gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.06.2024 Noční koncerty a scéna Šapitó doplňují hlavní program letošních Folkových prázdnin dalšími výjimečnými koncerty. (Michal Schmidt)   
Festivaly
Noční koncerty a scéna Šapitó doplňují hlavní program letošních Folkových prázdnin dalšími výjimečnými koncerty.Noční koncerty sice začínají třicet minut po skončení hlavních koncertů, fronta se na ně stojí ale už dávno předtím. Nabízejí totiž výjimečnou, k pozdní hodině se hodící hudbu, zatímco program scény Šapitó zůstává většinou na půdě domácího a slovenského folku, kdy se ukazuje, že není folk jako folk a třeba pětičlenou slovenskou skupinu Dis Is Markéta by na Portu asi nepustili...
12.06.2024 Poslední (šesté) základní kolo 20. ročníku Notování (Miloš Keller)   
Reportáže
Poslední (šesté) základní kolo 20. ročníku NotováníVýše uvedená akce proběhla v obvyklé datum (první čtvrtek v měsíci), tedy 6. června 2024, na obvyklém místě (v sále prodejny hudebních nástrojů Music City ve Vysočanech), za obvyklé účasti šesti soutěžících a hosta. Tentokrát se příliš nevymykalo průměru, místy bylo až šedivé – což je i dobrá zpráva, neb jsme neslyšeli žádné otřesné výkony jako v některých předchozích kolech.
11.06.2024 Milli Janatková vydává singl a videoklip V rytmu (TZ)   
Novinky
Milli Janatková vydává singl a videoklip V rytmuAutentická hudebnice a výtvarnice vydává singl, který přináší energii na každodenní výzvy. V RYTMU je součástí stejnojmenného sólového projektu autorky. Milli Janatková se posouvá od hlubokých témat minulosti k lehkosti a vděčnosti za život.
10.06.2024 Republikové finále 33. ročníku Dětské Porty zná své vítěze (Brigita Kytka Vidimská)   
Zajímavosti
Republikové finále 33. ročníku Dětské Porty zná své vítězeNa Den dětí, tedy 1. června 2024, se v Kroměříži nejen soutěžilo, ale i oceňovalo. Dvě protilehlé scény, „otáčivé hlediště“, 133 vystupujících ve 45 hudebních uskupeních… a také velmi proměnlivé počasí. To je velmi stručná charakteristika toho soutěžního dne, který byl ale nabitý spoustou muziky v podání talentů jak „očekávaných“, tak i nových. Do dalšího ročníku Dětské Porty je tedy opět na co se těšit.
06.06.2024 Hvězdy jihu 59 - Folk&Country na JČ1 květen 2024 - Pavel Barnáš, Bárka (Jarda Hnízdil)   
Folk v TV
Hvězdy jihu 59 - Folk&Country na JČ1 květen 2024 - Pavel Barnáš, BárkaHvězdy jihu 59 - Folk&Country na JČ1 květen 2024 - Pavel Barnáš, BárkaPovídat si s Pavlem Barnášem je procházkou širými lány témat, to hudební je pochopitelně v našem povídání převládající. Pavel Barnáš není totiž v hudebních kruzích jen špičkový violoncellista, on je hudebník tělem i duší. Díky jeho lásce k hudbě vznikl hudební festival Okolo Třeboně...
05.06.2024 Štafeta partnerských festivalů Porty 2024 (Jirka Vondráček)   
Festivaly
Štafeta partnerských festivalů Porty 2024Porta 2024 má pro finalisty bobtnající dárek. A to je 20 partnerských festivalů, které si vyberou vítěze, nebo někoho z finalistů Porty v Řevnicích a věnují mu prostor na svém festivalu. Původně jsme měli jen Trampský širák a Interportu v Ústí… Pak to bylo 5 festivalů, předloni osm a loni již deset festivalů, kde si zahrála především Marie Tilšarová a velmi dobře toho využila. No a letos je to opravdu dvacítka pořadatelů, kteří přislíbili spolupráci, a kteří si tedy vyberou někoho z Porty na svůj festival.
04.06.2024 Aktuality z Folkové mlýnice (Jirka Vondráček)   
Aktuality
Aktuality z Folkové mlýniceAktuality z Folkové mlýniceJindra Kejak a host Aleš Petržela už zítra 5. června a Vojta Nedvěd s hostem Eliškou Kotlínovou 19. června ve Folkové mlýnici.
04.06.2024 Čundrgrund (ČDG) potřetí a naposledy: nejbližší Zvukové Hrubky na Radiu FOLK (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Čundrgrund (ČDG) potřetí a naposledy: nejbližší Zvukové Hrubky na Radiu FOLKČundrgrund (ČDG) potřetí a naposledy: nejbližší Zvukové Hrubky na Radiu FOLK„Nekončící mejdan byla jedna podoba ČDG. Ta druhá se odehrávala ve skrytu duše muzikantů.“ Tak vzpomíná na seskupení Čundrgrund Vladimír Merta. My jsme si ve Zvukových Hrubkách pouštěli první cédéčko dokumentárního Čundrgrund 3CD Live 1976 – 1978 již v lednu, nyní je nejvyšší čas pustit si třetí placičku a s tímto pozoruhodným projektem prosvěcující temná 70. léta se rozloučit.
03.06.2024 Novinky z Okolo Třeboně (Okolo Třeboně)   
Festivaly
Novinky z Okolo TřeboněVážení příznivci festivalu Okolo Třeboně, rádi bychom vás informovali o změnách a novinkách v programu "okoláckého" roku 2024. Dále nám dovolte vás informovat, že vstupenky na Žižkovské divadlo Járy Cimrmana budou opět v prodeji!
01.06.2024 Trampské Pikovice (Třebsínské zvonění)   
Aktuality

Trampské PikoviceFestival trampských, folkových a country kapel Trampské Pikovice 14. září 2024.

31.05.2024 U křížku v lukách a Pingl (Belmondo)   
Povídky
U křížku v lukách a PinglPadesátý ročník trampské literární soutěže Trapsavec zná vítěze. Tradiční poslední květnový víkend patřil slavnostnímu ohni s bohatým programem, který se tentokrát odehrál nedaleko Blatné. Předáno bylo celkem 24 cen ve čtyřech kategoriích. Hudebně akci ozdobila v pátek Falešná karta a v sobotu Kuba Noha, který se v tomto ročníku také ujal porotování.
30.05.2024 Loes van Schaijk a Teodora Ilieva natočily Being Here v bulharsko-anglické verzi (Džexna)   
Novinky
Loes van Schaijk a Teodora Ilieva natočily Being Here v bulharsko-anglické verziPůvodní anglickou verzi písně Being Here vydala skladatelka Loes van Schaijk v roce 2021 na albu All I Ever Really Seem To Say. Česko-anglickou verzi s názvem Není se vůbec čeho bát s českým textem Anny Marie Hradecké natočili Loes & The Acoustic Engineers v roce 2022. Nejnovější verzi s názvem Da budesch tuk v bulharštině a angličtině je oslavou přátelství mezi Nizozemskem, Českou republikou a Bulharskem...
29.05.2024 Nejvyšší prkno pro Jarabáky (Džexna)   
Zajímavosti
Nejvyšší prkno pro JarabákyNejvyšší prkno, Čmelák, Duto, Jablko nepadá, Jak Fanda píská a další... z nejnovějšího CD Nejvyšší prkno zahráli Jarabáci v pražské Malostranské besedě 23. května při příležitosti křtu nového alba v podobě vinilu. V obvyklém triu - Ondra Tichý, Kuba Schmid, Jirka Čtyroký - a pro tento večer podobně jako při natáčení alba posíleni o skvělou rytmickou sekci - Honza Noha na bicí a Filip Vasilděda Novák na baskytaru.
28.05.2024 Honza Přeslička z Epydemye vystupuje občas jako písničkář. Zvukové Hrubky byly u toho. (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Honza Přeslička z Epydemye vystupuje občas jako písničkář. Zvukové Hrubky byly u toho.Honza Přeslička z Epydemye vystupuje občas jako písničkář. Zvukové Hrubky byly u toho.Milí čtenáři, pokud jste též milými více či méně pravidelnými posluchači Zvukových Hrubek, přijměte mou omluvu za několikatýdenní absenci tohoto pořadu: vzhledem k delší nemoci ředitele Radia FOLK Pavla Rady nebylo možné Zvukové Hrubky natáčet.
27.05.2024 Dětská Porta letos rozdá ceny na Den dětí (Brigita Kytka Vidimská)   
Pozvánky
Dětská Porta letos rozdá ceny na Den dětíLetos se přesně na Den dětí, tedy 1. června 2024, sejde v Kroměříži opravdu hodně talentovaných dětí. Už posedmé proběhne na dvoře Měšťanského pivovaru, v samém centru Kroměříže, Republikové finále 33. ročníku Dětské Porty.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 671

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc