gototop
10.01.2002 Soutežní rád festivalu Porta (FOLKtime)    Tisk
Zajímavosti

A/ Základní a krajská kola

1. Soutěže festivalu Porta se může zúčastnit každý na základě přihlášky, podané včas, pouze do jediného základního kola (viz adresář pořadatelů).
2. Účast v soutěži Porty není věkově omezena.
3. Postupovou strukturu a organizaci základního kola určuje pořádající, krajské kolo určuje Rada Sdružení Porty (RSP).
4. Počet soutěžních skladeb stanovuje předem pořadatel a musí být pro všechny soutěžící stejný.
5. V krajském kole se soutěží o postup do finále festivalu. Posuzovaným kritériem je předvedený interpretační výkon ve všech soutěžních skladbách, bez ohledu na další možné, pořadatelem vyhlášené, doplňkové soutěže.
6. Soutěžní vystoupení hodnotí pořadatelem jmenovaná porota.
7. Počet členů poroty je minimálně pět, ale vždy lichý.
8. Proti rozhodnutí poroty se nelze odvolat ani použít právní obrany.
9. Maximální počet krajských kol je osm.
10. Z každého krajského kola může postoupit 6 % z počtu soutěžících.
11. Podmínkou pro uspořádání krajského kola je nejméně osm účastníků, kteří vystoupí v soutěži.
12. Vzdá-li se některá oblast pořádání svého kola z důvodu uvedeného v bodě A/11 či jiného, doporučí případným přihlášeným z jejího regionu účast v soutěži v jiném regionu.
13. V krajském kole bude nejlepší soutěžící interpretační soutěže oceněn Portou. Kromě toho mohou být uděleny pořadatelem i ceny v jiných vyhlášených soutěžích. (Např. cena diváků, za skvělý interpretační výkon apod.)
14. Podpisem přihlášky souhlasí soutěžící s případným pořízením záznamu jeho vystoupení pro media.

B/ Finálový festival

1. Do finálové soutěže postupují vybraní soutěžící z krajských kol.
2. Soutěží se o tradiční ceny PORTY, originální autorské plastiky akademického sochaře Miroslava Rabocha. V interpretační a autorské soutěži udělují pořadatelé celkem šest vítězných trofejí podle výroku odborné poroty /viz body B/7 a, b/ do obou soutěží takto:
a/ Interpretační porta - uděluje pořadatel 0 - 5 trofejí na základě rozhodnutí odborné poroty
b/ Autorská porta - uděluje pořadatel 0 - 1 trofejí na základě rozhodnutí odborné poroty, přičemž soutěžní skladby mohou být již vydány na zvukových nosičích či jinak publikovány. Přihlášky včetně textů a nahrávky je třeba poslat do 30. dubna 2002 na adresu : Sdružení Porta, Komenského 5, Ořechov 664 44.
3. Porota a pořadatelé mohou dále dle uvážení rozhodnout o udělení dalších ocenění (např. mimořádný interpretační výkon apod.)
4. Počet soutěžních skladeb je tři, pro všechny soutěžící stejný.
5. Ve finálové interpretační soutěži jsou všechny tři skladby posuzovány porotou. Dále jsou odbornou porotou posuzovány skladby, které jsou přihlášeny do soutěže o Autorskou portu, přičemž každý soutěžící má právo přihlásit libovolný počet skladeb. Přihláška skladeb musí obsahovat texty písní.
6. Jmenování poroty a počet členů :
soutěžní vystoupení v soutěži o Interpretační portu a Autorskou portu hodnotí odborná porota, kterou jmenuje Rada Sdružení Porty. Počet členů je nejméně pět, ale vždy lichý.
7. Funkce odborné poroty a soutěžní kritéria:
a/ odborná porota soutěže o Interpretační portu posuzuje dokonalost interpretace a aranžmá všech soutěžních skladeb. Výrok poroty je zaznamenán a stvrzen podpisem předsedy v protokolu, který je archivován.
b/ odborná porota soutěže o Autorskou portu posuzuje textovou a hudební stránku vlastní autorské tvorby soutěžícího. Výrok poroty je zaznamenán a stvrzen podpisem předsedy v protokolu, který je archivován.
c/ odborná porota má právo navrhnout Sdružení porty možnost neudělit plný počet trofejí - Port
8. Proti rozhodnutí poroty se nelze odvolat ani použít právní obrany.
9. Podpisem přihlášky do soutěže souhlasí soutěžící s pořízením záznamu nebo přímého přenosu jeho vystoupení pořadatelem sjednaným médiem.Případný nesouhlas musí soutěžící uvést do přihlášky.

Závěrečná ustanovení

1. Tento soutěžní řád je závazný pro všechny soutěžící všech stupňů festivalu Porta. Při jeho nedodržení nemusí být soutěžící přijat do soutěže nebo jeho soutěžní vystoupení bude považováno za neplatné.
2. Tento soutěžní řád je závazný pro všechny pořadatele všech stupňů festivalu Porta. Při jeho nedodržení nemusí být soutěžní kolo kteréhokoliv stupně považováno za platné.
3. Tento soutěžní řád festivalu Porta vypracovala Rada SP a schválila jej. Soutěžní řád vstupuje v platnost 1. ledna 2002.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."