gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

07.06.2002 Archiv písní se rozrustá (Krokodýl)    PDF Tisk Email
Novinky

Již mnoho let je připravován Archiv trampských-ohňových písní sdružení Kamarádi festivalu trampských písní (K.F.T.P.) Horní Jelení, který v současné době kamarádi Krokodýl - Jirka Balcar z Velkých Žernosek a Medvěd - Jarda Bier z Edmontonu převádějí do počítačové podoby. Spolu s archivem pátráme po historii trampské písně, kterou vám tady budeme taky představovat. V polovině května byl ukončen zkušební provoz informační databáze písní "zpěvník" na serveru FOLKtime, jehož součástí je i Archiv trampských-ohňových písní a byl spuštěn její řádný provoz. Velký dík za spolupráci na realizaci tohoto projektu patří kamarádům Hombrému (Milan Pavlík), který vytvořil zdarma databázový program na kterém pořizuji jednotlivé záznamy před jejím zveřejněním, Zubříkovi (Zbyněk Rosendorf), který vytvořil webovou aplikaci a redakci FOLKtime, který poskytl prostor na webu.

Databáze obsahuje informace o veškerých písních které byly převedeny do elektronického notového záznamu. Vyhledávání je možné podle názvu (až tří používaných), autora, ale i části textu. Jelikož se jedná o oficiální informační záležitost, jsou zobrazovány plné texty písní pouze u autorů od kterých jsem získal svolení. Věřím že po probíhajících jednáních se okruh autorů bude rozšiřovat. K dnešnímu dni je souhlas například od Zdeši Mencla, Kapitána Kida, Joe Jégra, Jury Cancáka, Aleše Bojanovského (Agi), Jirky Macka (Čiksika), Marko Čermáka, Libora Vinkláta, Petra Vyhlase (Pitt) a mnoha dalších. V informacích o jednotlivých písních přibývají i informace o oficiálně vydaných zpěvnících, nosičích včetně a poznámky spojené s historií jednotlivých písní.

Ke všem uvedeným písním ve zpěvníku které pochází z našeho archivu jsou k dispozici notové zápisy v elektronické podobě. Ty je možno shlédnout v našem archivu na Festivalu trampských písní v Horním Jelení, nebo po dohodě přivezeme archiv na vaší akci a mnohé z nich (opět podle získaných souhlasů autorů) je možno za manipulační poplatek získat na místě v tištěné podobě, po dohodě i v elektronické verzi ve formátu PDF, nebo po dohodě za vámi přijedeme na vaší akci.

Věřím že všem milovníkům trampských písniček bude tato databáze k užitku. Veškeré doplňující informace k jednotlivým písním, či kopie písní které nejsou součástí archivu uvítám na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 3 5
 6 7 812
13
2026
27     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc