gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

29.03.2022 Cihelna a spol. křtila CD Hraj víc (Pavel Černý)   
Recenze
Cihelna a spol. křtila CD Hraj vícV pátek 25. března probíhal v kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí křest CD kapely Cihelna a spol. Hraj víc. Jeho kmotry byli Katka Misíková a Jakub Kořínek, kteří rovněž přispěli svou hudební produkcí, stejně jako mladí konzervatoristé Fookin Guns. Celý hudební večer skvěle zdokumentoval mistr cvaku a obrazu Stanislav Tošner.
28.03.2022 V Cafeidoskopu tentokrát Pětník a Adam Pavlíček (Honza Hučín)   
Pozvánky
V Cafeidoskopu tentokrát Pětník a Adam PavlíčekVe čtvrtek 31. března od 19 hodin se v kavárně Cafeidoskop v pražské Lazarské ulici ke hraní a zpívání sejdou vokální skupina Pětník a sólový kytarista Adam Pavlíček. Možná máte u tohoto data v kavárně poznamenaného Frantu Vlčka, ale ten kvůli nemoci nám bude tentokrát jen fandit na dálku. A co vás čeká?
28.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 8. (Pavel Černý)   
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 8.Tentokrát není autorem streamů jednotlivec, nýbrž skupina nadšenců pohybující se kolem plzeňského baru Pivotečka. Jejich série nazvaná Hrajeme!Tečka nám představila řadu zajímavých interpretů a kapel. A ve svém počínání určitě chtějí pokračovat. Se svými postřehy přispěl Milan Srvátka.
25.03.2022 Soutěž o album Slávka Janouška Učitel Žáčkovi/ Žáček učiteli (Džexna)   
Soutěže
Soutěž o album Slávka Janouška Učitel Žáčkovi/ Žáček učiteliSlávek Janoušek v bookletu alba píše: "Už dávno před mnoha lety jako gymnazista jsem četl poezii Jiřího Žáčka a hned si ty básně s kytarou zpíval, protože na rozdíl od některých básníků, kteří s námi po ta desetiletí šli, přesně věděl, co je rytmus, a naprosto neomylně a precizně trefoval řádek po řádku. To se zpívalo samo...
24.03.2022 Konopáč a Suchý: Vlast a chlast - píseň ruského válečníka (Džexna)   
Novinky
Konopáč a Suchý: Vlast a chlast - píseň ruského válečníkaVálka na Ukrajině se hluboce dotkla i textaře Davida Konopáče a hudebníka Tomáše Suchého. Na památku všech zbytečných obětí nesmyslného konfliktu spolu složili protiválečnou píseň Vlast a chlast - píseň ruského válečníka.
23.03.2022 Folkové prázdniny 2022 (Michal Schmidt)   
Festivaly
Folkové prázdniny 202236. ročník mezinárodního multižánrového festivalu otevře úvodním koncertem světově proslulá peruánská zpěvačka Susana Baca, jedna z největších osobností afro-peruánské hudby všech dob. S početnou kapelou představí nové album s výmluvným názvem: Naléhavá pravda.
22.03.2022 Honza Jícha: Hryhorij - píseň, kterou bych byl radši nenapsal (Džexna)   
Novinky
Honza Jícha: Hryhorij - píseň, kterou bych byl radši nenapsalPíseň Hryhorij ale Honza Jícha napsal. Napsal ji asi týden po zákeřném vojenském přepadení Ukrajiny ruskou armádou. Písničku veřejnosti představil na pražském předkole Porty a dojal celý sál. Text písně reaguje na dění na okupované Ukrajině, kde ruské bomby a ostřelování denně ničí domy, školy, nemocnice a zabíjejí civilní obyvatelstvo včetně dětí.
21.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 7. (Pavel Černý)   
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 7.Jednou z mála dam, které se streamování věnovaly, je Pavla Aschenbrennerová, známá jako Ashena. Můžete ji potkat s kytarou převážně v moravské části republiky. Dříve měla kapelu, nyní hraje vlastní písničky sama. Ze všech doposud dotázaných příšly její odpovědi absolutně nejrychleji.
18.03.2022 Zemřel Sandy Nosek, moderátor a redaktor Českého rozhlasu Olomouc (Džexna)   
Osobnosti

Zemřel Sandy Nosek, moderátor a redaktor Českého rozhlasu OlomoucZpráva Čro Olomouc: "V pátek 18. března navždy odešel náš milý rozhlasový kolega Josef „Sandy“ Nosek. Josef Nosek, kterému nikdo z kamarádů, známých a kolegů neřekl jinak než přezdívkou „Sandy“, zemřel náhle a nečekaně ve věku 65 let. Sandy v Českém rozhlase Olomouc od dubna 1996 připravoval pořad Na cestě o country, trampské a folkové muzice. Dlouhouletou tradici má také další jeho koncertní pořad „Živě“, kam zval nejrůznější interprety z oblasti folku a country." 

18.03.2022 Pohádkový klip k titulní písni alba Realita Sen (My3.avi)   
Novinky
Pohádkový klip k titulní písni alba Realita SenZdá se, že My3.avi se po několikaleté odmlce hlásí zpět na scéně! Nové avizované album Realita Sen, které kapela pokřtí 12. května v Malostranské besedě, vypustilo první vlaštovku v podobě pohádkového klipu právě na skladbu, po které je celé album pojmenováno – Realita Sen.
17.03.2022 Z Kalendáře koncertů vybíráme... (Džexna)   
Pozvánky
Z Kalendáře koncertů vybíráme... V našem Kalendáři koncerty přibývají a vy se můžete podívat, kam se za muzikou vydáte. Doba je stále pochmurná, prožíváme těžké chvíle, a hudba nás alespoň na pár hodin může potěšit i posílit. A dokáže i pomáhat - řada muzikantů se vzdává honorářů na pomoc válkou postižených Ukrajinců. Z vašich pozvánek dnes vybíráme:
16.03.2022 Šedý vlk a písničkářka z větrného mlýna v březnovém UnderFolku (Saša Niklíčková)   
Pozvánky
Šedý vlk a písničkářka z větrného mlýna v březnovém UnderFolkuPáté setkání příznivců originálních přístupů k folkové hudbě bude patřit Janu Žambochovi, frontmanovi vsetínské kapely Žamboši, a Janě Vébrové, osobité písničkářce a harmonikářce z Lužických hor. Koncert proběhne opět tradičně v mladoboleslavské kavárně V břiše velryby v Havelském parku.
15.03.2022 Hudba, je život, Setkání písničkářů ve Stodole (Folkáč ve Stodole)   
Aktuality

Neformální setkání písničkářů ve Stodole u Oubrechtů v Pohoří u Dobrušky

15.03.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 9. (Pavel Černý)   
Folk v TV
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 9. Dnešním hostem Jardy Hnízdila na JČ TV1 v pořadu Hvězdy jihu je opravdová legenda folku nejen v této části kraje. Známé je jeho působení v Minnesengrech, spolupracoval s Nezmary, pardubickou Stopou a od roku 1982 s ...a spoly v různých sestavách. Hodně čerpá z jihočeských lidových písní, nebrání se však ani inspirovat se na zahraniční scéně. 20. března oslaví šetasedmdesáté narozeniny. Pavel Lohonka Žalman.
14.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 6. (Pavel Černý)   
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 6.Kdo zná jméno Martin Neumann? To tady asi moc lidí nezvedne ruku. A když řeknu Kofe? Tak to už asi budete vědět. Tento člověk, mnohdy i se svým kamarádem Vlnou a Standou, připravil 13 dílů, které, stejně jako jeho následné povídání, nebylo a není na … Však kdo zná tvorbu Martina, tak si domyslí. Kromě toho se Kofe věnuje i výtvarné tvorbě. Tak si vytvořte dle následných odpovědí obrázek, co je tento muž vlastně za člověka.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 637

Kalendář

<< Červenec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7
111213
1819
2526272831

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc