gototop
18.04.2011 Devítka + Passage (Katka Esserová)    Tisk
Fotoreportáž
6. dubna 2011, Malostranská beseda
Folkové večery, které kapela Devítka dlouhá léta pořádala v Malostranské besedě, pro mne byly důležitým hudebním mezníkem. První středu v měsíci jsem si chodila nejen užít fajn večer s osvědčenou klasikou a partou kamarádů, ale také poznat něco nového a vždy byl zajímavý host. Postupně jsem tak objevila spoustu kapel a písničkářů. V roce 2005 z kapely odešli bratři bratři Hofrichterovi a Honza a Jindřiška Brožovi se od té doby objevují na podiu s kytaristou Petrem Havrdou. Krátce na to je Malostranská beseda uzavřena kvůli rekonstrukci a kapela tak přichází o pravidelné pražské koncerty, začala jsem ji vídat méně často, protože mě novou tvorbou již tak neoslovovala a i hudebně na mě často působili nesehraně. Po opětovném otevření Besedy se vrátily i Folkové večery. Na první dubnovou středu byla avizována stará sestava kapely, tedy s Tomášem a Davidem Hofrichterovými. V tento jedinečný večer bylo opět možné si vychutnat zvuk kontrabasu a texty starších písní jako Hej lidi, Mohlo být líp či Ranní barovou. Mezi písněmi samozřejmě došlo i na vzpomínání na společná hraní. Jindřiška si pro jistotu připravila příruční lékárnu, měřila bráškům tep a místo piva jim do stojánků dávala šumivé céčko. Honzův fejeton na téma zkouška kapely atmosféru jen podtrhnul. A i když si vzájemně počítali chyby a pár jich bylo, tak jsem si s chutí zavzpomínala na to, proč jsem tuhle kapelu měla tak ráda.
V první půlce večera vystoupila jako host kapela Passage. Původně šlo o duo Jaroslav Kuchař a David Watzl, které postupně přibralo zpěvačku Markétu Šiffelovou, na basu Jana Klupku, na saxofon a klarinet Martina Kasu a v poslední době se s kapelou objevuje na perkuse Pavel Plch. Na závěr večera došlo i na propojení obou kapel, kdy všichni společně zahráli a zazpívali Přišel jsi z dálky a Modlitbu.
Host večera – skupina Passage
Host večera – skupina Passage
foto: Katka Esserová
Jindřiška v roli zdravotnického dozoru
Jindřiška v roli zdravotnického dozoru
foto: Katka Esserová
David Hofrichter
David Hofrichter
foto: Katka Esserová
Původní sestava skupiny Devítka v zaplněné Malostranské besedě
Původní sestava skupiny Devítka v zaplněné Malostranské besedě
foto: Katka Esserová
Propojení kapel Passage a Devítka
Propojení kapel Passage a Devítka
foto: Katka Esserová
Společné zakončení večera
Společné zakončení večera
foto: Katka Esserová

Sdílet na...
Kam dál?

» Soutěž o CD Na hraně (FOLKtime.cz)

» Předvánoční Bezefšeho v Malostranské besedě! (FOLKtime.cz)

» Kantoři se vracejí (Karel Vidimský – Cimbura)

» Konec léta na Střeláku (Školník)

» Poslední folkový špíz? (Pavel Jarčevský)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."