gototop
27.10.2008 Arnošt Frauenberg: Na šňůře se nenudím (Školník)    Tisk
Rozhovory

Arnošt Frauenberg vyráží na své podzimní turné. Objede takřka celou republiku a mezi balením a finálními přípravami jsme mu položili pár otázek:

Arnošte, v těchto dnech vyrážíš na tour s názvem PODZIM 08, kam všude se chystáš?

V rámci šňůry navštívím Liberec, Mělník, Jindřichův Hradec, Zlín, Brno, Ostravu, Orlovou, Vsetín, Lomnici nad Popelkou a Prahu. Žebrák nenavštívím, tam bydlím. Tolik suchý statistický výčet.Arnošt Frauenberg na ilustr. snímku z FOLKomína 2007

Kdy a kde začíná a kdy a kde končí?

Začínám právě v Žebráku, na státní svátek, tedy 28. října. V místním kině odehraju dvojkoncert s Ivanem Hlasem. Konečná pak bude 9. listopadu v Praze ve Stodůlkách v KD Mlejn. Tam večírek proběhne jako můj Poetický hokej. Pozvání tentokrát přijala Lucka Redlová a Michal "Kosmonaut" Šimíček se svým triem Never More.

Můžeme se těšit na nějaké hosty?

Kromě Ivana, Lucky a Kosmonauta, které jsem už zmínil, si například v Ostravě a Orlové zahraju společně s Pepou Streichlem. Ve Zlíně pak třeba s Pavlou Gajdošíkovou, v Jindřicháči s Nestíhačema v rámci pořadu Zpívání na schodech. Těším se na všechny.

Samota je úděl písničkářů, celou šňůru pojedeš sám?

Cestovat budu sám, kapelu nechám doma:-) Ale sám jinak nebudu, jak vidíš, budu se potkávat s muzikanty a jistě i se známými, všude se někdo najde. Já cestuju sám rád, baví mě to. Navíc, nejedna píseň vznikla právě za volantem. Mám čas přemýšlet.

Chápu kapelu, která vyrazí na šňůru, ale sólo písničkář?co tak vyvádíš po koncertech? Nenudíš se?

Co vyvádím po koncertech? To je otázka. Tak se někde stav a dáme si panáka. Anebo kafe, třeba. To by bylo hodně smutné, nudit se na šňůře. Nudit se určitě nebudu, ale na nějaké velké večírky to taky nebude. Je toho dost, třináct koncertů ve třinácti dnech. Do toho Dobré ráno v ČT v Ostravě... Na nudu čas určitě nebude.

A na koncerty jezdíš hromadnými prostředky nebo po vlastní ose?

Jezdím autem. Teď kromě kytary tahám i klávesy, takže by to asi ani jinak nešlo. Ale tiše závidím těm, kteří po koncertu, nebo festivalu, nemusí řídit. To jo.

Je to víc než rok, cos vydal CD Rozednívání. Jak se prodává?

Ale jo, je to celkem dobré. Prodáš samozřejmě nejvíc po koncertech. Musí se toho hodně odehrát. Ale něco se prodá i v obchodech a přes internet. Letos byla dobrá sezóna.

A pokud by si ho chtěl někdo koupit? Kde a jak má možnost?

Buď přes můj web http://www.arnost.zde.cz/, nebo třeba v Praze u Slunce, u Náčelníka, v Balbínce. V Brně pak u Kudrny, nebo FT Records a tak. CD je i v nějakých distribucích, nevím přesně, kde ještě je k mání. A samozřejmě na koncertech, festivalech. To platí zároveň samozřejmě i jako pozvánka na tohle turné.

Arnošte díky a hezkou a úspěšnou šňůru.

Pozn. redakce: Zájemce pouze upozorňujeme, že chystáme dvě soutěže o vstupenky na vybrané koncerty z tour.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."