gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.10.2010 Český pouliční festival v New Yorku nabídne hudební spojení české zpěvačky s muzikanty od Suzanne Vega nebo Avril Lavigne Napsal uživatel David Němeček    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V sobotu se bude na rohu slavné newyorské Madison Avenue a 83. ulice mluvit převážně česky. Podvanácté bude celá oblast totiž patřit Českému pouličnímu festivalu, který oslaví výročí založení samostatného Československého státu. Akce, která pravidelně láká několik tisíc návštěvníků na českou hudbu, jídlo, tradiční české výrobky a další atrakce, letos Američanům představí české kapely
 
15.09.2010 Co je nového u ... FOLKtime.cz? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Když FOLKtime.cz před více než rokem přišel s novým designem, sliboval i nové možnosti a výhody. Po předchozích výhodách registrace (blokování svého nicku pro diskuze, hodnocení desek nebo zadávání koncertů do kalendáře pro kapely a písničkáře) bychom nyní rádi představili výhodu další.
 
09.09.2010 Co je nového u ... Šantré? Napsal uživatel Šantré    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Po téměř třech letech společného muzicírování a hledání Nenaleznutelného, cestování s naším hudebním sdružením, po stovkách hodin diskuzí, zkoušení a pro mnohé jistě pošetilých snah o ten nejlepší sound, kdy mohl namísto ve zkušebně sedět s campari na pláži nebo s barevnou šálu na utkání FC Barcelona-Real Madrid, odchází od skupiny Šantré nenapodobitelný bubeník Petr Kamiš.
 
02.09.2010 Co je nového u .... Jarretu? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Slovy Emila Nádeníčka z „Básníků“: „lidé přicházejí a odcházejí, ale grafyCo je nového u .... Jarretu? zůstávají“. Po ročním angažmá opouští skupinu kytarista a zpěvák Vítek Příkaský. Vítkovým rozlučkovým koncertem bude ten 21. září v pražském Gongu. Na dotaz, zda už má Jarret za Vítka adekvátní náhradu, nebo stále hledá, odpověděl kapelník a poslední kytarista skupiny Michal Kadlec
 
01.09.2010 Alternativa znovuzrozená Napsal uživatel Karel ''Krakonoš'' Kyncl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Je to takřka přesně deset let, co se na plzeňské folkové scéně objevila skupina Alternativa. Tato skupina, hrající autorskou tvorbu, si brzy našla cestu k uším mnoha posluchačů, mohli jste ji vídat po mnoha festivalech v různých krajích naší vlasti. Bohužel však v závěru roku 2008 oznámila přerušení činnosti na neurčito a málokdo věřil, že se ještě někdy ukáže na prknech.
 
05.08.2010 Sedmdesát let dlouhá kapitola života českého beatnika Napsal uživatel Karel Vidimský - Cimbura    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sedmdesát let dlouhá kapitola života českého beatnikaNarozen v příbramské porodnici, prožil Václav Hrabě dětství v malé obci v údolí říčky Litavky, v Lochovicích. Vystudoval jedenáctiletku v Hořovicích, a potom, v Praze, češtinu a dějepis na samostatné Pedagogické fakultě. Během vojny se oženil a stal se otcem. Krátce po vojně následoval rozvod.
 
04.08.2010 Nominační kolo ankety Křišťálová lupa Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nominační kolo ankety Křišťálová lupaČtenářská anketa Křišťálová lupa – Cena českého internetu je projekt serveru Lupa.cz a klade si za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty či služby českého internetu v daném roce. Koncem července již bylo zahájeno nominační kolo, které skončí 31.8. a jehož úkolem je získat relevantní seznam nových, zajímavých či oblíbených webových projektů, které čtenáři českého internetu navštěvují.
 
27.07.2010 Prison tour - koncert, na ktorý sa nezabúda Napsal uživatel Oliver Sinay    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Po koncerte v ženskom väzení sme sa podvedome zmierili stým, že nás na Prison tourPrison tour - koncert, na ktorý sa nezabúda už nič zvláštnejšie stretnúť nemože. Myslieť si niečo také bolo však naivné… Včera, na konci série výletov medzi odsúdených sme sa dočkali presne toho, z čoho sme mali (až do včerajška nepotvrdené) obavy na začiatku. Ani jeden z uplynuých 12 – tich konecrtov vo väzeniach nerozkryl karty na oboch stranách barikády tak, ako ten včerajší.

 
19.07.2010 Nový hudebně literární klub v Plzni - Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Tuto středu, 21. července 2010, bude v Plzni otevřen nový „soukromý hudebně literární klub přátel rádia Samson“: Klub Samson Rádio Kafé. Během prvního večera vystoupí Jirka Šprcka Šneberg – kytara a zpěv a Radek R. Götz s autorským čtením poesie. Klub se nachází na plzeňské adrese Smetanovy sady 10.

 
07.07.2010 Kompletní výsledky soutěže o Krtky 2010 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kompletní výsledky soutěže o Krtky 2010 V pondělí 5. července, na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, byly na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané předány ceny Krtek 2010. O tyto keramické sošky z dílny Pavla Majora Vorla si to ve dvoudenní výhni u Kapličky rozdalo osmnáct skupin a šest soutěžících v kategorii Písničkáři a dua. Jména držitelů jste si mohli přečíst v Aktualitách, a jakže to dopadlo na dalších místech?
 
02.07.2010 Do sedla Houpacího koně se vyhoupla Çava Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pátek 25. června v pravé poledne odstartoval písničkář Xindl X 19. ročník hudebního festivalu Okolo Třeboně. Jednou ze scén Okolo Třeboně je soutěž pro méně známé kapely, Houpací kůň. Oproti předchozím čtyřem ročníkům se letošní jubilejní pátý konal na Masarykově náměstí.
 
30.06.2010 Opravdu Na slovech záleží Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nevím, zda se nepohybujeme ve světě plném mýtů. Děti, mládež, ale nakonec ani tOpravdu Na slovech záležíi dospělejší nepíšou a nepíšou, protože nečtou. Opravdu je tomu tak? Vrtá mi hlavou jak je možné, že rok od roku vychází stále větší počet knih, jak je možné že se objevují, a nejen ve folku, nastupující kapely čerpající z tvorby dnes už klasických autorů.
 
24.06.2010 Jak se (ne)dělá rozhovor Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Janu Šteflíčkovou mám jako písničkářku ráda už půl jejího života, pořád se mi líbí i některéJak se (ne)dělá rozhovor věci, ze kterých ona jako autorka už dávno "vyrostla". Když se na FT ozývalo volání po příspěvcích, napadlo mě udělat s ní rozhovor. Mně je poskytují převážně lékaři na tiskovkách, řekla jsem si, že získat k podobné akci Janu (samozřejmě na jiné téma než vývoj chřipkové epidemie nebo následky plochých nohou) by nemusel být takový problém. Jak se to vezme.
 
22.06.2010 Třetí sezónu Open Micu završil Pepa Nos Napsal uživatel Jan Řepka a Kavárna POTRVÁ    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nekompromisní písničkář nakazil svým moudrým bláznovstvím plnoTřetí sezónu Open Micu završil Pepa Nosu Kavárnu POTRVÁ. Ve středu 2. června se v dejvické Kavárně POTRVÁ uskutečnilo pravidelné setkání písničkářů zvané Open Mic POTRVÁ. Jako hlavní host vystoupil písničkář a jogín Pepa Nos, kterého nadšené publikum nechtělo pustit ze scény.
 
11.06.2010 První letošní fotogalerie spuštěny Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Začala sezóna festivalů a tím se nám začala plnit i sekce Fotogalerie. V první z galerií si můžete připomenout březnovou FOLKtime párty, která se uskutečnila U Náčelníka. Druhá galerie je z prvního open-air festivalu, keltského Beltine, který se letos uskutečnil v pražském centru Řepora. Zatím poslední fotogalerie je z již 19. Folkového kvítku.

 
10.06.2010 Jedinečná šance si zahrát na festivalu Porta 2010! Napsal uživatel o.s. Porta    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jedinečná šance si zahrát na festivalu Porta 2010! Soutěž speciálně stvořená pro muzikanty, kteří by se rádi představili nebo po delší době připomněli na Českém národním finále 44. ročníku festivalu Porta. Úkol pro soutěžící: zašlete nahrávku Vámi zazpívané nebo zahrané písně na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do 15.6.2010
 
01.06.2010 „Hlas lidu“ ve hvězdičkování desek Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Před nedávnem jsme vás informovali o novém kabátku u Hodnocení desek, které bylo přesunuto z webu iFolk.cz na server FOLKtime.cz . Změnu jste podle ohlasů v diskuzi i dle návštěvnosti přijali celkem pozitivně, z čehož máme patřičnou radost. Z diskuze však také vyplynulo, že i vy byste se rádi nějakým způsobem zapojili do hodnocení desek a protože nejen my (redakce FT), ale jistě i interpreti, by rádi znali názor „lidu“ na jejich dílo, otevíráme hodnocení desek i pro širokou veřejnost.

 
25.05.2010 Ocenění na festivalu European World of Bluegrass Napsal uživatel Tomáš Ludvíček    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Ocenění na festivalu European World of BluegrassFestival European World of Bluegrass (EWOB) se konal od čtvrtka 13.5. do soboty 15.5.2010 v holandském městečku Voorthuizen za účasti 43 skupin ze Spojených států, České republiky, Slovenska, Německa, Maďarska, Holandska, Belgie, Itálie, Švýcarska, Francie, Finska, Švédska, Norska, Kanady a Irska.

 
20.05.2010 Kvítek z rychlíku Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Kvítek z rychlíkuČasu je málo a rychlíky v Benešově moc dlouho nečekají. Navíc, hlavní referát z festivalu má na starosti kolega Pohl, a tak já můžu s klidným svědomím napsat jen pár fragmentů. Jako z rychlíku, abych vzal vítr z plachet těm, kdo budou říkat, že jsem na 19. ročníku Folkového kvítku nebyl dostatečně dlouho apod.

 
18.05.2010 FOLKtime.cz i pro budoucí generace Napsal uživatel Houbák    PDF Tisk Email
Zajímavosti

FOLKtime.cz i pro budoucí generaceO tom, že na internetu se dá sehnat téměř jakákoliv informace (zpráva, fotka, skladba či film) zachycující přítomnost či nepříliš vzdálenou minulost, ví jistě každý z vás moc dobře a pomocí různých vyhledávacích mechanismů toho i využívá. Výsledek většinou bývá dostačující, jen málokdy se stane, že na zadaný dotaz dostanete jinou, či žádnou odpověď.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 49

Kalendář

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3
101113
171820
2426
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00