| 23.05.2023 Zpět k nejhlubším kořenům: Greenhorns '71 ve Zvukových Hrubkách (Tomáš Hrubý) |
|
| Povídačky | ||||||||||
|
Každý má nějakou první lásku, která zaujímá mimořádné postavení v jeho vzpomínkách, ale i třeba co se týče ovlivnění jeho dalšího životaběhu. První láskou v mém hudebním směřování, v necelých 14 letech byli Greenhorni. Možná proto jsem se vždy ostýchal vám je nutit – jedinou výjimkou byl Oheň z dříví eukalyptu, ve Zvukových Hrubkách na Radiu Folk uvedený před 13 lety, ale nikdy nic ze zlaté éry. Až jsem tak někdy v dubnu ucítil, že teď je ta správná chvíle, a důsledkem je, že Album historické pro tento týden (24. května v 19 hodin) bude první album Greenhornů – Greenhorns '71. Neváhejte a poslechněte si velké hity ze zásadní kolekce kapely, která ovlivnila to, co tu hrajeme a zpíváme, jako málokterá jiná.
Uvedený termín je samozřejmě čas premiéry pořadu, který je možno poslouchat také v obvyklých časech v reprízách či z archivu (více na www.radiofolk.cz).
Příjemný poslech!
Greenhorns: Greenhorns '71 Vydavatel: Panton Vydáno: 1971 Seznam písní: Blues folsomské věznice • Žádnej vlak • Co se bude dít • Kamarád • Šest bílých koní • Oranžový expres • Blízko Little Big Hornu • Když náš táta hrál • Žlutá kytka • Já v poslední době • Poslední den • Lodní zvon zvoní Sdílet na... Kam dál? » Zvukové Hrubky na Jizerské notě (Tomáš Hrubý)» Přístav se po 24 letech ocitl V peřejích – jak můžete slyšet na Zvukových Hrubkách (Tomáš Hrubý)» Pepa Lábus natočil své nejnovější album se smyčcovým kvartetem, ve Zvukových Hrubkách si můžete poslechnout, jak zní (Tomáš Hrubý)» Podpořte Rádio Folk (FOLKtime.cz)» Zvukové Hrubky ze dvou vydařených klubových koncertů (Tomáš Hrubý)
Powered by !JoomlaComment 3.26
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved." |