gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

11.06.2024 Milli Janatková vydává singl a videoklip V rytmu (TZ)    PDF Tisk Email
Novinky
Autentická hudebnice a výtvarnice vydává singl, který přináší energii na každodenní výzvy. V rytmu je součástí stejnojmenného sólového projektu autorky. Milli Janatková se posouvá od hlubokých témat minulosti k lehkosti a vděčnosti za život.
Milli Janatková si singl natočila sama s bicími nástroji a vícehlasy včetně autorské hudby a textu, podobně jako na albech Proměna, Hluboko a Klid, prosím!. O postprodukci se postaral dlouholetý kolega Štěpán Škoch z All Senses Production, s koordinační podporou Kuby Neuberta a Kate Hamsíkové. Videoklip je symbolem odlehčení a radosti ze života.
„Projekt V RYTMU má za cíl odlehčit každodenní starosti. Každý z nás hledá cesty, jak se vyrovnat se situacemi, která nás potkávají. Tak jako mají dech a život své tempo, které do značné míry můžeme ovlivnit, tak i ve své hudbě ráda podpořím pravidelný rytmus. Je pro mě symbolem cykličnosti, která je základem života. Nikdy nevíme, kdy do našich plánů vstoupí nečekané události. Po nejrůznějších náročných zkušenostech mám potřebu jen odpočívat a užívat si každý den. Čas se krátí a nechci si kazit každodennost minulostí. Vážím si všech projektů, které jsem doposud vytvořila. Měly svůj smysl a odrážely moje životní zkušenosti. Až teď vnímám, že můžu jít dál a vítám všechny hezké změny a příležitosti, za které jsem vděčná. Chci jen tak být, a tak jsem si v klipu užila celkem obyčejný a stručný text, zpěv, rytmus i tanec,“ říká autorka.
Nejen osobní zkušenosti, ale i profesní praxe ve vzdělávání a etopedii – rozvoji lidí s poruchami emocí a chování – přinesly autorce potřebu relaxovat a neřešit zbytečné věci, které ani problémy nejsou. Když se nám podaří s minulostí i sebou sama vyrovnat, pocítíme zmíněnou lehkost bytí a radost z každé maličkosti, která nás obklopuje – a to i přes výzvy.
Videoklip vznikl podle scénáře Milli Janatkové, za kamerou stál Aleš Výmola, střih a postprodukce proběhly ve spolupráci obou tvůrců. Součástí vizuálního konceptu jsou nejen malované autorské šaty, ale i originální linorytový grafický kostým, který si autorka vyryla a „ušila“. Propojují tak hudební a výtvarnou činnost Milli Janatkové.
Po dvaceti letech pedagogické a dobrovolnické činnosti se Janatková před třemi lety rozhodla zaměřit na autorskou tvorbu. Po jarních festivalech vystoupí v Památníku Terezín s projektem Zloději snů Lenky Lichtenberg, pro který skládala hudbu. Koncert 13. června bude natáčet Česká televize i BBC. Autorskou hudbu představí na Šumavě, v Aši, Libochovicích nebo v Jičíně. Její tvorba je podporována hudební kanceláří SoundCzech, IDU a Českými centry. Vedle koncertů v Česku má tak možnost vystoupit v září v Paris – Prague Jazz Club v Paříži, v říjnu na Jazz Vocal Festivalu v Athénách a v listopadu podruhé zahraje turné v Indii. V dubnu představila tvorbu v Nepálu, kde vedle hudby vystavila malby na Nepal Academy of Fine Arts. Navázala rovněž spolupráci s Music Museum of Nepal, pro které kreslí tradiční nepálské hudební nástroje.
Rozhovor s Milli Janatkovou na Radiu Folk měl premiéru minulý týden, můžete si jej poslechnout v reprízách a později v archivu pořadů.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc