gototop
03.01.2002 Dva roky v Tahu (Jura "Maso" Mahr )    Tisk
Zajímavosti

Jmenuji se Jura "Maso" Mahr a jsem členem hudební skupiny TAH. Přesto, že jsem žil poklidným životem pořád mi něco chybělo. Dlouho mi vrtalo hlavou,co to je. Dnes už to vím. Býval jsem králem hospodského hraní. Dokázal jsem (a pořád ještě dokážu) zahrát jakoukoli písničku, ale postupně jsem zjišťoval, že hrát písničky převzaté, byť dobré, není to pravé kokosové.

Koncem roku 1999 jsem přemluvil dva muzikanty k založení kapely. Dnes už mohu směle prohlásit, že to byl dobrý tah a já jsem našel co mi chybělo. Začali jsme vystupovat od začátku s vlastní tvorbou a já s údivem pozoroval, jak fascinující je zrod nové písničky, jak nesnadné je vytvořit hudbu a text, jak důležité je dát písničce výraz, správně ji nafrázovat a jak je nádherné ji potom zahrát před publikem. Ano, to je ten okamžik, pro který muzikanti žijí. Publikum. A když je to vstřícné a pozorné publikum tak s ním přímo souzním. V naší tvorbě jsme se naladili na optimistickou vlnku a v našich písničkách je alespoň doufám cítit lehký nadhled a vtip.

Když dnes bilancuji své působení v TAHu uvědomuji si, jak pro mě byly tyto dva roky krásné. Musím si sám přiznat, že jsem na začátku své muzikantské kariéry ani ve snu nepomyslel, že se nám podaří tolik skvělých věcí. Dokázali jsme se přes konkurz dostat hned dvakrát na Zahradu (z toho v roce 2001 u Kapličky jsem zažil díky čtyřsethlavému báječnému publiku asi nejkrásnější festivalové vystoupení), správnost našeho tvoření snad potvrdilo vítězství v autorské Portě. Třikrát jsme se objevili v České televizi, zažili jsme živé hraní v rádiu. Kromě toho jsme hráli na spoustě přehlídek a festiválků a v poslední době i samostatných vystoupení v klubech, což je myslím pro naše komorní těleso asi nejkouzelnější.

A pokrok se nedá zastavit. Po novém roce chystáme další krůčky, abychom posluchačům umožnili poslechnout si nás i mimo živá vystoupení. Chystáme se natočit singl, posléze celé CD, a snad se nám podaří do konce dovést i natočení videoklipu. Hlavně se však v novém roce těším na další setkávání s posluchači. Mou touhou se stalo stejně jako u kolegů hrát a hrát a rozdávat dobrou náladu a optimismus. Protože - opravdu si myslím to, co zpíváme v jedné z našich písniček - ČEKÁ NA NÁS SKVĚLÁ BUDOUCNOST!


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."