gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

24.05.2022 Folk mezi řekami - 4.díl (Pavel Černý)   
Reportáže
Folk mezi řekami - 4.dílFolk mezi řekami - to je již zavedený seriál hudebních koncertů v kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí. V pátek 20. května pořádající kapela Jen tak tak přivítala nové vycházející hvězdičky folku, písničkářku Rejku Balcarovou a kapelu VilMa. Zahájili Jentaktaci - a poprvé po odchodu Martina Šedy ve čtyřčlenné sestavě. Úvodní Modlitba může evokovat jejich prosbu za to, aby jejich úspěšné účinkování pokračovalo i po této změně...
23.05.2022 Výsledky Republikového finále Dětské Porty (Brigita Kytka Vidimská)   
Zajímavosti
Výsledky Republikového finále Dětské PortyV sobotu 21. května 2022 proběhlo v Kroměříži Republikové finále 31. ročníku Dětské Porty. Porota ve složení Miloš Keller (Country radio), Ivona Křivánková (ředitelka ZUŠ Kroměříž), Vojta Nosek (hudebník a dřívější vítěz Dětské Porty), Jan Kamír (hudebník a zástupce firmy Bluetech, která dlouhodobě finančně tuto soutěž podporuje) a Miroslav Řeha (učitel zpěvu a hudebník) rozhodla v jednotlivých kategoriích takto:
23.05.2022 Písničkář Honza Roušar vydal ke svým čtyřicátinám nové album (Suchánek Robin (NetwIN production))   
Novinky
Písničkář Honza Roušar vydal ke svým čtyřicátinám nové albumPo sedmi letech vydal Honza Roušar nové album Zapět dvanáct, tentokrát s českými texty Václava Tobrmana v aranžích Jirky Vidasova. Kromě mnoha vzácných hostů jej v pondělí 9.května v Malostranské besedě slavnostně pokřtil také legendární český muzikant a textař Ivan Hlas.
23.05.2022 Květnový UnderFolk: Brněnský šanson a zpívaná poezie (Saša Niklíčková)   
Pozvánky
Květnový UnderFolk: Brněnský šanson a zpívaná poezieNa sedmý, májový underfolkový večer v mladoboleslavské kavárně V břiše velryby dorazí z Brna dvojice oceňovaných písničkářů, která přiveze svou autorskou tvorbu plnou poezie a poutavých hudebních ploch. Zveme vás na koncert Iva Cicvárka a Lady Šimíčkové 25. května od 19 hodin.
20.05.2022 Nové CD Michala Bystrova Samota rozkvetla (Marek Dusil)   
Novinky
Nové CD Michala Bystrova Samota rozkvetlaDovoluji si přeposlat info o novém albu Samota rozkvetla písničkáře, novináře a překladatele Michala Bystrova, na kterém jsem měl tu čest se podílet jako kytarista a vokalista, ale nejenom já. Zbytek se dozvíte od Michala Bystrova v textu níže. Album je momentálně pouze digitální, ale vyjde i na CD.
20.05.2022 Hudebníci vybrali přes sto tisíc na výzkum Alzheimerovy nemoci (Ricardo Delfino)   
Zajímavosti
Hudebníci vybrali přes sto tisíc na výzkum Alzheimerovy nemociNa dobročinném koncertě na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby vystoupili zpěvák a textař Robert Křesťan, multiinstrumentalista Luboš Malina a frontman skupiny Cop Míša Leicht. Jedenáctým ročníkem akce Mrakoplaš kontra Alzheimer se pořadatelům zdařilo získat více než 100 000 korun, za deset let pořádání události vybrali již přes tři čtvrtě milionu. Hudební vystoupení doprovázené aukcí raritních předmětů...
19.05.2022 Rozhovor s Kosmonautem: René Souček (Kosmonaut)   
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: René SoučekDalší z našich výrazných písničkářů, kterému jsem položil pár otázek, byl René Souček. Odpovědi jsou uvolněné a René se s tím nemaže, což je jenom dobře. Otázky mířily na jeho hudební začátky i desky a koncertní spolupráci. Dostali jsme se i ke zhodnocení současného folku a jeho vztahu k hudebním cenám.
18.05.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 9. (Pavel Černý)   
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 9.Už to téměř vypadalo, že seriál o streamujících muzikantech v covidové době skončil. Jenže není to tak úplně pravda. Vzpomněl jsem si na uskupení, které není sice zcela do folkova, mne však zaujali svojí spontánností, živostí a nadšením, kterou v oné době dávali najevo ať ze studia nebo ze střechy nevím jaké budovy. Tak jsem oslovil kapelu Mňága a Žďorp, za níž na otázky odpověděl jejich frontman, Petr Fiala.
18.05.2022 Republikové finále Dětské Porty v Kroměříži se blíží (Brigita Kytka Vidimská)   
Festivaly
Republikové finále Dětské Porty v Kroměříži se blížíVypadá to, že alespoň co se Republikového finále Dětské Porty týká, vrací se vše do obvyklých kolejí. Poslední dva ročníky byly totiž poznamenány coronavirovou pandemií tak, že 29. ročník se konal pouze v on-line streamu soutěžních nahrávek a loňský, jubilejní, 30. ročník byl sice naživo, ale v posunutém, zářijovém, termínu.
17.05.2022 Pohled na letošní udílení hudebních cen Anděl (Kosmonaut)   
Názory
Pohled na letošní udílení hudebních cen AndělUž několik let jsou žánrové ceny Anděl vyhlašovány v jednom večeru s hlavními kategoriemi. Jak si folk vede ve výsostných vodách mainstremu a byl celý ceremoniál oslavou hudby a vítězů? Přináším pár převážně nevážných postřehů přímo z dějiště akce.
16.05.2022 Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květiny (Milli Janatková)   
Rozhovory
Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květinyOkouzlující umělkyně s mimořádným hlasem více než třicet let zosobňuje symbol svého rodného Portugalska. V roce 1986 začala působit ve skupině Madredeus, se kterou nahrála devět alb. Chuť se rozvíjet ji dále vedly k sólové tvorbě, vydala například O Mistério nebo novější album O Horizonte. Tvořit dvouhodinový a velmi živý rozhovor s touto osobností bylo potěšením ucha, mysli a tajemné smyslnosti.
13.05.2022 Lidová Redlová (Pavel Černý)   
Novinky
Lidová RedlováDnes, 13. května vychází hudební nosič Lucie Redlové - Lidová Redlová. Měl jsem tu možnost poslechnout si její nové písničky v předstihu a mohu říci, že její propojení s lidovou tvorbou rozhodně stojí za poslech. Nakonec, až si poslechnete, posuďte sami. Následuje tisková zpráva Lucie, která provází vydání tohoto hudebního počinu.
12.05.2022 Porta překročila Práh – reportáž z Jihomoravského oblastního kola Porty (Kosmonaut)   
Reportáže
Porta překročila Práh – reportáž z Jihomoravského oblastního kola PortyHledání vítěze 56. ročníku Porty pokračovalo na Jihomoravském oblastní kole, které se uskutečnilo 30. dubna v brněnském Café Práh. Pořadatelé opět zaznamenali obrovský zájem ze strany soutěžících a počet účinkujících byl zastaven na čísle 18. Pro porotu to znamenalo absolvovat několik hodin poslechu živé hudby a vybrat z ní to nejlepší. Tady je stručný report akce, který se věnuje některým z účinkujících.
11.05.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 11. (Pavel Černý)   
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 11. V dalším dílu cyklu Hvězdy jihu na TV JČ1 padla do oka moderátorovi pořadu Jardovi Hnízdilovi čerstvá semifinalistka Porty ze svitavského oblastního kola Alena Střelečková anebo vlastně Alishi. Pochází z Českých Budějovic a hraje, dle jejích slov, "asi folk". V její tvorbě můžeme zachytit prvky country, blues, bluegrassu, bigbítu, kam až sama dovolí. Přímo z ní srší radost ze života. Tak se s ní račte seznámit.
11.05.2022 Zelčínské léto – hudební program Zooparku Zelčín pro celou rodinu (FOLKtime.cz)   
Pozvánky
Zelčínské léto – hudební program Zooparku Zelčín pro celou rodinuZoopark Zelčín, největší kontaktní zoologická zahrada v České republice, si pro své návštěvníky a příznivce připravila kromě bohatého celoročního rodinného programu i hudební projekt s názvem Zelčínské léto 2022. Na velkém pódiu přímo v areálu Zooparku se tak návštěvníci mohou těšit na koncertní open air vystoupení...
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 641

Kalendář

<< Říjen 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 5 9
101216
1723
24282930
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc