gototop
13.07.2021 Folkové Předmostí (Pavel Černý)    Tisk
Reportáže
Folkové Předmostí
Folkové Předmostí
Malý velký muž, Marek Cihlář zvaný Máca je motorem Folkového Předmostí, které se konalo v pátek 9. července ve Veselí nad Lužnicí jako předzvěst festivalu Mosty, jenž se 21. srpna uskuteční v Plané nad Lužnicí a o němž se na stránkách FOLKtimu rovněž dozvíte více podrobností.
Po úvodním slovu Mácy (které najdete na konci článku) zahrál se svou kapelou Cihelna a spol. svůj první letošní koncert. Sehranost, energie a průměrný věk kapely necelých 25 let (bez Mácy 19) - to všechno je výhodou, která je zvedá k folkovým výšinám. Sice tvrdí, že jsou tam chybičky, jenže i pozorný divák je nepozná.
Cihelna a spol.
Cihelna a spol.
foto: Stanislav Tošner
To Flow Track už na těch výšinách více méně je (a ne jen tak tak). Vylepšené aranže již známých písní, převzaté skladby z Jentaktaku převážně s autorstvím kapelníka z donucení Pavla Jarčevského ... a především uchvacující hlas Lenky Semrádové Martinů sklízející obdiv diváků a překvapení, že zpívá "jenom" s Flow Trackem.
Sousloví - jentaktak - vícekrát v článku použité není zde použito jen tak. Ovšem nyní to jest navnadění k tomu, že se na zdejších stránkách v budoucnu objeví bližší informace.
Nutno podotknout, že okolí Občerstvení Hokejka, kde se akce odehrávala, postihla v předvečer větrná kalamita. Pořadatelé vše stihli "vyčistit" a za to jim patří velký dík.
A na závěr slíbená úvodní slova Mácy Cihláře:
Flow Track
Flow Track
foto: Stanislav Tošner
Nechť poslouží setkání kapel Cihelna & spol a Flow Track jako pozvánka na festival MOSTY konaný 21. srpna 2021, na kterém tyto soubory též vystoupí.

Nechť je devátý červenec tím osudovým datem, který jakoby náhodou připomíná mnohé, co k MOSTŮM patří. V tento den totiž Karel IV. v roce 1357 v 5:31 ráno položil základní kámen k mostu ve střední Evropě nejhezčímu, tedy ke Karlovu.
Kdyby to nestačilo, potom se podívejme na logo našeho festivalu, kde najdeme místo břehů červená srdce. Úplně náhodou byla v tento den v roce 1968 provedena v Československu první transplantace srdce ve střední Evropě.
Nad tím se vznáší kus relativity zvané SVOBODA, neboť devátý červenec jest Mezinárodním dnem vězňů. Tak si ji užívejme…
…á propós, v logu Folkového Předmostí najdete erb dnes již neexistujícího města Mezimostí. Tohle logo bylo součástí prvních dvou ročníků festivalu MOSTY…
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."