gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

27.05.2011 Ilon Leichtová: Maxisingl 2011 (Džexna)    PDF Tisk Email
PR
Ilon Leichtová je dobře známá především jako zpěvačka, baskytaristka a kapelnice plzeňské bluegrassové skupiny BlueGate. Letos v létě vyjde její první sólové CD pravděpodobně pod názvem Cross Country. Album vzniká v produkci Jiřího Maška ve studiu COOLniCZka – Good Day a Ilon Leichtovou doprovází kapela tvořená špičkovými interprety. Název desky nejpřesněji vyjadřuje obsah - propojení country a dalších žánrů - popu, bigbítu, bluegrassu i šansonu. Jiří Mašek na realizaci podobně zaměřené desky pomýšlel, Ilon měla přání natočit si nadžánrové album, a protože se jim dobře spolupracovalo již v minulosti, ať už na živáku BlueGate Live, nebo několika studiových nahrávkách, pustili se do natáčení. Na CD vybrali písně ze světového repertoáru a skladby českých autorů.
Maxisingl 2011
Maxisingl 2011

Koncem dubna vyšla ochutnávka s názvem Maxisingl 2011, která představuje z připravovaného alba čtyři písně. Dvě zpívá Ilon sólově, první je Esa od Cheryl Wheeler s českým textem Petra Havrdy, druhou, Jolene od Dolly Parton, znáte i od BlueGate. Aranžér Jiří Mašek ji pojal netradičně jako crosscountryový remix. Do country patří neodmyslitelně duety, dva také na desce uslyšíte. Pláč a prach, píseň Jiřího Maška, zpívá Ilon s Míšou Leichtem, Stráž tvých snů (Emmylou Harris/Dan May) s Petrem Kocmanem.
Na výraznou zpěvačku česká novodobá country čeká už mnoho let. Generace, která žánr budovala v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, už většinou žije z podstaty, pokusy popových hvězdiček jsou nahodilé, bez hlubšího vztahu k žánru. Cédéčková ochutnávka naznačuje, že Ilon Leichtová svým cítěním muziky a svěžím, lehce zastřeným světlým hlasem má na to, aby stojaté vody naší country rozvířila. Ukázky si můžete poslechnout na http://www.goodday.cz/titul-detail.php?titul=257, kde je CD i ke koupi.Pokud se podaří sladit termíny participujících muzikantů, dočkáme se brzy i koncertní podoby Cross Country. Křest je naplánován na 27. srpna 2011 v programu festivalu Modletické zvonění.

Maxisingl 2011 k připravovanému albu Cross Country
Ilon Leichtová – zpěv, vokály
Petr Kocman – zpěv, akustické a elektrické kytary
Míša Leicht – zpěv
Jiří Mašek – baskytary, akustické a elektrické kytary, vokály, programování
Petr Havrda - akustické a elektrické kytary, vokály
Lukáš Bundil - akustické a elektrické kytary, vokály
Ondřej Kabrna – Hammond organ
Zbyněk Bureš – steelkytary
David Landštof - bicí a perkuse
Pavel Zícha – banjo
Ondřej Konrád – foukací harmonika
Jiří Panchartek – klavír

Produkce a aranže všech skladeb, mastering, hudební a zvuková režie - Jiří Mašek
Good Day Records 2011

Sdílet na...
Kam dál?

» Modletické křtění Cross Country (Džexna)

» Ilon a Míša Leichtovi na Vyšehradě (Karel Vidimský - Cimbura)

» Countrywoman (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
131415161718
21
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib