gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.10.2009 Žofie a její Peřiny z vody (Školník)    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Křest býval od nepaměti společenskou událostí. Jedna taková společenská událost se začátkem října uskutečnila v pražském Divadle Na prádle. Tou událostí byl křest, v pořadí již druhého, CD Žofie Kabelkové Peřiny z vody. Na této akci bylo krásně vidět, jak mladá písničkářská generace drží pohromadě. Žofii přišli z hlediště podpořit: Martina Trchová a její hudební souputnice Karolína Skalníková, Magda Brožková, Jana Šteflíčková, pánové Rejhon a Babec neboli Hořký kafe, nebo Patrik Henel. Generaci starších tu zastupovali srdce a mozek Okolo Třeboně Pavel Barnáš, nebo Petr Náčelník Vejvoda, majitel hudebního krámku a klubíku U Náčelníka.

Po více než šesti letech vydala tato jihlavská písničkářka své druhé album. Hlavním pojítkem s albem prvním je vynikající houslista Stano Palúch. Stano, který v minulosti hrál např. s Druhou trávou, sem přivedl své trio PACORA. Pod názvem se skrývají jména protagonistů: Palúch (housle), Comendant (cimbál) a Ragan (kontrabas). Hudba na pomezí východoevropských lidovek a swingu. Triu patřila druhá třetina večera. V té první vystoupila Žofie společně pouze s Petrou Klementovou (mimochodem druhá osoba, která účinkovala i na prvním Žofiině albu). Během dvaceti minut zazněly skladby, které pocházely z Žofiiných písničkářských začátků a dob vítězných.

CD stálo Žofku asi hodně úsilí, že se rozhodla ho neznehodnotit sektem a radši na podium přizvala všechny, kteří se na jeho vydání podíleli, aby si na to všechno připili.

V poslední třetině bylo představeno ono novorozeňátko. Na pódiu se střídali muzikanti jako apoštolové na pražském orloji a večer plynul v příjemné atmosféře.

Stejně jako v hokeji, občas po základní hrací době přijde nastavení. To se však nekonalo v podobě přídavků, těch se návštěvníci mohli dočkat na CD, ale v divadelním baru, kde byl pro všechny připraven raut.

Velké poděkování patří nejen všem zúčastněným muzikantům, ale i Petru Kamišovi „Za jeho dobrotu, štědrost, neutuchající podporu a hlavně za to, že věřil mojí muzice - nechal jí narůst křídla, a pak otevřel všechna okna dokořán.“(citace z bookletu, pozn. redakce).

Petra Klementová a

Žofie Kabelková společně zahájily koncert

Petra Klementová a Žofie Kabelková společně zahájily koncert
PACORA Nástup před křtem
PACORA Nástup před křtem

Petr Kamiš to vzal na svá bedra

A už se nalévá
Petr Kamiš to vzal na svá bedra A už se nalévá
Petra Klementová, Žofie Kabelková a Marcelo Comendant Žofie Kabelková a Stano Palúch
Petra Klementová, Žofie Kabelková a Marcelo Comendant Žofie Kabelková a Stano Palúch
Žofie Kabelková sólo Autogramiáda po koncertě...
Žofie Kabelková sólo Autogramiáda po koncertě...

 

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Houbák  - Fotky   |SAdministrator |23.10.2009 13:51:46
Školníku, ještě veřejně chválím fotky!!!
Kdo by chtěl vidět i další Školníkovo fotky z této akce, tak ať se mrkne:  http://skolnick.rajce.idnes.cz/Zofie_Kabelkova_-_k ...

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib