gototop
26.10.2016 Ukolébavka v neklidném světě (Indies Scope)    Tisk
PR

Dobrý den, dovolujeme si Vás pozvat na křest alba The Odd Gifts Migrant Songs. Koncert se odehraje 1. listopadu v pražské Malostranské Besedě a začíná  ve 21:30! Projekt Ondřeje Galušky (ex Eggnoise) doprovodí při této příležitosti mimořádní hosté: James Harries, Marie Puttnerová, Marek Doubrava, Vojtěch Procházka, Moustapha Faye a další.

The Odd Gifts představují nový poetický videoklip skladby Lullaby (Ukolébavka), ve kterém režisér Jakub „Cermaque“ Čermák obsadil do hlavní role frontmana kapely Ondřeje Galušku (ex Eggnoise). Píseň je součástí nového alba Migrant Songs, které se objevilo na pultech na sklonku léta.

Kapela ,The Odd Gift se odvážila na nové nahrávce v textech věnovat řadě kritických témat současného světa. Nejinak je tomu i u aktuálního videa. „V písni Lullaby jsem se snažil pracovat s napětím mezi formou ukolébavky, která by měla utěšovat a uklidnit ty nejmenší a nejzranitelnější, a alarmujícím textem vyjadřujícím obavy z hrozícího ozbrojeného konfliktu nebo eskalující společenské krize,“ svěřuje se autor skladby Ondřej Galuška a dodává, že písní reaguje na změnu v myšlení lidí a změnu jejich slovníku. „Pomalu si zvykáme na představu přicházející války, například tím, jak někteří lidé používají k popisu skutečnosti v podstatě vojenský slovník, třeba termíny jako „invaze“ nebo „nepřítel“. Vyvolat očekávání války však může znamenat jít jí naproti.“

Autor videoklipu Jakub Čermák převedl téma ohrožení společnosti na osobní úroveň a vypráví příběh o nemožnosti komunikace a odloučení obyvatel města. V situaci, kdy nejsme schopni nalézt společnou řeč a pouze přejímáme vnucené fráze a klišé, přestáváme mít pod kontrolou i vlastní životy. Kromě Jakuba Čermáka (režie, střih) se o videoklip zasloužil kameraman Petr Kačírek. Loutku, jejímž autorem je Josef Koblic, vedla Daniela Šišková.

Indies Scope: http://www.indies.eu/label/alba/3165/migrant-songs/

Pozvánka na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1819528748281438/

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.
The Odd Gifts  - datum   |90.180.252.xxx |26.10.2016 16:32:05
Koncert proběhne 1. listopadu.
Džexna  - Doplněno   |Manager |26.10.2016 21:40:20
Děkuji za doplnění a omlouvám se za výpadek data koncertu při úpravě v editoru. Opraveno.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."