gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

27.05.2024 Dětská Porta letos rozdá ceny na Den dětí (Brigita Kytka Vidimská)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Letos se přesně na Den dětí, tedy 1. června 2024, sejde v Kroměříži opravdu hodně talentovaných dětí. Už posedmé proběhne na dvoře Měšťanského pivovaru, v samém centru Kroměříže, Republikové finále 33. ročníku Dětské Porty.
Dětská Porta je největší dětská interpretační soutěž v oblasti folk a country v České republice, kterou pořádá dětské sdružení Pionýr v rámci projektu Sedmikvítek. Z letošních jedenácti předkol, které proběhly po celé republice, postoupilo do Republikového finále 49 hudebních uskupení, což představuje 155 mladých nejenom hudebníků a zpěváků, ale často i autorů.
Vitrážové kytarky
Vitrážové kytarky
Aby vše bylo spravedlivé a srovnatelné, bude se soutěžit v 9 kategoriích nejen podle věku, ale i podle toho, jde-li o jednotlivce či dua nebo skupiny.
Letos to porota bude mít hodně náročné, protože do Kroměříže postoupil opravdu velký počet finalistů. Posuzovat bude nejen interpretační úroveň soutěžících, ale i úroveň autorskou, která bude odměněna Autorskou Portou. A ještě jedna cena se bude udělovat na základě toho, jak rozhodnou diváci svými hlasovacími lístky – Soutěž Sympatie. Soutěžit se začne v 8.30 hodin a s vyhlášením výsledků se počítá večer okolo 21. hodiny.
Náročné to budou mít i moderátorky Jana Štěpánová, zpěvačka skupiny Jamtour a písničkářka Jana Rychterová, které budou, stejně jako loni, hudebními hosty před vyhlášením výsledků.
Na vítěze jednotlivých kategorií čekají věcné ceny, samozřejmě nesmí chybět speciální vitrážové kytarky, ale ti nejlepší musí být slyšet i jinde, než jen na samotné soutěži. A tak si někteří z vítězů zahrají na finále „velké“ Porty v Řevnicích, na Prázdninách v Telči, nebo na Mohelnickém Folkfestu. A někteří dostanou možnost nahrát si své písničky v profesionálním nahrávacím studiu v Mostě, což je pro mladé muzikanty velmi dobrá zkušenost.
Na Den dětí 1. června 2024 bude v Kroměříži po celý den opravdu co poslouchat. Budete-li mít cestu okolo, zajděte se podívat.
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc