gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

04.12.2017 Notování minule (2. listopadu) a příště (7. prosince) (Karel Vidimský - Cimbura)    PDF Tisk Email
PR

Jejej, to už je dlouho, co nebylo Notování... No, vždyť ono zase už tento čtvrtek bude! Takže rychle a se zpěvy k výsledkům minulého kola a potom pár slov o tom, co uvidíte v Music City Pointu 7. prosince.

Návrat do 2. listopadu, tedy informaci o pořadí účastníků 3. základního kola XV. ročníku Notování začneme od posledního, šestého místa. Obsadila ho, s dvaceti diváckými body za písničky + 1 preferenčním hlasem chomutovsko-pražská skupina DOTrio a její zajímavý městský folk. Páté místo přiřkli diváci svými 23 body + 1 preferencí pražsko-dobříšskému The Travelling Twisted Triu, které jsem už slyšel podat lepší výkony. Inu, ne každý den kvete kvítí… Brněnská skupina Kupodivu velmi dobře zahrála svůj velmi najazzlý folk. Její výkon, mám ten pocit, diváci 24 body + 3 preferenčními hlasy, tedy 4. místem, poněkud nedocenili...

Ze 3. místa vám svoji písničku zpívá Blondýna – Eva Suková, rakovnická písničkářka, která startovala jako náhradnice na poslední chvíli. Její zdánlivě naivní, výrazně ženské písně (mohu-li tak její více méně komický žánr charakterizovat) nadchly podstatnou část diváků, kteří radost z jejích písniček vyjádřili 30 body za písničky + 4 preferenčními hlasy.

Mládí, temperament, krása a radost z muziky jsou devizami jablonecké juniorské kapely Nautica. Tentokrát byl ale výkon kapely poznamenán soubojem s podzimním zánětem moribundu, který sestry Bělíkovy vybojovaly velmi krátce před cestou do Prahy. K úspěšnému 2. místu, tj. 40 bodům + 8 preferencím, hodně přispěl Honza Krajník ze severočeské Mandragory, jinak guru této mladičké kapely, který s ní s velkou radostí vystoupil jako host.

Bezkonkurenční hvězdou soutěžní části večera byl ale další Brňan toho večera, konzervatoří vzdělaný violoncellista, písničkář Pavel Čadek, mladý muž nevšedního postřehu a daru dokonalé práce s mateřským jazykem, jak napovídá ukázková písnička, nad tímto odstavcem. Diváci mu 63 body + 4 preferencemi přiklepli 1. místo a jako bonus získal pozvání, aby si zahrál, právě teď a tam, spolu v tom kole hostujícím Tamaralem. Tato skupina, už deset let nejisté lokace i počtu členů, do Notování delegovala své členy Míšu Královou a Petra Sedláčka, kteří spolu s Pavlem Čadkem odvedli v závěru večera skvělý kus muzikantské práce.

Písničkářské krédo Pavla Čadka přebíráme z jeho facebooku.
Písničkářské krédo Pavla Čadka přebíráme z jeho facebooku.
4. základní kolo jubilejního XV. ročníku Notování se roztočí, jak bylo již řečeno, ve čtvrtek 7. prosince 2017 v pražském Music City Pointu. V programu, který startuje v 19:30 budou soutěžit tři písničkáři a tři kapely. Premiéru v Notování z nich bude mít pouze jeden – Ondra Fixmer ze Stříbrné Skalice. Oproti tomu Pavla Kohna z Ostravy a Viléma Roubíčka z Prahy s jeho (stále fiktivní?) formací Phistones jsme v dřívějších ročnících Notování již viděli. Mezi kapelami je absolutním nováčkem českobudějovická formace McBerds a vlastně i pro liberecké Větrno je vystoupení na Notování premiérou, byť byli přihlášeni již loni. Tenkrát jí ale v účasti zabránil kapelníkův vážný úraz… Třetí kapela, Lážo Plážo z Lysé nad Labem, co do počtu svých účastí patřící k rodinnému stříbru Notování, do tohoto ročníku původně nechtěla. Nakonec se ale přihlásila jako náhradnice, kdybychom potřebovali. A my potřebujeme, protože opět jedna z původně přihlášených kapel odstoupila.

Frontman hostí 4. kola, skupiny Pranic, Ondřej Halama
Frontman hostí 4. kola, skupiny Pranic, Ondřej Halama
archiv
Hosty jubilejního ročníku tvoří povětšinou kapely ze starší historie soutěže. Když skupina Pranic soutěžila ve III. a IV. ročníku (2005 až 2007), byli všichni její členové z Turnova. Dnes je odtamtud pouze autor repertoáru, zpěvák, kytarista, houslista atd. kapelník Ondřej Halama, jinak se celé obsazení vyměnilo. A díky tomu je členem skupiny i Petr Babec, od založení až dosud polovina dua Hořký kafe, které u nás soutěžilo ve IV. ročníku (2006/2007). Zaměření kapely Pranic se od časů, kdy u nás soutěžila, pranic nezměnilo a my je pozvali právě na prosinec s jistotou, že do programu vnesou kousek adventní nálady.

Loučím se s vámi tentokrát s přáním pohodového Mikuláše a s nadějí, že krásné Vánoce a šťastný Nový rok si 7. prosince popřejeme v Music City Pointu osobně.

Celkem 15 písní ode všech vystupujících 3. kola Notování je na https://www.youtube.com/playlist?list=PLgnQi028ssxlwZEEsvJZek7u3I1Fjhfrc

Více informací o Notování najdete na http://www.notovani.cz
a na https://www.facebook.com/groups/130783622398/.


Sdílet na...
Kam dál?

» Notování minule (7. prosince) a příště (4. ledna) (Karel Vidimský - Cimbura)

» 2. semifinále Notování bude již tento čtvrtek (Rada Notování)

» Výsledky 4. základního kola IX. ročníku Notování (Rada Notování)

» Výsledky 3. základního kola X. ročníku Notování (Rada Notování)

» Výsledky 2. semifinále X. ročníku Notování (Rada Notování)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
131415161718
21
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib