gototop
12.08.2014 Filmový dárek k 10. narozeninám kapely Zhasni (FOLKtime.cz)    Tisk
Zajímavosti

Výročí bývají důvodem k obdarování jubilanta, ta kulatá pak zvláště. Pokud se jedná navíc o kapelu, dá se předpokládat, že dárkem nebude obligátní měkký balíček, obsahující pantofle, ale něco speciální. Zhasni byli překvapeni hned několikrát. Nejprve tím, že jim jejich plzeňští přátelé téměř tajně natočili videoklip k jedné z jejich starších písní, Do stanice smíření. O natáčení věděl pouze manager a kapelník a to ještě pouze jen díky letmé informaci, pronesené letos na Folkové růži v Jindřichově Hradci (hele, ten klip platí, tak s tím počítej), aniž by této informaci byla věnována nějaká větší pozornost. Druhým překvapením byla kvalita videoklipu - je natočený na profesionální úrovni a za utajený rozpočet, jehož výši tvůrci odmítají tvrdošíjně sdělit s tím, že se jedná o dárek. Faktem je, že se nejedná o žádné začátečníky, a že Zuzi.C12 Videography za sebou má už několikero filmování pro různé komerční subjekty. Třetím překvapením pak bylo nadšení a radost, s jakou videoklip vznikl. Zapojil se dokonce i další přítel kapely, loutkoherec a hramonikář Marek Vojtěch v malé roli žebrajícího muzikanta, bylo způsobeno zpoždění vlaku kvůli opakovanému záběru (mašinfíra se pro myšlenku, že jeho lokálka bude hrát ve filmu opravdu takhle nadchl) a málem došlo i k úrazu, kdy kameramanka a režisérka v jedné osobě, zaujata kompozicí na kolečkových bruslích a kamerou u oka jen tak tak minula reklamní billboard na plzeňském nádraží. I když píseň není v současné době na repertoáru kapely, která od jejího nahrání na CD změnila sestavu, aranže i zvuk, je to milé zaznamenání jednoho hudebního období a pocitová reakce na píseň, která tvůrce videoklipu oslovila. Ke shlédnutí:

Get Adobe Flash player

 

 

 


Sdílet na...
Kam dál?

» 17. FOLKomín obrazem (Renata =o))

» Zhasni... (Denny Newman)

» Než začneš poslouchat – Zhasni, je to tak nutný! (Dušan Trličík)

» Jak se zhasíná na druhém nádvoří? (Lucy)

» Svojkovská zahrada 2014 (Kuba Horák)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."