gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

04.09.2018 Pavel Barnáš se představí v Třeboni jako muzikant v hlavní roli (Okolo Třeboně)    PDF Tisk Email
PR
Tradiční akce Zavírání plavecké sezony nabídne letos v premiéře jeden mimořádný koncert – sólový projekt violoncellisty Pavla Barnáše, ředitele festivalu Okolo Třeboně, který už více než čtvrtstoletí pořádá v Třeboni různé hudební akce. Tentokrát se v sobotu 8. září od 19 hodin ve Schwarzenberské hrobce představí se svými přáteli z hudebního světa. Bude to první samostatný koncert v jeho kariéře a díky tomu, že hrává se špičkovými orchestry, čeká publikum setkání s mnoha výbornými muzikanty a pečlivě vybraný repertoár.
Září na Okolo Třeboně
Září na Okolo Třeboně
„Chystáme řadu známých skladeb v netradičním podání violoncella, harfy, hoboje, dobra, kytary a zazní i zpěv. Vybrali jsme snadno stravitelnou klasiku, filmové melodie a písničky, které si může zazpívat i publikum,“
 naznačuje Barnáš. Postupně s ním zahrají kytarista Josef Müller, který mu otevřel svět bigbeatu, Václav Matas spjatý s kapelou Divokej Bill, flétnový soubor Třeboňští pištci a také dvě kolegyně ze světa klasiky: hobojistka Jaroslava Tajanovská ze Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR), která se představí rovněž jako zpěvačka, a harfenistka Ivana Pokorná z orchestru Národního divadla.
Pavel Barnáš působí v SOČRu a příležitostně i v dalších hudebních uskupeních. Během své kariéry se na tuzemských i světových pódiích setkal s mnoha osobnostmi ze světa klasické i populární hudby. Do Třeboně už přivezl řadu špičkových muzikantů a s některými si při jejich vystoupeních zahrál jako host. Impuls k tomu, aby se nyní publiku představil v hlavní roli, dala ředitelka Hospicové péče sv. Kleofáše Petra Brychtová, když ho po letošní Noci kostelů poprosila, zda by produkoval charitativní koncert pro tuto obecně prospěšnou společnost. Účinkující vystupují bez nároku na honorář, proto Barnáš oslovil své přátele a rozhodl se být hlavním tahounem koncertu. „Ne všem se hodil daný termín, ale vstřícně zareagovalo víc muzikantů, než jsem čekal. Zahrajeme vždy něco společně a zároveň dám každému prostor, aby vystoupil sám za sebe,“ těší se organizátor.
Zavírání plavecké sezony se koná vždy na začátku září, její součástí bývá nedělní slavnost na plážích rybníka Svět a také velký koncert v pátek: tentokrát se v Divadle J. K. Tyla představí 7. září od 20 hodin zpěvačka s nezaměnitelným sametovým hlasem Lenka Nová s klavírním doprovodem Petra Maláska.
Zavírání plavecké sezony v Třeboni
Zavírání plavecké sezony v Třeboni
Neděle 9. září začne oblíbeným setkáním příznivců pruhovaných plavek na Pláži rybníka Svět ve 14 hodin s hudbou a další zábavou, vystoupí kapela Pánská šatna a písničkář Dušan Bitala s kapelou Jakodoma. Nebude chybět tradiční vážení členů spolku a kovář Standa Šutka vyrobí další kotvu pro charitativní aukci, jejíž výtěžek podpoří Hospicovou péči sv. Kleofáše. Letošní novinkou bude přeprava účastníků z jedné strany rybníka na druhou, a to vláčkem, lodí a možná i letadlem. „Při této příležitosti změníme jízdní řády,“ těší se organizátor Pavel Barnáš. Na protilehlé pláži Ostende začne v 16:00 slavnost, při níž členové spolku Žít Třeboní odhalí restaurovaný obraz Tomáše Paula, který už řadu let originálním způsobem zdobí vstup na pláž označovanou jako Lázně ducha. V posledních letech ale značně utrpěl povětrnostními vlivy. „S autorem obrazu jsme se dobře znali a když se v našich řadách objevili umělecky založení lidé, rozhodli jsme se obraz obnovit,“ vysvětlil Jan Čert Lukavský. Výtvarník Tomáš Paul se do Třeboně přestěhoval z Prahy a pláž Ostende měl ve velké oblibě - rád maloval veselé a poetické obrazy s motivy plavců a rekreantů, v čemž mu bylo toto místo příjemnou inspirací. Kapelu Pánská šatna doplní muzikanti z uskupení Los Alimentos a program vyvrcholí západem slunce, na který je z Ostende vždy nádherná podívaná.
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Listopad 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc