytvořili. Ostravsko je kraj, který se nikdy s lidmi nemazlil. Laciné přirovnání by bylo, že prach a dým z černého uhlí dalo některým zpěvákům a zpěvačkám do hlasivek dar zpívat stylem, který vzdálená Praha většinou jen poslouchala.
 
20.06.2013 Soutěž kapel - FAJF OUPN ÉR 2013 Napsal uživatel Šídlovák oupn ér tým    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Máš folkovou, country, či bluesovou kapelu nebo jsi ostříleným bardem a vystupuješ sám? Chceš si zahrát před velkým publikem na plzeňském festivalu? Chceš vyhrát nějakou ze zajímavých cen? Přihlas se a pojď do toho s námi! Soutěž „Fajf oupn ér“ je součástí plzeňského folk-country festivalu u Šídloveckého rybníku s příznačným názvem „Šídlovák oupn ér“, který se uskuteční ve dnech 23. - 25. srpna 2013.
 
06.06.2013 Ohrožené ostrovy! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Festival United Islands České spořitelny tak, jak byl naplánován je z důvodu povodní v ohrožení. Téměř celý plánovaný areál byl zasažen vytrvalým deštěm a podmáčená půda neumožňuje scény postavit v lokalitách Kampy, Petřína a Kinského zahrady. V tuto chvíli nikdo neumí předpovědět, jak rozsáhlé hrozby se skrývají pod povrchem, a není možné získat garanci, že by nedošlo k ohrožení bezpečnosti návštěvníků.
 
14.05.2013 Kompletní výsledky 22. Folkového kvítku Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kompletní výsledky 22. Folkového kvítkuV sobotu večer, byly vyhlášeny výsledky 22. ročníku autorsko – interpretační soutěže Folkový kvítek. Porota ve složení  (Tomáš Berka (předseda), hudebník, skladatel, dramaturg, Michal Jupp Konečný, ředitel ex-festivalů Svojšický Letorost a Slunovrat, majitel a šéfredaktor časopisu Folk & Country, hudební dramaturg, Zahrada, Slávek Janoušek, legendární písničkář, Luboš Hrdlička, hudebník, textař, Alena Vítová, hudebnice, skladatelka a textařka, nejúspěšnější
 
30.04.2013 V jarním singlu Listoletu hostuje Beata Bocek Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nový animovaný videoklip na píseň Lullaby o dvou ztroskotaných vzduchoplavcích představuje alternativní formace Listolet. Svým hlasem píseň zkrášlila polskovalašská písničkářka Beata Bocek, nominovaná letos na cenu Anděl v kategorii world music, se kterou Listolet dlouhodobě spolupracuje. "Jednou bychom s Beatou chtěli udělat společné album," prozrazuje Tomáš Háček z Listoletu, "ale je to zatím (a taky bude!) hudba budoucnosti."
 
15.04.2013 Rok se sešel s rokem Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Rok se sešel s rokemRok se sešel s rokem, přidali jsme čtvrt roku na rezervu a můžeme se za rokem 2012 ohlédnout z hlediska desek a jejich hodnocení. Počet a jména hodnotitelů si najdete snadno sami (počet upřesním: z dvanácti jich fakticky významnou měrou hodnotilo jedenáct, Vořech se omluvil), rovněž i jejich komentáře a sami si jistě také uděláte svůj názor a shodu či neshodu s jednotlivými hodnotícími. Tento článek má tedy za úkol spíše shrnout a sumarizovat některé jevy a zjevy
 
03.04.2013 Ivo Cicvárek – nová písničkářská deska Napsal uživatel Ivo Cicvárek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Ivo Cicvárek – nová písničkářská deska
Ahoj čtenáři Folktimu, někteří z Vás se v minulosti zapojili do podpory zajímavých projektů – ať už to bylo natáčení desek různých folkových interpretů nebo vysílání internetového rádia Folk. Nechcete se zapojit znovu? Po 11 letech připravuji svoji sólovou desku. Tedy přesněji řečeno desku, kterou si víceméně sám odzpívám a na kterou jsem vybíral ze zhruba 25 dosud nenahraných písniček.
 
27.03.2013 Guitar & Forest na vinylu Napsal uživatel Jaromír Novák    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Máte rádi věci, které nejsou tuctové? Takové, které se nedají koupit v každém supermarketu, mají v sobě práci a um konkrétních lidí a vy se k nim ještě po letech vracíte s dobrým pocitem, že jste "byli u toho", když taková věc vznikala? Vsetínský bard, Jan Žamboch celý loňský rok v lesích po celé naší vlasti nahrával písně pro svůj neotřelý počin - Guitar & Forest
 
18.03.2013 Nejen žánroví Andělé 2012 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V sobotu, 16. března, byly na pražském Nejen žánroví Andělé 2012Výstavišti uděleny ceny Anděl 2012. O týden dříve byly uděleny ceny Žánrové, a jak jste si již mohli přečíst, nejen zde na FOLKtime.cz, v kategorii Folk & Country ji dostal Karel Plíhal za album Vzduchoprázdniny. V žánrově příbuzné kategorii World Music byli oceněni Tomáš Kočko a Orchestr – Cestou na jih.
 
18.03.2013 Výsledky Podbrdského oblastního kola Porty Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky Podbrdského oblastního kola PortyV sobotu 16. března 2013 proběhlo v KD Buzuluk v Komárově Podbrdské oblastní kolo Porty. Porota ve složení Béďa Šedivka Röhrich, Jana Hejkrlíková, Ivana Rychlá, Libor Tauš a Jiří Braun rozhodla takto: Seskupení Vašina a spol. postupuje z druhého místa do semifinále řevnické Porty a vítězná skupina Naopak postupuje přímo do finále.
 
04.03.2013 V našem lese se kácí Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Život, to je abeceda, zpíval brněnský písničkář Josef Frídl, který 26. února 2013 rozšířil počet muzikantů v žalmanovském nebeském penziónu. Jistě se tam setká i s Jindřichem Šťáhlavským, který jej 5. února letošního roku o dva týdny předešel. Oba, dnes již nebeští, muzikanti mají společné, že jsem je neměl ve svém šálku čaje. Ústečák Jindra Šťáhlavský, narozený 24. února 1945, proslul svým nezaměnitelným hlasem ve stylu country, když začal v kapele The Strangers.
 
25.02.2013 Výsledky východočeského oblastního kola Porty Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky východočeského oblastního kola PortyO uplynulém víkendu, v sobotu 23.2., se v pardubickém ABC klubu uskutečníl festival Pardubická folková noc, jehož součástí bylo i východočeské oblastní kolo Porty. Celé odpoledne zde soutěžilo 15 soutěžících pod bedlivou kontrolou odborné poroty ve složení: Dušan Franců, Petr Michal, Petr Novotný, Jaroslav Moravec a Vít Troníček.
 
12.02.2013 Částečné ohlédnutí Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Přispívání do jedné ankety mě přinutilo trochu bilancovat rok 2012 z hlediska vyslechnutých novinek. Úmyslně píšu „trochu“, protože komplexní pohled snad napíše někdo jiný (nebo jindy já). Ale pár desek loňského roku by se dalo shrnout pod jednu střechu (už proto, že o některých z nich samostatně někteří kolegové tu i onde už psali).
 
23.01.2013 Album roku 2012: Soundtrack ke konci světa Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Už potřinácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jsme jako každý rok vyzvali spřízněné publicisty, hudebníky, vydavatele, promotéry a další osobnosti. Celkem se v letošním roce hlasování zúčastnilo 80 respondentů. Každý z nich mohl hlasovat pro libovolný počet alb bez ohledu na žánry a také na rok vzniku. Albem roku (tedy albem, které nejvíc poslouchal a které jej nejvíc oslovilo) může totiž pro někoho být
 
15.01.2013 Vyhlášení výsledků ankety Album roku Proglasu Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V příštím vydání hudebního týdeníku Slyšte, lidé! na Radiu Proglas vyhlásíme výsledky naší výroční ankety Album roku 2012. Anketu, do které hlasují naši spříznění muzikanti, hudební publicisté, vydavatelé a další, pořádá hudební redakce Proglasu od roku 2000. Letos do ní hlasovalo 80 oslovených osobností a na prvních pěti místech v kategorii českých alb se umístily (zatím bez pořadí) tyto nahrávky:
 
14.01.2013 PF (první fotogalerie) 2013 spuštěna Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na přelomu loňského a letošního roku se nám v našich emailových schránkách sešlo spousta pěkných PF. Rádi vám je představíme. Stačí se podívat do fotogalerie. Pokud máte nějakou, se kterou byste se rádi pochlubili, pošlete nám ji, rádi ji tam zařadíme.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 49

Kalendář

<< Září 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
2329
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: Connection refused in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 151. ŽIVĚ...

Kdo: ALBUM Chomutov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.10. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 152. ŽIVĚ...

Kdo: BÉĎA ŠEDIFKA RÖHRICH a PŘELET M.S.
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.11. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00