gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

24.05.2020 Víc hudby do ulic! (Martina Jablanovská)    PDF Tisk Email
Festivaly
Letní festivalová sezóna dostala na frak a s ní i řada umělců, jenž ze dne na den přišla o svá vystoupení a výdělky.
Zákaz pořádání velkých hudebních akcí tak překazil plány nejen pořadatelům, ale i účinkujícím, kteří se nemohou zúčastnit nasmlouvaných vystoupení. Přišli tak nejen o desítky koncertů a honoráře, ale i možnosti podpory svých nových alb a projektů, na nichž pracovali v průběhu roku. Hudba je jejich životní náplň, a tak nechtějí sedět doma, přizpůsobují svůj program současné situaci a vyráží za svými fanoušky do ulic. Chtějí se stejně jako oni bavit a zapomenout na těžkosti. Jakýmkoli příspěvkem podpoříte jejich vystoupení a pomůžete přečkat dobu, než se zase budou moci svým uměním živit.
Písničkáři a komici pro vás připravili program a zahrají v ulicích, na letních zahrádkách, koupalištích a jiných alternativních místech. Podpořme muzikanty dobrovolným vstupným, jistě v letních dnech zpříjemní dny i vám.
Písničkář Láska Václav Vaňura
Písničkář Láska Václav Vaňura
archiv
Patronem projektu Víc hudby do ulic je známý písničkář Láska, jenž bude nejen hrát, ale celým programem provázet. Divákům tak zahraje písně ze svého nového alba, které měl původně představit na mnoha hudebních festivalech. Jeho nové album s názvem Deska vyjde i navzdory všem překážkám v červnu letošního roku. Na jednotlivé akce si Láska pozve své hosty - kolegy i kamarády muzikanty a komiky. Potvrzené jsou již některé lokace koncertů, jako je Praha, Plzeň, Přelouč, Nymburk, Pikovice nebo Úvaly.
„Celá tahle koronakrize nám celkem překazila plány – jen za březen a duben jsme museli zrušit skoro 20 koncertů. Ale řekli jsme si, že by byla blbost sedět a čekat, až se něco stane. Tak jsme se rozhodli zkusit něco jiného, objet pár míst a zahrát přímo pro lidipornmobile.online venku na čerstvém vzduchu…bez vstupného, bez předem stanoveného programu, prostě jen tak pro radost. A každému je doufám jasné, že to neděláme kvůli penězům – živé hraní nám prostě chybí, to je to, oč tu běží“, dodává s úsměvem Láska.
Peníze ze sbírky budou sloužit na pokrytí nákladů na jednotlivé koncerty během letní sezóny, tedy na dopravu umělců, zvukaře a ozvučení vystoupení.
Přispět můžete zde: https://www.donio.cz/VicHudbyDoUlic
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc