gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

11.05.2017 Festival Okolo Třeboně bude letos delší (Agentura Bárny)    PDF Tisk Email
Festivaly
Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem, Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu a k tomu jedna svátečně vyladěná neděle, kterou zahájí Cimbal Classic a dokončí Melody Makers – to jsou hlavní lahůdky hudební hostiny zvané Okolo Třeboně. Odehraje se od pátku 29. června do pondělí 3. července v areálu třeboňského zámku. A aby byla žánrová pestrost festivalu co nejširší, odstartuje ho už týden předem, tedy v pátek 23. června, společný koncert jihočeské big beatové legendy Keks s Jihočeskou filharmonií.
„Festivalem si každý rok děláme radost a plníme sny. Podle tohoto klíče vybíráme účinkující a přejeme si nejen spokojené publikum, ale i to, aby se muzikanti cítili v Třeboni dobře. Tomu odpovídá i letošní program,“ naznačil ředitel festivalu Pavel Barnáš. Loni oslavil festival čtvrtstoletí, což byla i příležitost bilancovat a zjistit, že celovečerní vystoupení mají v současné době větší ohlas než festivalové koncertní ochutnávky. Proto bude letošní program složený z mimořádných muzikantských setkání, která se vzájemně obohacují. Festival bude o den delší – už ve čtvrtek ho zahájí Divadlo Járy Cimrmana, tentokrát hrou Afrika aneb Češi mezi lidožravci, a skončí až v pondělí 3. července.
Okolo Třeboně
Okolo Třeboně
Jedním ze splněných snů bude v pátek 30. června společný koncert Vlasty Redla s Hradišťanem, spojení dvou významných osobností folku a folkloru, jejichž koncerty bývají velkým zážitkem umocněným silou mužských sborů. Po loňském úspěchu Hradišťanu, který v Třeboni zahajoval lázeňskou sezonu, se může publikum těšit na nový zážitek – tyto společné koncerty obvykle trvají kolem tří hodin. Sobota 1. července bude opět patřit soutěži mladých kapel Houpací kůň, do níž už se přihlásilo několik desítek zájemců. Lákají je hodnotné ceny i prestiž soutěže, v níž začínal například Tomáš Klus nebo kapely Jelen, Jananas, Jarret a řada dalších, dnes už zvučných jmen. Večerní koncert zahájí trio Rendez-fou, vítěz loňského ročníku soutěže Houpací kůň. Pak mladé muzikanty vystřídají na pódiu legendy: jazzmana Jana Spáleného doprovodí akordeonista Radek Pobořil a pak zazpívá Václav Neckář s kapelou.
Neděle bude sváteční: odpoledne vystoupí ve Schwarzenberské hrobce brněnská kapela Cimbal Classic, jež přiveze výběr toho nejlepšího za 25 let existence a zahraje i nové písničky z desky, kterou právě chystá. „Na Třeboň máme ty nejlepší vzpomínky, byla pro nás vlastně osudová – roku 1992 jsme tu hráli jako doprovodná kapela Vlasty Redla a koncert měl takový úspěch, že jsme pak už v této sestavě zůstali a začali psát vlastní písničky,“ vzpomíná cimbalista Dalibor Štrunc. Večerní program potěší i tancechtivé diváky, protože zazní swing v podání Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.
Rendez-fou, vítěz Houpacího koně 2016
Závěr festivalu obstará v pondělí unikátní spojení kapely Nezmaři se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří představí v kostele sv. Jiljí koncertní program, s nímž sklízejí velké úspěchy po celé republice. „Nyní to bude derniéra, protože máme připravené nové písně, z nichž posluchači některé už uslyší – takže zároveň budou svědky premiéry,“ naznačil Pavel Barnáš, který se představí jako violoncellista SOČRu. Kromě folkových písní zazní klasika i filmová hudba a jako host vystoupí kytarista a skladatel Lukáš Sommer, který nezmarské písně aranžuje pro fúzi s orchestrem.
Hudební prázdniny budou jako každý rok pokračovat v Třeboni letními koncerty, podrobnosti jsou na  www.okolotrebone.cz.
Okolo Třeboně Facebook
Houpací kůň Facebook
 2. 6. FOLK TEAM - POZDNÍ SBĚR - ŽALMAN A SPOL - CASTLE TOUR 2017
23. 6. Keks a Jihočeská komorní filharmonie
29. 6. Divadlo Járy Cimrmana - Afrika
30. 6. Hradišťan s Jiřím Pavlicou + Vlasta Redl s kapelou    /výjimečné setkání vynikajících hudebníků/
 1. 7. Václav Neckář+ Bacily / Jan Spálený +  Jan Spálený - Radek Vobořil / Randez fou / odpoledne Houpací kůň
 2. 7. Cimbal classic / Schwarzenberská hrobka  /
 2. 7. Ondřej Havelka and his Melody Makers /  zámecký park/
 3. 7. Nezmaři  a Členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu   
17. 7. Václav Hudeček  s komorním orchestrem Musica Lucis Praga: Čtvero ročních období A. Vivaldiho
19. 7. Ester Pavlů -  sólový recital /Česká operní pěvkyně mezzo-soprano/  
27. 7. bratři Ebenové
28. 7. Xavier Baumaxa
Sdílet na...
Kam dál?

» Okolo Třeboně dá větší prostor objevům (Václav Koblenc)

» Prázdniny v Třeboni začnou ještě jedním koncertem o týden dřív (Agentura Bárny)

» Okolo Třeboně 2020 proběhne podle původního plánu! (Okolo Třeboně)

» Dáváme do prodeje Cimrmany a měníme místo konání koncertů! (Okolo Třeboně)

» Jak se stát předskokanem Buty na Okolo Třeboně (FOLKtime.cz)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib