gototop
19.10.2021 Jen tak tak, aneb To není jen tak. Tak... (Pavel Černý)    Tisk
Reportáže
... už je to tady. První oficiální vystoupení kapely Jen tak tak (ex-Flow Track) proběhl 15. října ve Veselí nad Lužnicí v rámci pořadu Folk mezi řekami. Jako host přijela dámská folková sestava Lakomá Barka.
Jen tak tak v roce 2021
Jen tak tak v roce 2021
„Když se trápím zbytečnostmi, tak pohlédnu nahoru,“ to je část textu úvodní písně Modlitba, kterou zahájil Jen tak tak hudební večer. Anebo pohlédnu na staré známé tváře a zaposlouchám se do dalších skladeb, které znám od staré Jentaktačí sestavy, jako je O šálku na kávuZ nadhledu či Kantorská, nebo majstrštyky kapelníka Pavla Jarčevského Apage Satanas či Můžeš klidně spát. Na něžnější notu i city zapůsobí Francouzka v podání multinaleccoshráče Martina Šedy. Z kapely čiší tolik energie, že se dá nabrat do zásoby (co by za to asi dala jedna nejmenovaná společnost s názvem Bohemia). Každý verš, každá nota - to je 100% prožité, procítěné. K tomu nadpozemský hlas Lenky Semrádové Martinů. To rozhodně nebyl Ztracenej čas.
... a že si ty ruce nezamotá
... a že si ty ruce nezamotá
Jen tak tak má „sílu a chuť se o svůj život - na hudební scéně - prát“. Přejme jim dlouhý život.
Úplně jinou energii bylo možno čerpat i od Lakomé Barky. Jejich tvorba hodně čerpá z jihočeských luhů a hájů (například Kukačka či Hruška). A nejen v nich. Můžeme se ocitnout až na Vsetínsku. V písni V noci temné je možno slyšet i nefalešné falešné tóny. Svatební košile patří obci Zlukov, pro níž byla napsána. Některé z uvedených skladeb lze najít na nedávno vydaném albu Padly vody, včetně písně se stejným názvem, která rovněž zazněla. U ní by i Žalman smeknul.
Kapelnice Lucie Roubínová
Kapelnice Lucie Roubínová
Kytary, housle, flétny, kontrabas, rytmika a perfektně sladěné až pětihlasy - to je hlavní devíza Olči, Hanky, Lenky a dvou Lucek z města českokrumlovského. Balzám, co pomůže narovnat duši. Tam V dálce...
À propos, Folk mezi řekami. K tomu je potřeba zmínit několik dalších informací.
Tento pořad, kdy si Jentaktaci pozvou nějakého hosta, zde bude uváděn pravidelně v době, kdy venku bude vládnout studenější klima. Svoje prostory poskytl kulturní dům, který leží mezi řekami Lužnice a Nežárka. Nejbližší další datum je stanoven na 3. prosince, a to tu spolu s Jen tak takem vystoupí Luboš Stráník. Další podrobnosti o kapele Jen tak tak i o pořadu Folk mezi řekami hledejte na www.jentaktak.cz.
Foto i video Padly vody laskavě poskytl mistr Standa Tošner.

Sdílet na...
Kam dál?

» Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 11. (Pavel Černý)

» FolKaliště – druhý pokus (Pavel Novák)

» Poslední koncert Flow Tracku (Pavel Černý)

» 4 zdi jen tak tak aneb Přejem vám život ve znamení Vah (Miloš Keller)

» Nejsilnější je Lakomá Barka v písních, které lépe nahráli jiní (Tomáš Hrubý)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."