gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

06.02.2012 Výsledky XXI. Republikového finále Dětské Porty a několik slov Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pražském Divadle Za plotem probíhalo 3. - 4. února XXI. Republikové finále Dětské Porty 2012, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin dětí a mládeže do 26 let. Zároveň se letos podruhé v rámci programu uskutečnilo i Republikové finále XVI. ročníku soutěže Melodie představující mladé zpěváky a hudebníky bez rozdílu žánrů.
 
26.01.2012 Epy de Mye podruhé v Paláci Akropolis? Je to na vás. Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Epy de Mye podruhé v Paláci Akropolis? Je to na vás. První letošní koncert odehrála jihočeská Epy de Mye v pondělí 9. ledna ve slušně zaplněném pražském Paláci Akropolis. Kapelu si pořadatelé vybrali v rámci soutěžního projektu Future Line, který dává šanci mladým kapelám zahrát si na jedné z nejprestižnějších pražských klubových scén. Pražští fanoušci tak měli jedinečnou šanci vidět plnohodnotný koncert kapely za symbolických
 
24.01.2012 FOLKomín 2012 ve víru změn, překvapení, novinek a specialit Napsal uživatel Agentura BB nikoliv C    PDF Tisk Email
Zajímavosti
FOLKomín 2012 ve víru změn, překvapení, novinek a specialitPřinášíme první informace o letošním festivalu. Personální zemětřesení – pokladník dramaturgem, dramaturg do pokladny, spíkr zvukařem. A co termín? Jak se na festivalu bránit infekci. Diváci ceny sotva unesou. Po psích posluchačích i kočkám vstup doporučen… Rodiny tentokrát na festival tak výhodně až to je k nevíře. Kdo je tajemným ředitelem FOLKomína? Bomba v dramaturgii – mezi účinkujícími je interpret, který v Praze dosud nevystoupil ani z metra.
 
17.01.2012 Výsledky ankety Album roku 2011 Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky ankety Album roku 2011V sobotu 14. ledna jsme v hudebním týdeníku Slyšte, lidé! vyhlásili výsledky výroční ankety Album roku 2011, kterou pořádá hudební redakce Radia Proglas. Do ankety hlasují oslovení hudebníci a publicisté, kteří jsou s naším rádiem v kontaktu, a také vybraní pracovníci Proglasu. Do letošního ročníku hlasovalo přes 70 respondentů, kteří mohli nominovat libovolný počet alb bez ohledu na žánr.
 
12.01.2012 Příběhy písní (díl druhý) Napsal uživatel Michal Bystrov    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Příběhy písní (díl druhý)První část zamýšlené trilogie Příběhy písní vznikla v roce 2009. Také v druhém díle se Michal Bystrov vydává po stopách skladeb, na jejichž původní smysl, osudy či autory se dávno zapomnělo. Na základě ověřených faktů líčí co možná nejpodrobněji a nejpravdivěji historii jejich vzniku, srovnává všechny známé teorie, upozorňuje na staleté omyly a vykresluje prostředí a situace, v nichž se jednotlivé písně zrodily.
 
11.01.2012 Docela mazaný způsob, jak z hráčů vyždímat maximum Napsal uživatel Michal Bystrov    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Docela mazaný způsob, jak z hráčů vyždímat maximumObčas dělám takovou věc, která by pro novináře měla být samozřejmá, ale věřte mi, že zdaleka není: když mi dojdou nápady, o čem psát, a nechci si nechat nutit témata shora, vyjdu do ulic a hledám nové téma sám. Tak jsem pro sebe objevil například současný pražský bigbít skupiny Tajné slunce, grungeovou lyriku kapely Obří broskev nebo folkové rapování Ondry Ládka, který se měl už brzy proslavit pod pseudonymem Xindl X.
 
10.01.2012 Milý pane doktore Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Milý pane doktoreMilý pane doktore, Vaši nejbližší Vám říkali Errole, ale kdo dnes ví, kdo to byl filmový hrdina Errol Flyn? S Vašimi knihami jsem se setkal v polovině šedesátých let a jako puberťáka mě doslova a do písmene dostal román Zbabělci. Nevěděl jsem, že své později vydané knihy a povídky jste psal ve velmi mladém věku.
 
09.01.2012 Co je nového u …. Žalmana a spol.? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Od října 1997 hrála skupina Žalman a spol. ve složení Pavel Žalman Lohonka, Petr Novotný, Honza a Jindřiška Brožovi. Po těchto čtrnácti letech opouští skupinu Jindřiška Brožová. Podle našich neověřených zpráv skončila Jindřiška ve skupině ke konci roku 2011 a údajně by ji měla nahradit dřívější zpěvačka Spolu a Sem Tamu Michaela Krmíčková.
 
22.12.2011 Dušičky Slávka Janouška Napsal uživatel Slávek Janoušek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Dušičky Slávka Janouška Písničkář Slávek Janoušek hrající ve dvojici s Lubošem Vondrákem vydává CD dětských písní Dušičky s podtitulem: písně nejen pro děti. Krátké a výrazné písně mnohde s poměrně bohatým aranžmá jsou autorsky dílem Slávka Janouška a k polovině písní jsou jako texty použity básně z čerstvě vydané knihy Milion melounů Daniely Fischerové, autorky divadelních a rozhlasových her, povídek a také knih pro děti.
 
14.11.2011 Magor odešel Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
10. listopadu zemřela jedna z nejvýraznějších posMagor odešeltav naší kultury dvacátého i tohoto století – Ivan Jirous, zvaný Magor. Přezdívku mu vymyslel Eugen Brikcius v rámci Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu, v níž Magor zastával funkci ministra vnitra. Chlapec z tzv.  dobré středostavovské rodiny z Humpolce na Českomoravské vysočině vystudoval v šedesátých letech minulého století dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
 
14.11.2011 Eggnoise odehrají svůj poslední koncert Napsal uživatel Šimon Kotek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kapela Eggnoise v současné sestavě končí. Dvě duše kapely – autoři Ondra Kopička a Ondřej Galuška budou ve své plodné spolupráci pokračovat, sedmičlenné těleso však bude minulostí. Pražští Eggnoise, sedmičlenná punk-jazzová a swing-popová skupina se zaryla do paměti českého i zahraničního publika neotřelou, inovativní a zároveň zpěvnou směsí swingu, jazzu, folkového písničkářství, rocku a punku.
 
09.11.2011 Co je nového u … Žambochů? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jan Žamboch se stal vítězem kategorie hry na akustickou kytaru bez rozlišení žánrů druhého ročníku slovenské Gitariády 2011, která se uskutečnila 22.10.2011 v Banské Bystrici. Prvenství získal ve velké konkurenci bravurních českých i slovenských kytarových hráčů. Zároveň se Jan Žamboch objeví jako moderátor nového folkového magazínu TV Noe Mezi pražci, jenž mapuje dění nejen na folkové scéně.
 
08.11.2011 Jediná spravedlnost? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Říká se, že jedinou spravedlností na světě je smrt. Jsou ale chvíle, kdy to tak necítím. Dne 31. října letošního roku odešel navždy herec, pan Bořivoj Navrátil. Není to tak dávno, co odešel pan Rudolf Pellar, pro mě nezapomenutelný člověk a stejně tak i nezapomenutelný novinář pan Jiří Ješ. Jak léta utíkají, čím dál víc si vážím chvil setkání s takovými lidmi.
 
25.10.2011 Kytarové Vánoce Luboše Andršta Blues alive & well Napsal uživatel David Gaydečka    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kytarové Vánoce  Luboše Andršta Blues alive & well V pondělí 17.10. si dali v Paláci Akropolis sraz čtyři nejslavnější čeští kytaristi: Luboš Andršt, Michal Pavlíček, Radim Hladík a mladý talentovaný Lukáš Martinek a také několik zpěváků. Luboš Andršt vydává v těchto dnech své první koncertní DVD se záznamem jubilejního koncertu u příležitosti svých šedesátých narozenin. Na tomto jedinečném koncertě, který proběhl v Šumperku v rámci festivalu Blues Alive, vystoupila s Lubošem Andrštem celá řada hostů.
 
21.10.2011 Anděl odletěl Napsal uživatel Jožin    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Anděl odletělTa zpráva šokovala nejen celej muzikantskej svět. 29.9. 2011 zahynul při tragický autohavárii na cestě ze svý chalupy u Dlouhý Stropnice Pavel Anděl Pokorný. Jedna osudová vteřina, náklaďák se dřevem a báječnej  a skromnej kamarád tu najednou nebyl… Kamarád, s kterým jsme se často potkávali na jeho  milovaný Stropnici, kam už od mládí jezdíval trempovat. Ano, od mládí, protože mezi trampy ho ještě jako kluka zatáhnul jeho starší brácha Ivan Dědek Pokorný.
 
17.10.2011 Karlovarský Bankrot ve studiu Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Na Karlovarsku a především na Sokolovsku má trampská, folková a country hudba dlouhou a poměrně slavnou tradici, příspěvky z tohoto regionu se však na Folktime prakticky neobjevují. V tomto regionu působí i osobité seskupení, které si říká Bankrot.
 
11.10.2011 Zkuste si práci bolševického cenzora Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
To, jak řádila komunistická cenzura v minulých časech, je obecně známo. To, že své pracky strkala i do folkové, trampské a country muziky mělo stupňující se tendenci. Tak jak obliba příbuzných žánrů v osmdesátých letech zejména zásluhou Porty rostla, začali si komunističtí politici uvědomovat nebezpečí, které jim hrozilo. A tak se řada známých písniček dočkala, a to především v okamžiku natáčení na desku, jiných než původních verzí. Obecně známá je „úprava“
 
15.09.2011 Co je nového u … Indies Scope? Jarret, Jananas a Karolína Kamberská Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Brněnské vydavatelství Indies Scope chystá na tento podzim několik zajímavostí a pohled do edičního plánu. Zřejmě hlavním „tahákem“ bude čtvrté řadové album libereckého Jarretu – Za hrany. Toto album bude pokřtěno v Liberci 22. října a jak nám na FOLKomíně naznačil Marek Štulír, určitě to bude stát za to, hostem bude skupina Vltava.
 
12.09.2011 Jediný velký rostoucí festival se jmenuje Trampský širák Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Na začátku všeho byl mlýn uprostřed lesů. Když domlel, změnil Jediný velký rostoucí festival se jmenuje Trampský širákse na rekreační středisko, a když domleli i bolševici, tak na penzion. Krásné místo pro klidný pobyt, vzdálené od nejbližších větších měst přes deset kilometrů, od nejbližší osady kilometry dva. Nakonec proč ne i pro hudební festiválek, ze kterého rychle vyrostl festival. V současnosti zřejmě nejzajímavější velký festival.
 
06.09.2011 Křest alba Zdeňka a Jany Hejkrlíkových Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Křest alba Zdeňka a Jany HejkrlíkovýchJen pár týdnů potom, co uplynul rok od odchodu skvělého člověka a muzikanta Zdeňka Hejkrlíka, bude pokřteno jeho první album. Jedná se o CD nazvané Zdeněk a Jana, sestavené z archivních live nahrávek vystoupení manželů Hejkrlíkových. Desku, kterou k vydání připravil Honza Friedl, pokřtí českobudějovičtí Nezmaři, kterým byl kdysi Zdeněk prvním kapelníkem.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 49

Kalendář

<< Září 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
2329
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: Connection refused in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 151. ŽIVĚ...

Kdo: ALBUM Chomutov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.10. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 152. ŽIVĚ...

Kdo: BÉĎA ŠEDIFKA RÖHRICH a PŘELET M.S.
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.11. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00