gototop
17.12.2019 Startuje sedmý ročník festivalu Hradecký slunovrat (Vašek Müller)    Tisk
PR
Nejpohádkovější český zámek, skvělé kapely, zajímavé osobnosti a jako bonus Dejvické divadlo.

Hradecký slunovrat 2020
Hradecký slunovrat 2020
Festival Hradecký slunovrat má vysoko nasazenou dramaturgickou laťku, což jeho věrné publikum ví a oceňuje. A pořadatelé ho nezklamou ani v právě ohlašovaném sedmém ročníku festivalu. Originální hudbou, zajímavými besedami i skvělou gastronomií nabitý Hradecký slunovrat 2020 potrvá místo předchozích dvou dnů o den déle, přičemž třetí bonusový den bude hostit Dejvické divadlo s hrou Vražda krále Gonzaga.

Za šest let existence získal festival Hradecký slunovrat mimořádnou reputaci mezi vystupujícími umělci i oddanými fanoušky, kteří se počítají na tisíce. Podílí se na tom společnou synergií odvážná umělecká dramaturgie, překračující žánrové hranice, pohádkové prostředí zámku v Hradci nad Moravicí i pohodová atmosféra bez otravných front a potupného prohlížení tašek při vstupu. A také pečlivě vystavěná gastronomie i nabídka vybraných vín z vinařství Krásná hora včetně dvou festivalových cuvée s programem na etiketě. Hradecký slunovrat je zkrátka zážitkem pro všechny smysly a také setkáním přemýšlivých lidí, kteří si navzájem mají co říci.

-123 minut, Hradišťan, Letní kapela Jaromíra Švejdíka, Dejvické divadlo… a další překvapení

Dejvické divadlo na Hradeckém slunovratu 2020
Dejvické divadlo na Hradeckém slunovratu 2020
Sedmý ročník Hradeckého slunovratu proběhne opět v posledním červnovém víkendu a již nyní jsou známa jména některých vystupujících, mezi nimiž nebude chybět legendární Hradišťan, Letní kapela frontmana skupiny Priessnitz Jaromíra Švejdíka, skupiny -123 minut a Nylon Jail či populární lanškrounský děkan Zbigniew Zibi Czendlik. To jsou však jen některé jména z playlistu skupin a zajímavých osobností. Jak je u Hradeckého festivalu zvykem, pořadatelé budou jednotlivé účinkující odtajňovat postupně vždy každé pondělí až do počátku festivalu. Už nyní ale organizátoři prozradili, že pozvání na Hradecký slunovrat přijali herci Dejvického divadla, kteří vystoupí v neděli 28. června s hrou Vražda krále Gonzaga. V představení, které originálním způsobem propojuje introspektivní úvahy herců o jejich práci, soukromí a vztahu ke světu s dusným dokumentárním dramatem o zavraždění bývalého agenta KGB a velkého kritika Vladimira Putina Alexandra Litviněnka, účinkují Ivan Trojan, Martin Myšička, Simona Babčáková, Klára Melíšková, Zdeňka Žádníková a Tomáš Jeřábek. Představení se odehraje ve Velké dvoraně Červeného zámku a celý festival ukončí. Vstup je možný jen v rámci zakoupené trojdenní permanentky a vstupenek je z kapacitních důvodů velmi omezené množství.

Welcome scéna je šancí pro začínající kapely – přihlaste se!

Rok od roku větší reputaci si také získává Welcome scéna, každoročně umístěná v neplacené zóně volně přístupné i pro návštěvníky zámku. Do konkurzu na vystoupení se totiž na mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript hlásí stále originálnější skupiny. A šance zde vystoupit je stále otevřená, protože možnost přihlásit trvá až do 31. prosince 2019. “Welcome scéna je dnes vlastně velmi kvalitním multižánrovým festivalem, který disponuje obdobnou kvalitou jako hvězdami nabité scény v placené zóně festivalu. A zároveň je to vlastně takový veletrh, kde si rádi loví své nové objevy nejen diváci, ale i dramaturgové různých klubů a festivalů,” říká Ondra Oborný, kterého spolu s Milanem Tesařem z Radia Proglas čeká těžký úkol vybrat čtrnáct šťastných, kteří si zahrají na Hradeckém slunovratu 2020. A jejichž skladby se tak jako loni objeví na CD, vydaném speciálně k sedmému ročníku Hradeckého slunovratu. 

Hradecký festival jako instituce a charita

Dva zámky - Bílý a Červený
Dva zámky - Bílý a Červený
archiv HS
Hradecký slunovrat je ale také stále populárnější svými komunitními přesahy. „Snažíme se ve spolupráci s mnoha spřízněnými lidmi z blízkého i vzdálenějšího okolí, abychom si bez zbytečných gest svět kolem nás udělali hezčím,“ říká ředitel festivalu Vašek Müller. Už několik let se tak organizátoři a publikum společně podílejí na filantropických akcích ve spolupráci s Charitou Opava, jejíž chráněné dílny pro festival vyrábějí prakticky celý merchandising. Kromě toho se letos Hradeckému slunovratu například podařilo vybrat přes sto tisíc korun na elektrický vozík pro klientku Charity Opava Helenu Jombíkovou a úspěch měla i dražba dřevěné dárkové vstupenky na festival s číslem 001, jejíž výtěžek je určen klientům sociálně terapeutické dílny Radost.

Inspirativní setkání v nejpohádkovějším českém zámku

Přijďte si i vy užít kombinaci překrásného prostředí zámku, který je podle ankety Národního památkového ústavu tím nejpohádkovějším v České republice, skvělé hudby a zajímavých debat, znamenitého jídla i pití i příjemné spiklenecké atmosféry! Zámek v Hradci nad Moravicí je skutečně magickým místem, genius loci by se zde dal krájet. Pobývali a tvořili zde Ludvík van Beethoven, Ferenc Liszt, Niccolo Paganini, Cosima Wagnerová, Sidonie Nádherná, Rainer Maria Rilke. „Pokračujeme v tradici místa coby umělecké křižovatky, setkání zajímavých osobností a místa inspirace pro vystupující i naše skvělé publikum,“ uzavírá pozvánku Václav Müller. Vstupenky na dva dny festivalu aktuálně pořídíte za speciální cenu 549 Kč, a pokud si pospíšíte, budete si moci pořídit limitovaný počet třídenních vstupenek s lístkem na Dejvické divadlo za cenu 1.199 korun.


Hradecký slunovrat 2020
Zámek Hradec nad Moravicí, 26. - 28. června 2020
https://hradeckyslunovrat.cz/  

Vstupenky zde: https://goout.net/cs/festivaly/hradecky-slunovrat-2020/pmyoe/+jkaen/
Událost FB: https://www.facebook.com/events/hradeck%C3%BD-slunovrat/hradeck%C3%BD-slunovrat-2020/2316222768593902/

 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."