gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

09.07.2021 26. ročník Amfolkfestu nabídne pestrý hudební program (Eva Endy Rohlenová)    PDF Tisk Email
Pozvánky
V sobotu 24. července se uskuteční 26. ročník tradičního festivalu Amfolkfest v malé osadě Pulčín na Hornolidečsku. I přes nejisté podmínky, které v době příprav kvůli pandemické situaci panovaly, se podařilo zajistit účast českých i slovenských hudebníků napříč žánry jakou jsou folk, country, bluegrass a místy se přiblíží až k rockovým melodiím.
Akce s přídomkem „malý festival na konci světa" přivítá letos deset kapel. V prostorách místního Informačního centra a v přilehlé zahradě vystoupí slovácké folkrockové seskupení Huménečko, Vsetín hude mít letos zastoupení v podobě kapely Kateřina Mrlinová a spol. a písničkáře Bolka Vjaclovského‚ z Ostravy přijede folková kapela Dominika, dále zahrají Wind, Bo!Bosorky nebo Kolibříkův úlet. A jako každý rok si ze Slovenska najde cestu zakládající skupina Jasoň. Letos se představí i další slovenský zástupce kapela Šantán.
Amfolkfest 2021
Amfolkfest 2021
Hlavní pořadatelka Eva Endy Rohlenová doplňuje: "Návštěvníky ani letos nepřipravíme o oblíbenou součást festivalu - večerní countrybál. Letos jej doprovodí sestava z Českého Těšiha Country bazar."
Jednotné vstupné činí 200, Kč a první tóny se Pulčínem začnou linout přesně v pravé poledne. Návštěvníci však mohou přijet již v pátek, v 18 hodin začíná tradiční jam session v areálu Informačního centra.
Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou až rodinou atmosférou. Kromě dobré muziky slouží festival i jako místo pro každoroční setkání stálých návštěvníků, pořadatelů a přátel, kteří jsou s tímto místem určitým způsobem spojeni.
Dětí se také nenudí, zajímavý program pro ně zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je opět možné na tábořišti u skal, v areálu restaurace Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace je zajištěno i placené parkování pro festivalové návštěvníky. Eva Endy Rohlenová dodává: "Tento rok jsou nám příznivě nakloněny i autobusové spoje, doporučujeme proto návštěvníkům nechat auto doma a využt autobus z Valašských Klobouk nebo Horní Lidče."
Původní název festivalu je vlastně zkratkou slov AMatérský FOLKový FESTival. Někteří muzikanti se možná za profesionály nepovažují, avšak o to více jsou jejich výkony oceňovány potleskem návštěvníků.
Hudba, přátelská atmosféra, vůně kávy z bufetu či masa z udírny, dobré víno a pivo, léto a vše ostatní, co k festivalu patří, vás čeká na Amfolkfestu. Sbalte stan, děti, čtyřnohé miláčky a přijeďte poslední červencovou sobotu. Nebo nejlépe uŽ v pátek odpoledne, zasvěcení vědí, že večer před festivalem stojí za to!
Web festivalu: https://amfolkfest.cz/
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib