gototop
03.03.2010 Jaro přivítáme na FOLKtime Párty (FOLKtime.cz)    Tisk
Zajímavosti

Po letošní dlouhé zimě se konečně dočkáme prvního jarního dne. Příchod jara lze slavit nejen vynášením smrtky, ale i hudbou a pokecáním s lidmi, s nimiž je to příjemné.

FOLKtime pořádá jako každý rok tradiční akci zvanou FOLKtime Party. Ta letošní se koná v pátek 19. března 2010 od půl osmé večer. Místem akce je krámek s názvem U Náčelníka, kde lze koupit spoustu kvalitních a ne vždy dostupných hudebních nosičů, včetně starých LP, desePřeletky na loňské FOLKtime partyk a knížek. Krámek najdete v Korunní ulici č. 37 v Praze 2 na Vinohradech, ale vchod je za rohem z ulice Šumavská a jde se po schodech dolů.

Co se ale na Party bude dít ? Party patří především písničkářům a kapelám. Letošní koncert zahájí kytarista, skladatel, textař a písničkář Martin Rous. Znalcům není třeba Martina Rouse představovat, ale pro ty, kteří ho ještě neznají: Martin Rous začínal jako rocker v kapele Sluníčko, kde zpívala dnes již legenda Lenka Dusilová. Následovalo trio Narcis, ale v roce 2007 se zrodil písničkář Martin Rous. V roce 2006 se stal vítězem soutěže Notování pod Vyšehradem, v roce 2006 a 2007 vyhrává na Portě. Martinovou doménou je vynikající hra na kytaru a vynikající texty. Poslední Martinova deska z loňského roku opět mapuje lásku autora a interpreta ke sladkému a má název Lesní směs.
Jako druhá vystoupí plzeňská kapela Sedm nedostatečných, vedená kapelníkem Jankem Eretem. Krom kapelníka má kapela kupodivu ne šest, ale jen pět stálých členů. Kapela vznikla v roce 2000 a v roce 2008 vydala svou první live desku. Plzeň měla a má řadu vynikajících kapel a kapela Sedm nedostatečných nepochybně tento věhlas nezklame.
Třetím v pořadí bude kapela Epy de Mye, zčásti z Jihlavy a zčásti z Týna nad Vltavou. Trio s tímto názvem tvoří kapelník, autor, zpěvák a kytarista Honza Přeslička, kontrabasistka a zpěvačka Lucie Cíchová a kytarista a zpěvák Lukáš Kazík. Doménou tria jsou vynikající vlastní písně zpívané sezpívanými trojhlasy a vynikající ovládání nástrojů. Zvuk Epy de Mye se stal pojmem a kapela se pomalu ale jistě stala mladou legendou. V roce 2008 vydala kapela svou první desku s názvem Stopy nezmizí. Bohužel, se vší pravděpodobností, bude ten večer na pódiu scházet Lukáš Kazík, ale zbytek kapely si jistě poradí.

Na závěr ještě několik důležitých informací: Vstupné činí, po opuštění baťovského triku, částku 100 korun českých, kterou od každého vybere legenda folkových pokladních David Antoš zvaný Drak. Krom desek a knížek si diváci mohou koupit i občerstvení. Samozřejmostí je absolutní zákaz kouření po celou dobu koncertu i po koncertu. Moderátorem večera bude Lukáš Vořech Pokorný, člen redakce. Po koncertu je možné a spíše žádoucí, jak se stalo tradicí, vzít do rukou nástroje a jamovat bez ohledu na policejní hodinu. Tak přijďte oslavit jaro, vlastní či vypůjčené nástroje vítány.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."