gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.12.1999 Titanic party na Klamovce (jakobyreportáž) (Honza Komín)    PDF Tisk Email
Reportáže

Když mě jeden můj kamarád a zároveň kapelník jedné nejmenované Pražské folkrockové skupiny zval na svůj koncert do klubu Klamovka, prohodil jsem pár zdvořilých slov o nedostatku času. Poté, co jsem si přečetl, že majitelé pozvánky mají poloviční slevu, zajásal jsem a vydal se za kulturou.

Po několika letech jsem vstoupil do vnitřních prostor znovu otevřeného klubu a překvapilo mě hned několik věcí. Nejprve to bylo velmi dobré pivo za 12 korun a poté sálek oddělený mohutnými dveřmi od baru. Pamatuji si, jak svého času odděloval bar od sálu pouze závěs a kapela hrající bez aparatury sváděla s návštěvníky baru často nelítostný zvukový boj.

Jako první přišla na pódium pražská folkrocková skupina Šantré /s krátkym/. Vlastně ani nepřišla, neboť její zvuková zkouška se protáhla až do začátku vystoupení, což na mě působilo velmi rušivě a neprofesionálně. A pak už přišla jen samá pozitiva. Velmi hezké a sympatické zpěvačky, kvůli kterým je lepší si nezapomenout brýle /a také mimo jiné velmi hezky zpívající/, vyzrálý instrumentální výkon s minimem chyb, nové písničky, z nichž obzvlášť některé mě příjemně překvapily, umírněné kapelníkovo mluvené slovo a výborný zvuk, který mají svým dílem na svědomí nové, velmi kvalitní hudební nástroje, ale rovněž pan mistr zvuku. Zkrátka a dobře, překvapilo mě, o jaký kus hudebně povyrostla tato mladá nadějná kapela od doby, kdy jsem je naposledy slyšel, a myslím, že posluchačů této kapely bude už jenom přibývat.

Poté přišla na řadu tuto akci organizující kapela Symphonic Titanic, podle níž byl večer pojmenován jako Titanic party /taky s krátkym/. Už samotná myšlenka spojení dvou kytar s počítačovou technikou je velmi zajímavá a na folkovém poli neotřelá, ale nějaký čas na sehrání se s neživým členem kapely budou muset kluci ještě věnovat. Přestože tato dvojice nebyla tak hudebně vyzrálá jako předchozí těleso, přispěla rovněž k celkové příjemné atmosféře večera.

Zajímavým nápadem byla tombola o CD, příští vstup zdarma, láhev šampusu s dodatkem, že ostatní vyhrají příště. Zbyl na mě, bohužel, ten dodatek, ale i tak děkuji za pěkně prožitý večer.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc