gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

03.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 12/1986 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 12/1986Rok 1986 znamenal obdobnou záplavu jako rok předešlý. Na tradičním slavnostním ohni při semináři se porotci i organizátoři do autorů a autorek pustili ostřeji, a tak v dalších letech počty příspěvků klesly a kolísají od té doby mezi dvěma a třemi stovkami s výjimkou devadesátých let. Druhého Zlatého Trapsavce si odvezla Kavče, jejíž povídka se zvířecími hrdiny oplývajícími lidskými vlastnostmi pobavila.
 
02.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 11/1985 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 11/1985Organizačně se Trapsavec posunul do Brna a díky větší propagaci a celkovému většímu zájmu o trampský svět způsobený především Portou a dalšími festivaly přišel šok. Počet příspěvků se zdvojnásobil, ovšem z velké většiny šlo o básničky začátečníků. Zlatého Trapsavce získala povídka Hagen vcelku umně rozvíjející známou pověst lomů Ameriky. 
 
01.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 10/1984 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 10/1984Desátý Trapsavec se při svém slavnostním ohni nesl v duchu bilancování uplynulých třinácti let. Zazněla řada básniček i povídek oceněných v minulých letech. Tento ročník ve své soutěžní části přinesl obrovský úbytek povídek pokročilých atak v této kategorii byla udělena jediná cena. Zlatého Trapsavce si odvezl již zkušený autor Kutloch za báseň Třeba.
 
31.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 9/1983 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 9/1983Devátým ročníkem počal nárůst počtu příspěvků. Nicméně kvalitativně se nárůst nedostavil, i když v tomto roce si odvezli několik cen Johanka a Bača Benešovi, soutěžící ještě v kategorii začátečníků. A to, že se prakticky každoročně v Trapsavci objevují noví zajímaví autoři a autorky, je skvělou vizitkou soutěže. Na výročním ohni zakladatelka a organizátorka Vlasta Briggi Štefanová oznámila, že jubilejním 10. ročníkem skončí s organizováním.
 
30.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 8/1982 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 8/1982Před osmým Trapsavcem zela další mezera, tentokrát roční. Důvodů by se našlo víc, každopádně se soutěž opět více přiblížila modelu „trampové sobě“. Kandidátů na cenu nejvyšší se vyrojilo více, nakonec se vítězem stal Jiří Bacil Míka za povídku Jedu ven soutěžící v začátečnické kategorii.
 
29.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 7/1980 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 7/1980Stejně jako v předchozím roce stála u sedmého ročníku pomocná ruka Honzy Dobiáše, slavnostní oheň s vyhlášením výsledků proběhl opět po roce v kempu v Soběšíně u Sázavy. Podruhé Zlatého Trapsavce získala povídka, tentokrát romantikou prodchnuté dílko autora z kategorie začátečnické.
 
28.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 6/1979 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec  na dnešní den č. 6/1979Tři ročníky Trapsavce se především „díky“ zásahu komunistické Státní bezpečnosti nekonaly. A zřejmě nebýt redaktora časopisu Mladý svět Honzy Dobiáše, který opečovával jedinou trampskou rubriku v oficiálním tisku tehdejší doby, kdoví jaký by byl další osud Trapsavce. Mladý svět soutěž zaštítil, a tak se slavnostní oheň mohl v kempu v Soběšíně na podzim roku 1979 odehrát. 
 
27.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 5/1975 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 5/1975Poprvé je v Trapsavci oceněna cenou nejvyšší povídka v roce 1975. A asi je příznačné, že Zlatého Trapsavce si odvezla Kavče, ostatně nebylo tomu tak naposled. Kavče také patří k autorkám, které Trapsavce provázejí do dnešních dnů, často v posledních letech se objevuje v porotě a její rady méně zkušeným prozaikům rozhodně stojí za pozornost.
 
26.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 4/1974 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 4/1974Autorství v pořadí čtvrtého Zlatého Trapsavce patří Tapi. Dodnes nejúspěšnější autorce v počtu zisku Zlatých Trapsavců, autorce která jako už jedna z mála z původní trapsavecké Smečky žádný ze slavnostních trapsaveckých ohňů nevynechá. To všechno ovšem dvacetiletá nadějná autorka nemohla vůbec tušit. 
 
25.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 3/1973 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 3/1973Dnešní Zlatý Trapsavec má pořadové číslo 3. Také třetí ročník vynesl na úplný vrchol, tedy k zisku Zlatého Trapsavce, poezii. Jejím autorem je Miroslav Břeň, který soutěžil v kategorii poezie pokročilých. Ta se od začátečníků lišila v tom, že se do ní mohli posunout autorky a autoři, kterým vyšlo nějaké dílko v oficiálním tisku. 
 
24.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 2/1972 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 2/1972Dnes vám přinášíme v pořadí druhého Zlatého Trapsavce. Druhý ročník Trapsavce vynesl na pozici nejvyšší báseň Tam u trampů s ryzí a čistou trampskou tématikou. Zajímavostí bylo, že autorka trampkou nebyla, ale díky svému nadání se dokonale dokázala trefit do trampských duší.
Příjemné čtení
 
23.03.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 1/1971 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 1/1971Tahle podivná doba nám může dát i možnosti, ke kterých bychom nenašli čas, odvahu nebo sílu.  Řada muzikantů se přesunula na síť a můžete jejich improvizované koncerty sledovat v přímém přenosu. A abychom potěšili i oko srdce literární krmí, každý den zde přistane jedno dílko, které v trampské literární soutěži Trapsavec získalo nejvyšší ocenění Zlatého Trapsavce.
 
20.03.2020 Vločky a Třicet tři Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Vločky a Třicet třiI tentokrát se zaměříme na dílka z loňského ročníku trampské literární soutěži Trapsavec, kterým chyběl jeden jediný bod a skončila tak těsně pod stupni vítězů. Básnička i povídka jsou z kategorie poezie a prózy autorek a autorů do 23 let.
Příjemné čtení
 
06.03.2020 Tuláci svatého Martina a Obrácení Matyáš Adlera Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Tuláci svatého Martina a Obrácení Matyáš AdleraKostky jsou v letošním ročníku Trapsavce vrženy, je těsně po uzávěrce a všechny příspěvky putují na hodnocení k porotcům. My si připomeneme ale ročník minulý. Tentokrát pracemi, kterým chyběl jeden jediný bod, aby dosáhly na ocenění. Byla by škoda je nechat zapadnout…
Příjemné čtení
 
07.02.2020 Další ročník literárního Trapsavce a fotografické a grafické soutěže Trasa se hlásí Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Další ročník literárního Trapsavce a fotografické a grafické soutěže Trasa se hlásíLiterární soutěž Trapsavec a soutěž fotografů a grafiků Trasa vstupují do dalších ročníků. Přinášíme vyhlášení a propozice obou soutěží zaměřených na dílka z oblasti trampování, přírody a toulání. Pro Trapsavce se jedná už o 46. ročník a v případě Trasy jde o ročník číslo 27. Vyhlášení výsledků se chystá na slavnostní oheň na poslední květnový víkend, na který budou pozváni všichni autoři a všechny autorky.
 
24.01.2020 Holomrazy a Naboso ve sněhu Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Holomrazy a Naboso ve sněhuDnešní troška poezie a prózy je opět z loňského ročníku Trapsavce. Tentokrát je výběr zaměřen čistě tematicky, na zimní období. Zejména v poezii se pravidelně objevují dílka inspirovaná některým z ročních období, nejčastěji podzimem. Ale jak uvidíte ani zima nevychází na prázdno.
Příjemné čtení
 
10.01.2020 Zelená knihovna a Šlechtic Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zelená knihovna a ŠlechticJeště jednou se vrátíme k loňské podzimní trapsavecké slezině. Měla téma nazvané Červená knihovna a autorky a autoři je dokázali pojmout mnohdy velmi originálním pohledem a zpracováním. Což ostatně dokazují i dva příspěvky ostřílených autorek, které vám předkládáme.
 
13.12.2019 Horolezecká a Pondělní ráno Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Horolezecká a Pondělní ránoK podzimu už tradičně patří trapsavecká slezina konaná v krásné bývalé faře pod Brdy. Kromě samotného setkání má slezina na každý rok předem vypsané téma pro tvorbu, letošní znělo Trampská červená knihovna. A protože se vždy objeví zajímavé literární výtvory vybíráme z letošní úrody.
Příjemné čtení
 
29.11.2019 Už je to tak a Pohádka Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Už je to tak a PohádkaTentokrát v Trapsavci sáhneme do kategorie poezie a prózy nad 23 let. I ta byla v tomto ročníku silně obsazena, a tak je z čeho vybírat. V poezii vás může oslovit modlitba na cestu a do vodácky pohádkového světa vás zase přemístí povídka s jednoduchým názvem.
Příjemné čtení
 
15.11.2019 Není už cesty zpátky a Majka Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky

Není už cesty zpátky a MajkaV letošním ročníku Trapsavce, zejména v kategorii old psavců, tedy těch nejostřílenějších, kterým se v minulosti podařilo získat v soutěži nejméně třikrát ocenění, dorazil nebývalé vysoký počet velmi slušně zpracovaných příspěvků. Takže i tentokrát saháme do této kategorie.
Příjemné čtení

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 22

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 910111214
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib