gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

25.11.2011 Tři sirky (Miroslav Neuvirt - Wandri)    PDF Tisk Email
Povídky
V pátek ráno začalo pršet a déšť pokračoval s malými přestávkami až do odpoledních hodin. Když jsme s klukama k večeru vystupovali z motoráku, lilo jako z konve. Úprkem jsme přeběhli z nástupiště do hospody za nádražím. Tam se snadno domlouváme. Dáme si nějaký pivo a počkáme jak se vše vyvrbí.
Vedle u stolu seděla skupinka místních mladíků nad zapnutým noutbukem a živě a hlavně hlasitě probírala jakýsi vzniklý problém. Povídali si, no řeknu vám pro mne někdy neznámým jazykem. Kluci znali moji slabinu, co se týká moderní techniky. Tu se Bouška na mne obrátí a povídá:,,Ty, hele víš o čem se ti mladí vlastně dohadujou?" Klidně se přiznávám, že mi smysl jejich hovoru trochu uniká a pokračuju, že já se zabývám jinými, pro mne důležitějšími věcmi. Zdůrazňuji, že ovládám několik hudebních nástrojů, že ještě dnes umím výborně morseovu abecedu, nemluvě o to, jak precizně pracuji a mapou a buzolou. Také solidně jezdím na lyžích, či kajaku a ještě přidávám, že i v tom nejprudším brdským lijáku rozdělám oheň maximálně třema sirkama.
Trapsavec - čtení vítězné povídky
Trapsavec - čtení vítězné povídky
foto: Kameňák
,,Říkáš třema sirkama a v brdským lijáku,jo?" Zpozorněl Achil.,,Tak se podívej z okna", pokračoval.,,To je podle mne ten pravej brdskej lijavec, tak že tady máš ty tři sirky a můžeš nám to předvést, co říkáte kluci?"Jasně,chechtali se ostatní. „A pěkně tady na dvoře za hospodou.“
Hned mezi sebou uzavírali sázky, zdali se mi to podaří, nebo ne. Že jsem radši nedržel hubu, takhle se vychloubat. Všechny jsem posílal někam, ale co mi zbývalo. Tři sirky jsem zabalil do igelitového pytlíku, nasadil si pončo a vyrazil do deště. Rozhlížím se po okolí a hned kousek vod hospody mi padla do oka skupinka smrků stojících vedle nějaké stodoly. Doběhl jsem ke stromům a ulamuji dolejší suché větvičky. Prudkej déšť se ni dral pod pláštěnku, oblohu občas pročísnul blesk. Lámu tedy ty větvičky, když tu najednou záblesk, pak ohromná rána, jako z Tlustý Berty. Teď mi napadlo, jestli víte,kdo nebo vlastně co byla Tlustá Berta? No ženská to nebyla. Tak abych pokračoval. Jakmile to řachlo, instinktivně jsem sebou praštil na zem a rozhlížím se,co se vlastně děje. Představte si, ta stodola vedle hořela a i v tom lijáku během okamžiku stoupal k obloze hustý dým.
Zvedám se z mokrý trávy a mažu zpátky k hospodě. Ohlušenej tou pekelnou šupou, řvu:,,Kluci, hoří! Vy volové hoří!" Ti už vyloženi v oknech palírny, pozorují kouř.,,No dobře,dyť mi to vidíme,jsi vopravdu dobrej. Jen si nemusel dělat tak velkej oheň", chválil mě Achil.
To už se rozeřvala požární siréna a vesničani se sbíhali k ohni, déšť, nedéšť. Ti mladíci z hospody zaklapli počítač a šli překážet hasičům. Jen mi v klidu dopili pivo a pak vyrazili do už slábnoucího deště.
BRDSKÉ NOVINY: POŽÁR STODOLY
V pátek 24.9.2010 po 18 hodině vypukl požár uskladněné slámy ve stodole místního ZD v Trhových Dušníkách na Příbramsku. Policie se přiklání k verzi úmyslného založení požáru. Podle určitého svědka pobíhal v inkriminovanou dobu v okolí stodoly v prudkém dešti jakýsi podivín. Policie proto žádá další případné svědky, aby se ozvali na linku 158.
____________________________
Miroslav Neuvirt - Wandri
Trapsavec 2011

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
2021222326
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00