gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

11.03.2011 Trampský výlet Napsal uživatel Wabi Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky
Trampský výletDen byl jak vyšitej. Hmyz spokojeně předl svou letní píseň a Jarmila dožehlovala krajky na mý usárně. Hmoždil jsem se s leštěním nárazníků na káře (já nevím, co to je, že to u těch Mercedesů tak rezaví), ale sluníčko mě netrpělivě pohánělo – pospěš si, ty lenochu, všichni kamarádi již vhodili usárny do zavazadlovejch prostorů svejch vozů, jenom ty tady porád blejskáš a blejskáš…
 
25.02.2011 Blízké setkání čtvrtého druh Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Povídky
Blízké setkání čtvrtého druhJe zajímavý, jak chování nebo rozhodnutí jednoho jedinýho člověka dokážou v určitý chvíli ovlivnit osudy celýho lidstva. U vládců, diktátorů, filozofů a proroků to ani tak moc nepřekvapí, ale u celkem neznámýho a ničím jinak výjimečnýho člověka to zarazí. Ale může se to stát. Vím to. Od jistý doby vím, že kdyby ten praštěnej Česnek  dával ve škole víc pozor, mohly se lidský dějiny od určitýho okamžiku odehrávat dost jinak.
 
18.02.2011 Poslání Napsal uživatel Velký Drak    PDF Tisk Email
Povídky
PosláníKlasický páteční večer v hospodě Na Žižkově v Malém Chlumci. Kam jen zrak dohlédne, všude zeleno-maskáčově. U pultu jsou jak vojáci vyrovnané US torny a od stolů se ozývá zpěv trampů s doprovodem kytar a dalších nástrojů. Luciano Pavarotti by asi koulel očima nad zvláštním sladěním těhle neškolených syrových hlasů, ale tady to nikomu nevadí.
 
11.02.2011 Logika Napsal uživatel Jan Valeš - Jenýk    PDF Tisk Email
Povídky
LogikaTříletá dcerka sleduje se zaujetím mé prsty. Utahují řemínky na usárně a sám pro sebe si funím. "A pavouci v tom vašem srubu jsou?" "Jsou." "Zima tam taky je?" "To víš, že je." "A smrad?" "Když sundá Slůně kanady, je tam i smrad." "A žížaly?" "Taky by se nějaká našla." "Fuj! A prašivky?" "Taky." "A jíte je?" "Když vaří Slůně, tak určitě."
 
04.02.2011 Ohyzdové na Baltu Napsal uživatel Miloslav Nevrlý    PDF Tisk Email
Povídky
Ještě zcela nedávno, v hebkém podletí, jsem věřil, že nejohyzdnější sběratelskou váOhyzdové na Baltušní na světě trpí můj přítel entomolog. Vídal jsem ho, jak s uštvaným výrazem v tváři a s nářadím, které již samo budilo odpor – zašlou vidličkou, rezavým nožem a olezlou lžičkou - se plíží po pastvinách a pustých nečistých místech a rozrývá hromady zvířecího a lidského trusu a z výkalů vybíral brouky. Tak jako jiný propadne osudově nešťastné lásce, tak
 
28.01.2011 Jednou seděli kolem ohně, Napsal uživatel Miki Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky
zrovna ladili kytary a srkali grog z vojenských šálků. Byla letní noc,Jednou seděli kolem ohně, začínala neděle a měli moc dobrý pocit, šťastni ohněm, písní, řekou. Pojednou, ozářen plameny, stanul u ohně podivný mužík a řekl: „Zde kouří jen žháři, soudruzi! Rovněž plameny neodpovídají platným předpisům jak délkou, tak barvou a vůbec, otázka volného kladení ohně v lese jest problematickou. A vaše oděvy, váš vzhled, ale soudruzi,“ zde zdvihl káravě prst, „soudruzi, vy velice špatně
 
21.01.2011 Plechovka Napsal uživatel Jaroslava Šálková - Kavče    PDF Tisk Email
Povídky
V sobotu večer zatoužili tři trampové z Vraního údolí po nějakPlechovkaé kratochvíli a tak z vedlejšího campu unesli Drobku, zvanou Holka Lamželezo. S hurónským řevem ji odvlekli do údolí. Tam je Drobka svými kovářskými dlaněmi ztrestala a vítězně se vrátila ke svým, přičemž nezapomněla odnést kotel guláše. Tři trampové usínali s prázdným žaludkem. Ráno odešel šerif Lotoska k potoku, aby douškem vody zahnal hlad a vrátil se rozezlen. „Budu vás muset zpráskat,“
 
14.01.2011 Kočár Napsal uživatel Jan Valeš    PDF Tisk Email
Povídky

Ve vlaku je zima jako v Plzni na soudním. Kloubnaté pařáty stromůKočár mizí za oknem do věčnosti a hezké průvodčí chybí zub. Pomníčky na hřbitově ve Staňkově plavou v záplavě zlatého listí. Za týden budou dušičky a to se hřbitov rozzáří jak půlnoční Manhattan. V sedadlech za zády posmrkávají dva kluci. Jejich věčné popotahování mi leze na nervy, stejně jako ty intelektuální kecy. Ke všemu se oslovují jmény Hup a Hop, jako ti opičáci z knížky, co čtu každý večer dcerce.

 
07.01.2011 Vandrákův Nový rok Napsal uživatel Marko Čermák    PDF Tisk Email
Povídky
Vandrákův Nový rokChcete-li zažít něco divnýho, tak jeďte na vandr v sobotu večer za tmy a to mezi Štědrým dnem a Třemi králi. Na lavičce před Bránickým nádražím mi bylo zima, proto jsem raděj čuměl přes sklo na koleje z haly, aby mi neujel ještě tenhle vlak i když je tma jako tma, hodinky nemám a zejtřek poznám až bude světlo.
 
17.12.2010 Normální zimní ráno Napsal uživatel Vladimír Synák – Riki    PDF Tisk Email
Povídky
Normální zimní ránoZastavil jsem se na vokraji lesa, abych vykouřil dýmku, když přijelo embéčko. Rodinka v zářivých větrovkách s jásotem sundávala ze střechy dvoje sáňky a začala řádit na mírným vršíčku. Copak, lufťáci si spletli cestu, nebo vám nezbylo na Tatry? To je tedy novina, zimní weekend pod Hřebenem.
 
10.12.2010 Noc zúčtování Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Povídky
Pimmm… ozvalo se mi zničehonic v uších, prošlo celým lesem, zazpívalo v eNoc zúčtováníšusu, cinklo v kapse mezi drobnýma.
Pimmm… oheň zapraskal, zahučel, zarachtal, vyplivl hrst oharků na jehličí a odcházející Ohnivý muž prohodil přes rameno pár slov díků za dobrý dřevo. Pimmm… ozvalo se potřetí a začaly se dít věci. Oheň se musel za ty dvě hodinky, co následovaly, výrazně zvětšit, abychom se k němu všichni pohodlně vešli.
 
26.11.2010 Horor pro večerní oheň Napsal uživatel Hanka Hosnedlová    PDF Tisk Email
Povídky
Předpokládám, že sedíte svorně kolem ohně, který příjemně praská a leHoror pro večerní oheňtní tma vás obklopuje jako skořápka. Přiložte ještě pár větviček, aby plameny zasvítily jasněji a poslechněte si něco, co bych vám chtěla dneska vyprávět. Je to příběh, který se tak trochu hodí do atmosféry večerního ohně mezi poslední písničku a zatažení zipu spacáku, když se vám již klíží víčka, ale stále ještě nenastala ta pravá chvilka pro spaní.
 
19.11.2010 Nejkrásnější tábor krále Asie Napsal uživatel Miloslav Nevrlý    PDF Tisk Email
Povídky
Právě se vrátil z asijských velehor. Zašel jsem k němu, abych ho pNejkrásnější tábor krále Asieožádal o rozhovor na téma: táboření pod sedmitisícovkami. V jeho pokoji leželo na stole horolezecké lano, pár karabin a dvě pohlednice. Na jedné z nich byl snímek indického chrámu. Druhá měla na rubu adresu: Mistr sportu X. Y., Král Asie, Praha, čtvrť a ulice. Lístek obsahoval jedinou větu: "To je dost, že už jsi doma. Za týden vyrážíme. Hadrář."
 
12.11.2010 Blekenvajt a kántryrouds Napsal uživatel Eva Obůrková - Šklíba    PDF Tisk Email
Povídky
„Tejk  mí  houm, kántryrouds, tejk  mí  houm,“ zpívalo rádio a my seděli na  mezi nad  rybníkem Záhořákem,  husy měly  po létě plavená křídla, bosýma tlapkama jsme přešlapávali ve voňavé trávě a poslouchali, jak se ten vodopád tónů  a hlasů přelévá k nám, do krajiny našeho dětství, kde  byl  vzduch  jasný a čistý jako sklo a ostrý  jako nůž, letní nebe  vysoké a k uzoufání nekonečné
 
05.11.2010 Venované starým láskam Napsal uživatel Pavol Benža - Bača    PDF Tisk Email
Povídky

Bližšie nemenovaná slezina nemenovanej našej osady v nemenovanom lokále. - Venované starým láskamDávno nič nebolo. - Ako čo? - No tak. Nič. Dávno sme nič neurobili. - Ani neurobíme. Teba to ešte neprešlo? - A čo chceš robiť? Aj tak všetko robím ja. - Lebo si osvietený. Motor miestnych aktivít. - Dík. Tiež sa môžem na vás vybodnúť. - To ja síce pravda, ale navybodneš. Lebo si osvietenec a osvietenci nebodajú. - Ja velice rýchlo osvietenie zhasnem a bodať budem.

 
22.10.2010 Sprateček Napsal uživatel Vlasta Štefanová - Briggi    PDF Tisk Email
Povídky
Město, sídliště, paneláky. Teplíčko. Venku tma, leje. Čučím ze 2. patra do lesoparku. Jediná nerozflákaná lampa odevzdaně spouští k zemi kužel mdlého, deštěm čárkovaného světla. Pod lampou lavička, na lavičce socha. Jsem rád, že jsem nejel na vandr. (Počítám, že na vandr už nepojedu nikdy. Po zimním spánku přišla jarní únava. V kombinaci s podzimním stavem těla i
 
15.10.2010 Já jsem tramping, minulost i budoucnost Napsal uživatel Petr Soldát - Harmonika    PDF Tisk Email
Povídky
Stane-li se pro někoho určitá činnost smyslem života a neníHarmonika_soldat-li tato činnost špatná, očekávaný výsledek celého procesu by také neměl být špatný. A když dosadíme do této rovnice jako proměnnou veličinu tramping, který rozhodně špatný není, můžeme se těšit na vysloveně dobrý výsledek. Tedy, mohli bychom se těšit, kdyby v té rovnici nebyla ukryta ještě další proměnná veličina, která to dovede pěkně zamíchat.
 
01.10.2010 No, zbejvalo mi něco jinýho? Napsal uživatel Mirek Novák - Kazatel    PDF Tisk Email
Povídky
No, zbejvalo mi něco jinýho?V První převýchovné s.r.o. musela být fluktuace jako prase. Okamžitě po nástupu jsem dostal svůj revír, což nebylo v jiných společnostech, pro který jsem do této doby pracoval, zase tak obvyklý. Můj novej šéf mi předal satelitní vyhledávač s tím, že pokud o něj přijdu, ať se ani nevracím, neboť stál čtyřiasedmdesát tisíc. Audience u něj pro mě tím pádem skončila. Nastal čas začít vydělávat ty vobrovský prachy, který firma nabízela svým novým zaměstnancům ve všech svých televizních reklamních šotech.
 
24.09.2010 Story ze stopu + Podzimní (ne)odlety Napsal uživatel Hanka Hosnedlová + Petra Strouhalová - Fífa    PDF Tisk Email
Povídky
Story ze stopu + Podzimní (ne)odletySobotní ráno mne vyplivlo z revmatického autobusu městské dopravy na nepříliš vábnou výpadovku, kde na ukazateli se jménem města, kam jsem měla namířeno, se kromě třímístné cifry skvělo i sprejové poselství hlásající, že řidiči jsou bestie. Navzdory tomu jsem nastavila terčík své dlaně vstříc naději přijíždějících aut a pak se ze setrvačnosti otáčela za ohony prachu, které vlály za jejich mizejícími koly.
 
17.09.2010 Kouzelný trsátko Napsal uživatel Kapitán Kid    PDF Tisk Email
Povídky
Byl jednou jeden tramp, kerej měl děsně toulavý boty a když před ním někdo řek vo stu jarních kilometrů, tak se moc smál, protože chodil furt, ne jenom na jaře a ty kiláky ani nepočítal. A aby mu nebylo smutno, tahal sebou takovou starou voprejskanou kytáru. Vona pamatovala Žižku, Divokýho Billa Hickoka, Sedum statečnejch a jiný historický postavy, kdežto von zase pamatoval moc málo, takže si jí vážil a vopatroval jako voko v hlavě. Vona s nim taky leccos zažila, dycky když chtěl někde hrát,
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Další > Konec >>

Strana 11 z 19

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00