gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.07.2001 Kaluže - Vločky se s ničím netajou (Tomáš Zeno Václavík)   
Recenze
Následující recenze nechť není nazývána kritikou, ale zcela jednoznačně a otevřeně pochvalou. Prvotině kapely Kaluže s názvem Vločky se s ničím netajou totiž kromě délky nemůže nic vytknout ani ten největší rýpal (zdravím Miloše Kellera :-).
01.07.2001 Natálie Velšmídová - Touha, která duši svírá (Tomáš Zeno Václavík)   
Recenze
Natálie Velšmídová patří mezi hudbníky, kteří se rozhodli věnovat tzv. world music. Nutno říct, že to dělá systematicky a velice zdařile. Po svých prvních dvou albech Mým národům a Nikdo nesmí chodit po mé hladině přichází se svou třetí deskou nazvanou Touha, která duši svírá. Záležitost je to čerstvá, já jsem nosič obdržel v červnu.
01.07.2001 Žofie Kabelková - osobně (demo) (Vláďa Šaolín Konopas)   
Recenze
Pokud jste ještě nečetli rozhovor se Žofií, který se nachází v patřičné rubrice tohoto čísla, pak bych si dovolil jen sumarizovat, že Žofie Kabelková je předloňský odborný a loňský divácký Objev roku, a to dokonce podle samotného časopisu Folk & Coutry.
01.07.2001 Lidee Noire - Jako mour (demo) (Šaolín)   
Recenze
Kapela Lidee noire, kterou vede známá severočeská postava Martin Šíl, se mi dostala do ruky v podobě jejich letošní demonahrávky. Je na ní osm kousků celkem příjemných, irskem malinko řízlých, folkovek. Ten irský prvek do písniček vnáší chvílemi flétna občanky Koprušťákové, ale především hned dvoje housle občana Šrumy a občanky Marešové.
01.07.2001 Jak udelat radost (Tomáš Zeno Václavík)   
Fejetony
Věřili byste, že ještě dnes je možné udělat někomu radost prostě tím, že mu zahrajete pár písniček? Pokud odpovídáte ne, tak možná změníte názor, přináším vám totiž důkaz.
01.07.2001 Predkola s otazníkem (Belmondo)   
Názory
Překvapilo mě to. Jedno z předkol Trampské Porty a Porty v lokále amerického typu - výčep, kulečník, hrací automaty, volně procházející popíjející a bavící se diváci, k tomu poslouchající porota a sem tam někdo ze sálu, většinou z jiné kapely. Hudba jen kulisou.
01.07.2001 Poslední vandr (Jaroos)   
Povídky

Ten den byl divnej od rána. Dusno, mrholení, sem tam hustej déšť. Čtyři páry vysokejch bot se brodily jehličím a postavy zahalený pončem tiše sledovaly jejich špičky, obalený blátem. Les šuměl pod nápory větru a z větví se snášely další proudy vody.

01.07.2001 Telegraf Tábor - Prijedem hrát kamkoliv! (Vláďa Šaolín Konopas)   
Rozhovory
Tak už to na folkových festivalech chodí. Některé folkové kapely jsou mimo čas svého vystoupení rozptýleny po hledišti, ostatních scénách, ubytovnách nebo parkovištích tak dokonale, že najít alespoň jednoho jejich člena je prostě nad lidské síly.
01.07.2001 Happy To Meet - Kusovka (Vláďa Šaolín Konopas)   
Recenze
Když mi před měsícem v Pardubicích vrazil Radek Novotný do ruky nové cédéčko Happyjů, bezděky jsem si vybavil nářky jednoho folkového fanouška, který před lety hořekoval, že jarreťácká Hic non sunt leones má jen 30 minut.
01.07.2001 Ginevra - Smutný obraz historie (CD Bída) (Drak)   
Recenze
Již dva roky znám příbramskou pseudohistorickou kapelu Ginevra. Seznámil jsem se s ní na Podbrdském oblastním finále Trampské Porty 2000 v Komárově. Už tenkrát mne upoutali svými podmanivými songy líčícími smutný obraz lidské historie.
01.07.2001 Žofie Kabelková - Krtecka? Ježiš, nestraš! (Vláďa Šaolín Konopas)   
Rozhovory
V životě už jsem viděl několik životopisných filmů, vesměs amerických, kde se ze zpěvačky nebo zpěváka stala přes noc velká countrystar, nebo alespoň osobnost všeobecně známá. Americkej sen, říkal jsem si vždycky.
<< Začátek < Předchozí 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 Další > Konec >>

Strana 648 z 670

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
2021
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib