gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.10.2010 Český pouliční festival v New Yorku nabídne hudební spojení české zpěvačky s muzikanty od Suzanne Vega nebo Avril Lavigne (David Němeček)    PDF Tisk Email
Zajímavosti

V sobotu se bude na rohu slavné newyorské Madison Avenue a 83. ulice mluvit převážně česky. Podvanácté bude celá oblast totiž patřit Českému pouličnímu festivalu, který oslaví výročí založení samostatného Československého státu. Akce, která pravidelně láká několik tisíc návštěvníků na českou hudbu, jídlo, tradiční české výrobky a další atrakce, letos Američanům představí české kapely Zuby nehty, Už jsme doma nebo jazzový soubor Harmcore Jazzband.

Poprvé navíc nabídne výjimečné spojení českých a newyorských hudebníků. Zpěvačku Sašu Langošovou z kapely November 2nd, která se může pochlubit nominací na Anděla za Objev roku, doprovodí bubeník z kapely Suzanne Vega Doug Yowell, který hraje také s Norah Jones nebo Seanem Lennonem. Na basu se připojí další Newyorčan Jeff Allen, spolupracovník Avril Lavigne nebo Rosanne Cash. Trio pak doplní kytarista Roman Helcl z kapely Anny K.

Na Czech Street Festival si Newyorčané už zvykli. A na vystoupení české provenience se jich mezi mrakodrapy každý rok tísní stovky. Letos jim zkoušíme nabídnout novinku. České kapely doplní americko-český projekt členů November 2nd z Hranic na Moravě s předními newyorskými hudebníky,“ popisuje Radek Křížek z českého centra s tím, že odpoledne před hlavními koncerty se divákům představí soubor Pajtáši a tradičně také vystoupí děti z české školy v Astorii. „Velké pozornosti se také bude jako obvykle těšit tombola, ve které návštěvníci festivalu mohou vyhrát letenku do Prahy s ubytováním,“ dodává.

Český street festival se v New Yorku poprvé uskutečnil v roce 1998 u příležitosti osmdesátého výročí založení samostatného Československa. Předloni jej jako divák navštívil například herec David Duchovny, představitel Foxe Muldera ze seriálu Akta X, se svou manželkou, herečkou Téou Leoni. Společně ochutnali i české palačinky.

Tradiční součástí oslav bude také listopadový filmový festival New Czech Films organizovaný společně s Brooklyn Academy of Music. „Do letošních oslav je také zařazen koncert skupiny MIG 21, naplánovaný na 20. října,“ upozorňuje Jan Zahour s českého centra v New Yorku.

České centrum New York patří mezi pět nejlepších kulturních center v New Yorku. Posláním Českých center je především rozvoj kulturního dialogu se zahraniční veřejností a podpora prezentace země ve všech oblastech kultury, vědy a školství, obchodu a cestovního ruchu. Česká centra působí prostřednictvím 24 poboček v hlavních světových metropolích ve 21 zemích na 3 kontinentech. Česká centra jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212226
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00