gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.02.2024 Večery S: Nepochopíš, David Kourek, Kvintet Písek - v pátek 23. února 2024 od 19:00 hodin, slovo patrona ročníku (Petr Bohuslav, Jardfa Hnízdil)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Ahoj všichni příznivci Večerů S koncerty v českobudějovickém Divadle u Kapličky.
Nezadržitelně se přiblížil druhý koncert letošního ročníku. Po nadšení z výběru muzikantů na ten první jsem se podobně zatetelil nadšením ze složení tohoto únorového termínu. Jak bych dnes začal?
V lednu jsme s kapelou dostali nápad, že si pořídíme novou kytaru. Na FB mne oslovila fotografie a nenucené představení jedné kytary jednoho výrobce a tak jsem se vypravil na domluvenou adresu kousek za Brnem a byl jsem velmi mile přijat přímo doma u Davida Kourka. Přiznám se, že jsem do té doby neznal Davida ani jako výrobce kytar, ani jako písničkáře, jen jsem o něm slyšel od kolegů v rádiu a na Portě. Bylo to velmi příjemné setkání, a když mi David kytaru prezentoval, pochopil jsem, proč kytary i vyrábí. Asi mu hned tak něco nestačí. Zaujme vás jako skvělý instrumentalista a a stejně tak to bude i s jeho texty.
Večery S koncerty v únoru
Večery S koncerty v únoru
Kapelu Nepochopíš jsem si pro sebe objevil na jihočeském kole Porty v loňském roce. Když vystoupili ve studiu Českého rozhlasu v Českých Budějovicích, seděl jsem v hledišti a říkal jsem si, že jsou aktuální, autentičtí a zpěvačka má hlas, co zní i v nízkých i vysokých polohách příjemně. Mají písničky ze života a trochu se v nich vidím. Taky nedokážu psát na zakázku, ale jen o sobě a svých pocitech. Magda Komrsková se vám otevře a vyzpovídá se publiku. Na mne to působí, přijďte si to taky zkusit. Myslím, že i vás zaujmou na koncertě v Divadle u Kapličky.
Kvintet Písek znám i z dob, kdy jsem se ještě hojně vyskytoval na jihu Čech a i několikrát stáli na ne jednom pódiu v Ražicích, v Písku, nebo kdesi. Na co si dobře vzpomínám, to je skvělý vícehlas a křížený vokál v bluegrassu a hlavně, jak pracují s dynamikou. Je slyšet velká zkušenost a vyhranost kapely získaná za 30 let existence. Každý ví, kdy hrát a na rozdíl od mnoha začátečníků, vědí i kdy má někdo nehrát. Je zajímavé, že tu zkušenost vyzařují i někteří členové a členky kapely, kterým možná ani ještě 30 nebylo. Krásně rostou po boku svých muzikantských kolegů. Snad si cestu k jejich pojetí bluegrassu najdete i vy, když to bavilo i mne zarputilého folkáče.
Tak v pátek 23. února se těším, že opět zaplníme sál Divadla u Kapličky a podpoříme skvělé muzikanty, jako vždy.
Petr Bohuslav
Rozhovor s Michalem Novákem i s písněmi kapely Kvintet Písek v Televizi Jižní Čechy si můžete připomenout na YouTube kanálu Večery S - Hvězdy jihu 26 - Folk&Country na JČ1 červen 2021 - Michal Novák, Kvintet Písek
Večery S budou pokračovat v pátek 22. března 2024 opět od 19:00. Můžete se těšit na trojici účinkujících: Vesla, KučíK, Cihelna & spol.
 
Nepochopíš, Kvintet Písek, David Kourek
Nepochopíš, Kvintet Písek, David Kourek

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
151621
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib