gototop
30.10.2014 Folkový oříšek v Café Práh v Brně - 17. ročník (FOLKtime.cz)    Tisk
PR

Folkový oříšek proběhne v sobotu 8.11.2014 od 18:00 hod v sále brněnské kavárny Café Práh. Vstupné na místě stojí 120 Kč, v předprodeji pouze 90 Kč, předprodej zajišťuje Café Práh. Experimentálně budou letos zavedeny dětské vstupenky za 60 Kč (pouze na místě).

Po skončení oficiální části vystoupení kapel ve 22:00 hod. následuje neformální jam session v nekuřácké kavárně, kterého se mohou zúčastnit nejen vystupující muzikanti, ale i diváci.

Co je Cafe Práh?

Cafe Práh je tréninková kavárna, kterou provozuje nezisková organizace Sdružení Práh. V kavárně obsluhují lidé s duševním onemocněním. Sdružení Práh nabízí těmto lidem pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.

Folkový oříšek se žánrově zaměřuje na akustické folkové kapely. V letošním roce se bude konat 17. ročník Kdo letos vystoupí?

Motýlí )D(efekt – kapela vznikla na ZUŠ v Kuřimi, hrají folk a postupně přecházejí na vlastní tvorbu. Tuto mladou kapelu vede písničkář Tonda Jarůšek.

Ořešák – pořádající brněnská kapela, která hraje akustický folk velmi lehce ovlivněný keltskými vlivy i moravskou lidovou písní.

Žakéři – hudba převážně z období středověku, tedy historizující folk. Tato brněnská kapela vystupuje na různých historických slavnostech, jarmarcích a podobných akcích.

Máta – brněnská převážně vokální skupina inspirovaná folkrockem 60. let, hrají a zpívají převážně zahraniční písně otextované česky.

Dejá vu – vokálně zaměřená brněnská folková kapela. V repertoáru mají většinou převzaté skladby, např. spirituály, folkovou klasiku.

A průvodní slovo bude mít Richard Lank.

Bližší informace o Folkovém oříšku najdete na webu http://www.oresak.cz/folkovy-orisek/.

 

 


Sdílet na...
Kam dál?

» Brno v létě rozezní Festival ve středu (FOLKtime.cz)

» Potřebovalo by zapršet (Miloš Keller)

» Zpráva o Folkovém oříšku v Café Práh v Brně (David Maroš)

» Různé druhy ořechů z jednoho ořešáku (Miloš Keller)

» Dvě kapely a dva křty (FOLKtime.cz)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."