gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.07.2000 cervencové folkfórum (Malej Honza)    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Když jsme dělali konkurz na zpěvačku, tak jsme si kladli podmínku, že by nám měla umět odnést aparaturu. Nakonec máme zpěvačku, která sice aparaturu neunese a problémy nemá snad jedině s tamburínou, ale má velmi zajímavý hlas a i na pódiu na sebe váže mnohem více pozornosti než my zarostlí a zpocení dříči. Zpěvačka by tedy měla mít dobrý hlas, tělesné přednosti, které jsou vidět i z dálky hlediště, a především dobré srdce a psychickou výdrž, aby vydržela věčné kapelní hecování...

Leo Javora skupina RYBY (Brno)


Jelikož zpěvačky v kapele jsou velmi náročné na celoroční údržbu a leze to do nákladů, tak očekáváme že se vyskytne zpěvanda s nároky jaký má průměrný chlap. Dali jsme si inzerát: Duo ROSA COELI přijme k rozšíření sestavy zpěvačku až dvě. Foto nutné, zpěv není podmínkou.

Sam, Las Ketkas, ROSA COELI tramp folk Ketkovice


Já jako písničkář žádnou zpěvačku sice nemám, no, ale hlavně aby měla ty již zmíněné veliké přednosti.

Tomáš Zeno Václavík


Zpěvačka musí mít nejen přednosti (jak jinak),ale také pořádné zadnosti. A k tomu, samozřejmě, zlato v hrdle :-)

S přátelským pozdravem Tomáš Kočko


Stejně jako kdokoliv jiný v kapele: Smysl pro kamarádství a pro partu, umět zpívat, případně ovládat nějaký hudební nástroj.

PJK & Těžká pohoda


Zpěvačka by měla být hezká, ale ne zase příliš, aby vypadala důvěryhodně, málokdo totiž bude věřit tomu - a to zcela bez ohledu na to, co uslyší - že krásná mladá holka 90-60-90 něco doopravdy umí. Samozřejmě by především měla vládnout hlasem a měla by umět zpívat. V ideálním případě by měla být hudebně alespoň po základech vzdělaná a neměla by jen předvádět technické finesy a obtížné rejstříky. Písnička by neměla sloužit jí, ale ona by měla prokazovat maximálně pozornou péči písničce.

Jan-Matěj Rak ze skupiny Chesed


a) Zpěvačka by neměla mít jen přednosti, měla by mít i pěkné zadnosti.
b) Zpěvačka by měla být rodinným typem, aby se v nouzi největší dovedla postarat o kapelu, která je vlastně její rodinou.
c) Zpěvačka by se neměla, co se lásky týká, zaměřovat na jedince z kapely, ale měla by je mít ráda všechny, takovou všeobjímající láskou.
d) Zpěvačka by měla mít sílu, protože muzikanti po vystoupeni potřebují dořešit různé věci, jak mezi sebou, tak mezi diváky ženského pohlaví. No a zpěvačka mezitím již pomalu může odnášet aparaturu i s hudebními nástroji do auta.
e) Zpěvačka by měla vlastnit řidičský průkaz, neboť řidiči se může ledacos přihodit. Zejména v moravských krajích.
f) Zpěvačka by měla mít tzv. poloviční sklerózu, protože by měla zapomenout na všechno, co se po koncertě dělo, neboť v jejím podaní by ženy muzikantů nemusely vše správně pochopit.
g)Správná zpěvačka musí být patriotkou kapely, aby při různých družbách mezi skupinami nezapomínala na své "děti" z kapely ve chvílích, kdy se těmto nepovede s nikým jiným sdružit.
Poznámka: S těmito názory se nemusí ztotožňovat většina ženské části skupiny Hradní duo, ale zbytek by s tím jistě souhlasil.

Za kapelu Hradní duo Milan Zimmermann - její utiskovaný mluvčí


Kdybych měl napsat přesně to, co se mi vybavilo když jsem si přečetl otázku, tak bych se asi brzo zapsal do červené knihovny folku. Já ale potlačím pudy a odpovím. Sluch, hlas, sklony k mírnému exhibicionismu (může mít sluch i hlas, ale pokud bude stát na pódiu jako Lotova žena, bude po půlhodině nudit všechny kromě nevidomých, především pak neslyšící), hroší kůži a smysl pro humor. Zaplať pánbu, naše zpěvačka Radka Janečková (dřive Snajdarová) má vše z toho, co jsem vyslovil a dokonce i to, co jsem nevyslovil.

Martin Šojdr, Second Band


Měla by působit celkově příjemně. Ono je to těžké říct. Protože, když zpěvačku poznám na koncertě, tak dost výrazným faktorem je to, jak se mi líbí jako ženská (příroda je příroda, to prostě nedokážu odbourat), a když je prostě pro mě jako ženská odporná, tak mě ani sebelepší projev neobměkčí (takhle jsem dost dlouho nesnášel Irenu Budweiserovou). To je hrozně nespravedlivé, ale myslím, že to tak funguje i u dalších nás prasáků (rozuměj chlapů). No a pak jsou zpěvačky, které poznám nejprve z poslechu. Třeba Pavlu Milcovou! Tu ani nevím jak vypadá, ale její zpěv se mi moc líbí, a to nezničí ani kdyby vypadala jako vochechule. Každopádně v kapele (Jarabáci) bych zpěvačku rozhodně nechtěl (zatím, možná změním názor). A kdyby jo, tak by to musela především být osoba po lidské stránce velmi tolerantní a nesobecká hrající za tým a ne za sebe. Tak jsem domudrcoval.

Ondra Tichý (Jarabáci)


Libozvuvčná frekvence a design. Pořadí se dá i přehodit, samozřejmě.

Tomáš Komín - Načas


Pokud trváš na ženském rodě, měl bych asi napsat, že 90-60-90 :-) Trochu mi ale vadí obvyklé rozdělení rolí - kluci instrumentalisté, holka zpěv, takže bych spíš napsal, že každý zpěvák bez ohledu na pohlaví by měl mít aspoň základní hlasovou techniku a přitom zpívat s přirozeným výrazem podle toho, co se říká v textu. Správná zpěvačka, krom samozřejmých věcí /musí být ženská, pohledná, s pěkným a výrazným hlasem, dobrou pěveckou technikou a intonací, s citem pro žánr který zpívá/, by měla být dochvilná, snesitelná, chápající, trpělivá a stálá .... "Chtěl bych asi moc!" Ideální zpěvačka je taková, která umí zpívat, ale nedává to všem najevo, dá si se svým projevem velkou práci, ale na pódiu ta námaha není vidět, zkusí zazpívat všechno a nestěžuje si, že tohle je moc vysoko nebo nízko, je jí rozumět. Měla by zpívat jen to, s čím se může ztotožnit. Ve skupině by měla působit blahodárně, klidně, rozumně. Nejsem kluk, takže nemusím psát, že by se mi líbily velký prsa - naopak, neměla by být příliš vyzývavá, aby se nestrhávala pozornost k jejímu zjevu. A neměla by se bát mluvit na pódiu, třeba i místo kapelníka, posluchači to ocení, pokud to tedy nebudou žvásty na entou. :-)

Honza, Dan a Manča ze skupiny Pětník


Takto položená otázka je zavádějící, nicméně se na ní dá jednoduše odpovědět. Zpěvačky mají nesmírně velký úspěch u publika, zvláště u mužského, když jsou hezké a doopravdy umí zpívat. Každý mi dá ale jistě za pravdu, že se ženami jsou v kapelách problémy. Kdo s nějakou holkou někdy hrál, ví, o čem mluvím. Ženy se nechtějí podřizovat, takže remcají. Je to práce, ale ve výsledku super. Konkrétně si myslím, že žena za mikrofonem musí být osobnost, ne nějaká ukvičená a upejpavá holčička, která chce slávu dobýt svým ksichtíčkem a prsama. Za mikrofonem by měla stát žena, která ví, co chce, která UMÍ zpívat. Jistěže je také vzhled důležitý, ale až po zpěvu. Nikdo nebude poslouchat nafintěnou blondýnku, když bude zpívat jak nakřáplá bukvice.

Jiří Juránek Fox


Správná zpěvačka - dobrá holka s dobrým hlasem.

Radim Tkacík za(e) skupinu(y) ADVENTON


Zpěvák: 95-60-95, kytarista: 90-60-90 ostatní to kvitovali. (Nejak automaticky se bralo, že umí zpívat bez falešné noty.)

Přeji pěkný den Rampa (Rampa music)


Pokud ji chcete poslouchat, měla by umět zpívat, pokud se na ni chcete dívat, měla by být krásná, pokud chcete obojí, přijďte na MOŠNY.

Zdraví a krásný den přeje Kamila Vozáková - MOŠNY


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib