gototop
11.08.2006 Tvarožná ožije hudbou i vojáky (Michal Jupp Konečný)    Tisk
PR

I uprostřed bitevní vřavy může znít hudba.

Na památném místě Bitvy u Slavkova pro vrchem Santonem v Tvarožné u Brna dojde v sobotu 12. srpna ke  spojení bitvy z napoleonských dob a koncertu špiček folkové a country scény.

Přes 200 vojáků v dobových uniformách armád tří císařských bude po celý víkend tábořit v ležení na východním cípu vesnice a bude se tu věnovat výcviku, dobovému táborovému životu, pochodu a bojovým akcím.

V sobotu od deseti hodin dopoledne až do deváté hodiny večerní proběhne v areálu pod Santonem koncert. Představí se v něm mimo jiné Kamelot, Fleret, Poutníci, Rangers, Happy To Meet, či Bokomara. Skupiny vystoupí na netradičním pódiu na trucku Plzeňského Prazdroje. Uprostřed koncertu se tu před zraky diváků odehraje bitva. K pořádání celého festivalu spojily své síly Agentura FOLK & COUNTRY, Projekt Austerlitz, obec Tvarožná a Velkopopovický Kozel, akce probíhá jako součást festivalového projektu Léto s Kozlem.

Místo konání najdete v těsném sousedství dálniční odpočívky Rohlenka. Akce bude obohacena trhy a dalším programem na návsi ve Tvarožné, kde vystoupí například folklórní taneční soubor z Belgie. Parkování návštěvníků stejně jako občerstvení je zajištěno přímo u areálu. Z Brna se lze dostat do Tvarožné linkou MHD 702, která jezdí v hodinových intervalech. Vstup na celý festival je zdarma.

Pořadatelé prosí návštěvníky, aby během akce nevstupovali do přírodní rezervace na vrchu Santon.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."