gototop
05.01.2009 Notování opět s očima, tentokrát ve středu! (Cimbura)    Tisk
PR

První zvláštnost pátého základního kola VI. ročníku soutěže Notování pod Vyšehradem je už za námi: neproběhlo o prvním čtvrtku v měsíci, jako obvykle, poněvadž tento připadl na Nový rok a kdo by se v poslední den svátků, nota bene o večeru posilvestrovském, znaven rekapitulací starého roku, kamkoliv plahočil za muzikou, že? Druhá zvláštnost nás čeká již tento týden: zmiňované základní kolo Notování, z důvodu dalších pravidelných programů v P-klubu, neproběhne poprvé v historii soutěže ve čtvrtek, ale již ve středu! Ve středu 7. ledna 2009 od 19.30 hod.Tomáš Berka na ilustr. snímku Ivana Bllembyho Krejzy ©

A koho že v něm tentokrát uvidíme? Kuriozitou tohoto ročníku soutěže je překvapivá účast očí. Po skupině Ježkovy voči z minulého a Osadě Zlaté oči z prvního, si v tomto základním kole zasoutěží kapela Zlatý voči z Prahy. Soutěžit s ní budou keltští muzikanti z Veleně u Prahy sdružení ve skupině Městská, jejímž hlavním druidem je panelfotr Jarda Budil. Další soutěžící kapelou jsou Zlomky z Prahy - zatím poslední z "lomených" formací Lucky Minaříkové. Třinecká rodačka, dnes pražská písničkářka Krystyna Skalická v poslední době rozšířila své duo (s houslistkou Bárou Baronovou) o další muzikanty. Spolu s nimi se přihlásila do Notování pod Vyšehradem jako Krystyna a přátelé. Soutěžní pole uzavírají dva muži, samostatní písničkáři. Prvním z nich je romantik i posměváček Jirka Řehulka, který přijede z Rosovic u Dobříše. Druhý, Jarda Řehoř, nestor naší soutěže, žije a písničky, zejména jejich texty, skládá celý život v Praze. V létě tohoto roku mu bude pětasedmdesát let.

Jako každé předchozí, bude i toto kolo mít, vedle soutěžících, své hosty. Po akrobatovi šesti strun Jakubu Kořínkovi, který byl hostem minule, uvítáme další dva výborné kytaristy, příležitostné duo Tomáš Berka & Adam Pavlíček. Prvního z nich, Tomáše Berku, si mnozí pamatujeme jako kapelníka skupiny Corpus Delicti a snad všichni jako příležitostně vystupujícího sólového muzikanta a moderátora živáků na Country Radiu. S Adamem Pavlíčkem nevystupuje dlouho a moc o něm, ani o jejich společném působení zatím nevíme. Snad jen o nedávném úspěšném koncertu v Chodovské tvrzi? Co od nich uslyšíme v Notování "kapelník" Berka pečlivě tají a my se na to překvapení moc těšíme.

To je všechno, co v tuto chvíli víme o pátém základním kole Notování pod Vyšehradem 7. ledna 2009. Vše ostatní se můžete dozvědět nejaktuálněji ve středu večer při přímé účasti v P-klubu Trojická 10 v Praze 2! A zároveň můžete svými bodíky dopomoci ke spravedlivému rozhodnutí, kdo postoupí do semifinále. Ahoj na Notování!


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."