gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

05.10.2023 Večery S: Obejváci, Slávek Maděra, Eliška Kotlínová&kapela (Jarda Hnízdil)    PDF Tisk Email
Pozvánky

Milí přátelé a fanoušci Večerů S! Sedmý ročník hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2023 a jeho podzimní část je v plném proudu. V pátek 13. října 2023 od 19:00 hodin Vám tentokrát nabídneme výhradně autorskou tvorbu jak po stránce textové, tak i hudební!

Pětičlenná jihočeská kapela Obejváci zahájila svou kariéru na konci roku 2021. A kde jinde, než v obýváku! Ten posloužil i jako prostor pro „domácí-obývákové“ nahrání prvních společných skladeb. Obývák v názvu kapely zůstal, určitě ale není jediným místem, kde můžete kapelu slyšet. Za sebou má kapela několik vystoupení i nahrávání demo singlů. Hudebním mozkem kapely je kytarista Luboš Maškara Barchini, řadu písní složila také zpěvačka Kristýna Barchini. Kapelu doplňuje houslista a mandolinista Jan Pelech, banjista Lukáš Šebesta a na kontrabas Karel Kačer.

Večery S v říjnu
Večery S v říjnu
Písničkář a textař Slávek Maděra o sobě říká: „Moje muzika je spíš „neškatulková”, ale jak je u nás zvykem, co se hraje na akustické kytary, se zevšeobecňuje na folk. Umě je to spíš ta akustická muzika, i když ani to není přesné, protože používám elektroakustickou kytaru.“ Chceme-li tedy Slávkovo tvorbu upřesnit, pak se jedná o akustickou hudbu bez škatulek a Slávek Maděra je vnímán jako písničkář napříč žánry. Jeho tvorba je vskutku osobitá a silná po textové i hudební stránce.

Eliška Kotlínová pochází z Vodňan. Zpívá a hraje na ukulele, kytaru a klavír. V současné době vystupuje s autorskou tvorbou za doprovodu kapely. Hudba a texty, které píše, jsou inspirovány jejím běžným životem. Hudebně se nebrání žádnému žánru, což je v její hudbě znát. Při vystoupeních se na posluchače valí nejen její barvitý a výrazný hlas, ale i pozitivní energie, které má při zpívání na rozdávání. Aktuálně vydala autorské album O mně, které pokřtí 17. listopadu na koncertě v Písku.

 

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

Večery S koncerty v Divadle U Kapličky
Kdy: pátek 13. října 2023 od 19:00 hodin
Kde: Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, Č. Budějovice

(Bezbariérový přístup, stolová či řadová úprava sálu a na baru dostatečný výběr!)

Slávek Maděra, Obejváci, Eliška Kotlínová
Slávek Maděra, Obejváci, Eliška Kotlínová

Večery S budou na podzim pokračovat vždy za tři týdny, příště v pátek 3. listopadu 2023 opět od 19:00.
Můžete se těšit na trojici účinkujících: Tonda Vidlák Ouartet, Kateřina Syrná, Spolektiv
Včas budete o všem informováni.

Za Večery S na viděnou!
Jarda Hnízdil

https://archiv.spolektiv.cz/vecery-s 
https://www.facebook.com/vecerys/ 
https://www.facebook.com/Spolektiv 
https://www.facebook.com/events/1504009287092823 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib